Výživové doplnky pre zdravie a chudnutie

Výživové doplnky Hanojushop - recenzia internetového obchodu

Priznám sa, že pôvodne som chcel na tomto mieste predstaviť len niekoľko produktov pre kvalitnú doplnkovú výživu, ktoré by mohli mať pozitívny vplyv na zlepšenie zdravia, kvalitu života a možno aj podporiť a uľahčiť proces chudnutia. Pri ich hľadaní som narazil na internetový obchod Hanojushop. Dobre som ho prevetral a zostal som príjemne prekvapený. Rozhodol som sa preto, že tu predstavím nie len dva-tri produkty ale rovno celý e-shop. Totiž, Hanoju Deutschland je jednou z prvých firiem, ktorá vyrába a ponúka produkty aj v BIO kvalite. A to nie je všetko.

V ponuke e-shopu sú Moringa, Maca, Goji, Serapeptáza, Chlorella, Spirulina, Aloe vera šťava, Zelený jačmeň, MSM, aj huby Maitake, Reishi a Shiitake...

Hanojushop je obchod pre zdravú doplnkovú výživu s viac ako 300 produktmi a mnohými už aj v certifikovanej  BIO kvalite

Namiesto obyčajných práškov koncentrované extrakty a viac účinku

Prevádzkovateľom obchodu je firma Hanoju Slovensko s.r.o. ktorá vznikla v roku 2012 a po celý ten čas sa zaoberá výhradne výživovými doplnkami. Svoje výrobky dováža z Nemecka a Anglicka. Je výhradným predajcom firmy HANOJU Deutschland pre Slovenskú republiku. Jej produkty sú určené pre zástancov zdravej výživy, zdravého životného štýlu a ľuďom, ktorí by chceli pomôcť svojmu organizmu očistiť sa a naštartovať svoj imunitný systém, aj tím, čo hľadajú cestu k najčistejšej a najvyváženejšej strave.

Sortiment - Čo nájdete v e-shope?

Hanoju výživové doplnky sú 100% vegetariánske. Tablety sú čisto rastlinné, organizmom dobre znášané a nedráždivé. Obaly kapsúl sa skladajú z čistej rastlinnej celulózy. Neobsahujú pridaný cukor, glutén, umelé arómy, farbivá ani konzervačné látky. Namiesto obyčajných práškov dostanete koncentrované extrakty s vysokým účinkom.

100% prírodné produkty, ktoré môžu pomôcť ku zlepšeniu zdravia a kvality života

Hanojushop ponúka veľké množstvo 100% prírodných produktov, ktoré môžu prispieť ku zlepšeniu zdravia, kvality života a dlhovekosti. Z množstva kategórii a širokej ponuky produktov, si určite vyberiete tie svoje. 

  • Liečivé huby sú známe z tradičnej východnej medicíny. Ich pozitívne účinky potvrdzujú aj výskumy modernej západnej medicíny. Liečivé huby Chaga, Reishi, Cordyceps, Maitkae, Shiitake obsahujú látky, ktoré pomáhajú imunitnému systému človeka, sú zdrojom energie, zlepšujú kvalitu spánku, aj psychickú pohodu. 

  • Ak využívate bio produkty pri varení, môžete siahnuť po nasledovných produktoch: kokosová múka, konopná múka, ľanová múka, mandľová múka, sezamová múka, alebo kokosový cukor, kokosové maslo, kokosový olej, kokosový tuk alebo kakaový prášok.

  • Veľmi obľúbené sú aj Hanoju bio šťavy, ktoré sú bohaté na vlákninu a obsahujú cenné rastlinné látky s vysokým antioxidačným účinkom, minerálne látky, vitamíny a mnoho ďalších živín potrebných pre správne fungovanie organizmu.
  • Na doplnenie vitamínov ponúka Hanojushop množstvo výživových doplnkov pre kĺby, pamäť, vitalitu,  prevenciu, a tiež doplnky na detoxikáciu organizmu, antioxidanty a ďalšie.
  • Pre tých, ktorí by chceli schudnúť e-shop ponúka spalovače tukov, napríklad zelený čaj extrakt, L-karnitín, rôzne kapsule na prírodnej báze s obsahom guarano, kurkuma, zázvor a mnoho ďalších kvalitných a zdraviu prospešných produktov.
  • Z ponuky e-shopu by som ešte spomenul Maca, Moringa, MSM, Wild Yams, Tribulus, Granátové jablko extrakt, Artičoky, Kurkuma, Graviola... Všetko to dostanete vo forme vysoko účinného extraktu, ktorý sa získava šetrným procesom. V ponuke je aj Aloe Vera šťava, Chlorella (čítať viac o úžasných vlastnostiach chlorely TU), Spirulina a to všetko už zväčša aj v certifikovanej BIO kvalite.

Prečo som sa rozhodol pre Hanojushop?

Sortiment e-shopu som už zhruba popísal, navštívte ho, dobre si ho pozrite a urobte si sami svoj vlastný úsudok. Nechcem teraz riešiť, či je tu Maca alebo Chlorella lacnejšia ako inde a o koľko kvalitnejší je ten-ktorý výrobca. Na posudzovanie kvality a zloženie produktov sú odborníci, na účinky používatelia. Obchod, ako je tento, spravidla navštevujú ľudia, ktorí majú problematiku naštudovanú, prípadne už hľadajú svoj konkrétny produkt na základe odporúčaní alebo pozitívnej skúsenosti zo svojho okolia.

Možno existujú internetové obchody s ďaleko väčším sortimentom ako je tento, ale podstatné je, že práve na tomto konkrétnom som zostal. A že som ich videl a prešiel viac...Mám totiž jednu veľmi zlú vlastnosť, ak ma nejaký e-shop alebo vôbec webová stránka odplaší svojim ohavným vzhľadom, okamžite ju opúšťam a späť ma už nikto nedostane ani s párom volov.

Na Hanojushop-e som teda zostal. Netvrdím, že by mal získať cenu za dizajn roku, ale jeho štýl je vizuálne čistý, jednoduchý, prehľadný a dobre sa v ňom orientuje. Obrázky produktov sú kvalitné, popisy k nim sú dostočne vyčerpávajúce. Isto by sa dalo ešte všeličo doplniť a zlepšiť, najmä zapracovať na marketingu stránky, aby sa lepšie predávala, ale ja verím, že to všetko ešte príde. Pre mňa to bolo zatiaľ dosť na to, aby Hanojushop postúpil až tak ďaleko, aby som začal pátrať po recenziách a prípadných reakciách zákazníkov. Samozrejme, najmä negatívnych.

Bio CHLORELLA tablety 300 ks (120 g)

Bio CHLORELLA tablety 300 ks (120 g)

Serrapeptáza Troo 80.000 IU 90 ks

Serrapeptáza Troo 80.000 IU 90 ks kapsuly

Ohlasy na Hanojushop a recenzie kupujúcich

Dobrá správa! Hanojushop žije, predáva a komunikuje so svojimi klientmi. Na akékoľvek otázky vám odpovedia či už prostredníctvom online chatu, po telefóne alebo mailom. Na internete je množstvo referencií, prečítal som ich hádam všetky. Do tejto chvíle som zaznamenal viac ako 280 hodnotení. Ak je to potrebné, firma reaguje, problémy rieši a vysvetľuje. Ohlasy sú viac ako dobré, obchod odporúčalo len za posledných 90 dní 96 spokojných zákazníkov.

O hodnovernosti sa nedá pochybovať, veď firma nestihla umiestniť referencie na svojej stránke, čo je na dnešnú dobu pomerne neobvyklé, neviem si predstaviť, ako by potom dokázala zmanipulovať napríklad tie na Heureka.

Naopak, hodnotenia sú bez akýchkoľvek pochybností reálne, totiž, veď to sami poznáte - získavajú sa od zákazníkov tak, že nejaký čas po nákupe dostanete e-mail s anketou, kde máte možnosť zhodnotiť skúsenosť s nákupom v tom danom obchode. A dohodneme sa, ovplyvniť také niečo asi nie je v silách radového majiteľa e-shopu. V takomto prípade sa predajca môže k sťažnosti len vyjadriť, poprípade obhájiť sa, nie však ju zmanipulovať.

Ostatne negatívnych hodnotení je minimum. Konkrétne posledné, ktoré v čase písania recenzie vidím, je z januára 2018 a zákazník sa sťažuje, že e-shop má málo akčných zliav. Ak je to obchodná politika Hanoju, tak by sa to asi malo do istej miery tolerovať. Našlo by sa ešte zopár poznámok k rýchlosti dodania tovaru, ale myslím, že tieto výhrady by mali byť mierené skôr na kuriérsku službu a nie na obchod. 

Inak, prípravok máte doma najneskôr do 48 hodín od vašej objednávky, ale často to býva už na druhý deň. Pri nákupe nad 50 € je poštovné zadarmo.

Overené zakazníkmi - certifikát

 

Bio SPIRULINA prášok 250 g

Bio SPIRULINA prášok 250 g

MORINGA čaj 250 g

MORINGA čaj 250 g

Na škodu Hanojushop-u je, že pri jednotlivých produktoch neuvádza dostupnosť a počet kusov na sklade. Túto informáciu dnes štandardne poskytuje každý jeden e-shop, treba si to len nastaviť v administrácii, prípadne o to požiadať technickú podporu. Predišlo by sa zbytočným sklamaniam zákazníkov v prípade, že sa tovar práve minul a treba ho objednať.

Posledná výhrada, ktorá sa občas objavuje v záplave kladných hodnotení bola k chýbajúcim popisom v slovenčine v tlačenej forme. Toto je krehká pôda, nechcel by som zo seba robiť experta, ani obchod to nejak moc nerozvádza. Mne totiž celá legislatíva okolo výživových doplnkov pripadá tak trošku schizofrenická.

Podľa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. 12. 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, sa nesmie písať o žiadnych pozitívnych a najmä liečivých účinkoch výrobkov z kategórie výživových doplnkov (všimnite si, že napríklad ani na krabičke od bylinkového čaju už nenájdete informáciu o tom, že je liečivý), tak potom vlastne neviem, čo by mal príbalový leták takéhoto produktu obsahovať. Varovanie o vedľajších účinkoch? To asi nie, veď taký výživový doplnok by asi nikto neschválil.

Mimochodmom, celkom slušné popisy v slovenčine sú v samotnom e-shope priamo pri produktoch. Pozri príklad tu. Zo schválených pravidiel pre internetové obchody zase vyplýva, že ak to charakter produktu predávaného on-line výslovne nevyžaduje, popisy v tlačenej forme nie sú nevyhnutné.

Tak sa v tom vyznaj! Ak sa nájde niekto legislatívne podkutý a bol by ochotný nám to vysvetliť, budem veľmi rád ak použije formulár na podstránke Kontakt a pokúsi sa nám to v krátkosti objasniť. Bude to na osoh nielen klientom, ale aj mnohým e-shopom, preto ho veľmi rád zverejním.

Ku kvalite obchodu Hanojashop a produktov samotných sa objavila na slovenskom internete aj jedna rozsiahlejšia recenzia, ktorá tiež vyznieva kladne. Nemecká precíznosť a kvalita vo svete asi stále ešte čosi znamená.

KĹBY komplex 360 ks

KĹBY komplex 360 ks

BIO MACA extrakt 4:1 kapsuly 300 ks

BIO MACA extrakt 4:1 kapsuly 300 ks

Záver: Výživové doplnky Hanoju sú vhodné aj pre alergikov, citlivé osoby a vegetariánov 

Všetky kapsuly a tablety sú bez umelých prísad. Výrobca nepoužívame farbivá, arómy ani konzervačné látky. Obaly kapsúl sa skladajú z čistej rastlinnej celulózy, preto sú výživové doplnky Hanoja vhodné aj pre alergikov, citlivé osoby a vegetariánov. 
 
Mnohé produkty sú už dnes v certifikovanej BIO kvalite a ďalšie pribúdajú. Extrakty sú čisté a navyše viacnásobne koncentrované. Takisto väčšina zo štiav je 100% čistá. Priamo na mieste sú vytlačené zo zrelého ovocia a šetrne dávkované. Výrobca sa odvoláva na výborné dlhoročné, až dôverné rodinné vzťahy s roľníkmi a obchodníkmi v krajinách pôvodu.
 
Hanojushop ponúka kvalitné, účinné a príjemne chutiace produkty v špičkovej kvalite za prekvapivo výhodné ceny. Teraz je to na vás - navštívte obchod a posúďte sami!
 

Prehlásenie
* Organizmus každého človeka je iný a reaguje inak. Jednotlivé výsledky sa môžu navzájom líšiť a nie je možné ich považovať za zaručené. Web schudnihravo.sk má informatívny charakter a v žiadnom prípade nemôže slúžiť ako medicínsky zdroj. Prevádzkovateľ stránky nepreberá zodpovednosť za nesprávnu interperáciu obsahu stránky, za kvalitu výrobkov a služieb, ani za odporúčania tretích strán týkajúce sa ich kúpy. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, žiadna z informácií uvedených na stránke www.schudnihravo.sk nie je a nesmie byť považovaná za výživové a zdravotné tvrdenie. Všetky informácie majú len informatívny charakter. Na tejto stránke sa nachádzajú komerčné odkazy.

Prípravky na chudnutie, ako aj všetky ostatné doplnky výživy nenahrádzajú lieky! V prípade akýchkoľvek pochybností alebo zdravotných problémov sa poraďte so svojim odborným lekárom.