Veselo o jednej tabu téme, menopauze, tampónoch, aj ovečkách

Menštruácia je tabu. Nik o nej nehovorí, nepíše. S kamoškami si nevoláte štýlom „No čo, moja, máš? Nemáš? A aké sú? Prosím ťa, nemám ani jeden tampón, vložku, čo sa ešte dá tam dole použiť?“

Už vyše roka žijem na samote. Nemám obchod na každom rohu. Jeden teda je, v dedine, hneď vedľa krčmy. Len zatvárajú ho dosť skoro, takže ak sa tam aj pre niečo súrne vyberiem, skončím aj tak už len v krčme, lebo obchod je už zavretý. Pri práci máme len také malé potraviny na základné veci, nuž a keď prídu vaše dni, zistíte, že si nikde po ceste nedokážete kúpiť hygienické potreby.

Keď menopauza neprichádza a ty nemáš ani jeden tampón, vložku

Mám úplne nádherný pravidelný cyklus, podľa mňa sa môžu nastaviť aj švajčiarske hodinky. Takže situácia „hups, čo to je?“ u mňa nepripadá do úvahy. Ale tak stalo sa, že som čakala nachystaná a nič. Ani druhý a tretí deň. Nakoľko neverím na nevinné počatie so Svätým Duchom a nie som pripravená porodiť do tohto sveta Ježiša, bolo jediné normálne vysvetlenie menopauza!

Ako spolu súvisia menštruácia a ovečky?

Vedeli ste, že…

Uff, aspoň, že menopauzu netreba nikde zahlásiť 🙂

Začala som teda googliť, zbierať informácie, mám predsa 45 rokov, už je čas! Príznaky, no jasné, som mala všetky, ono aj keď čítam nežiaduce účinky na lieku, do sekundy ich všetky mám. Nakoľko ja po lekároch nechodím, zaujímalo ma, či to treba niekde zahlásiť. Chvalabohu nie.

Hurá, koniec tej otravnej veci, ktorá ma vždy raz do mesiaca vyše 30 rokov obťažovala. Naozaj som sa tešila a už som sa videla, ako pri splne mesiaca v rituálnom tanci pálim na záhrade všetko, čo by mi mohlo toto tabu pripomínať.
No a potom to prišlo, zrazu, nečakane. Hups. Čo to je? To ako fakt?

To ešte nie je koniec? Prečo zase ja?

Idem do skrinky, kde mám mať svoje veci. Nič? Ako to? Preboha, veď ja som to v eufórií všetko povyhadzovala, aby sa mi uvoľnilo miesto. Je neskoro, tu nič nekúpim, môžem ísť akurát tak na pivo a zabudnúť na svoj problém. Nič iné mi neostáva, len vydržať do ďalšieho dňa, ale čo dovtedy?

Tak som začala hľadať na internete dáke iné náhrady

Menštruačná handra, preboha, ja nemám doma handru? No, nemám, teda mám takú na zem, ale to asi nie je ono. Ďalej kusy bavlny, ovčia vlna, králičia kožušina, kusy machu, bože, veď ja tu fakt nič nemám. Môj syn mal raz taký nápad, že chovať sliepky, zajace. Zatrhla som to, lebo ja žiadne zvieratko, ktoré hladkám a kŕmim, zabíjať a jesť nebudem. Ale mať tu v tom momente zajaca, aj poľného, tú kožušinu mu zvlečiem. Ovečka by sa tiež hodila, aspoň by som nemusela štartovať kosačku, no a ešte by som si z nej raz do mesiaca vyšklbla trochu vlny.

Ovečky

Menštruácia, hormóny, nervy! Dajte mi dáku ovcu!

Ani som nevedela, ako sú niektoré zvieratá pri vašich dňoch dôležité. A to ja mám len psov. Chápete, menštruácia, hormóny, nervy! Dajte mi dáku ovcu!

Hľadám teda ďalej. Hrsť suchej trávy! Čítam ešte raz, to fakt tráva? Pravidelne kosím, suchá tráva by sa tu niekde našla. Je fakt hrôza, nad čím človek premýšľa, keď je v úzkych.

Nakoniec som to celé prežila, aj zvieratká sú v poriadku

No nebudem tu opisovať, ako som druhý deň cestou do práce zabudla, že si mám niečo kúpiť, ako som ďalší deň prišla na to, že v tých potravinách majú ozaj všetko, len to, čo potrebujem ja, nie. A ako som to vlastne celé prežila? No prežila, dá sa to! A žiadnemu zvieratku v okolí môjho obydlia nebolo ublížené!

Mám kolegu, ktorý miluje všetky akcie, výpredaje

Tým pádom máme všetci prehľad, kde treba nakúpiť, aj to, čo vlastne nepotrebujete, hlavne, že je zľava. Zrazu vbehne do kancelárie a hovorí:
„Viete, že existujú pánske slipové vložky?“
„Čože?“

„Fakt, PÁNSKE slipové vložky, a dokonca sú teraz v akcii!“

Všetci sme spozorneli a premýšľali, načo muži potrebujú vložky. Je to niečo ako suspenzor? Na bycikel? Pochopil, že mu nik neverí, tak sa rozhodol priniesť nám ten reklamný leták. O chvíľku sa vrátil, nedočkavo prehadzoval strany.
„Aha, tu to je!!!“
Podídeme s kolegyňami bližšie a on nám prstom ukazuje „Discreet, slipové vložky“.
„Bože, veď to sú normálne vložky!“
„ Ako? Normálne?“
„No, veď pre ženy, keď majú svoje dni, preboha!“
„Ale slipové? Prečo slipové? Ženy predsa nenosia slipy!“

Menopauza, vložky a ovečky

Menopauza, vložky a ovečky

Menštruácia je ešte asi naozaj tabu…

Hm, čo on vie, aké gaťky nosíme cez menštruáciu, pomyslím si.
„Nuž, takto sa to volá, nevieme, prečo!“
On ďalej hľadí na fotografiu krabice s vložkami, nechápe. Neverí nám, neverí asi nikomu. Krúti hlavou.
„Ale 60 kusov?“
Áno, menštruácia je naozaj tabu! Veď tí muži ani len netušia, čo všetko, okrem hrste suchej trávy, pár králikov a oviec, k nej potrebujeme.


Ak vás tabu téma zaujala, podporte autorku zdieľaním a ona rada napíše ďalšie a možno ešte lepšie príbehy!

Tu si môžete prečítať, ako to všetko začalo.
A tu si môžete prečítať predchádzajúci príbeh.
Tu je ďalší príbeh.

Jedného dňa som si povedala dosť a pohodlie veľkomesta vymenila za život na vidieku. Odišla som, predala byt a kúpila záhradu s malým domčekom, mimo mesta. Mimo civilizácie, mimo všetkého. Od základu som zmenila svoj život. Síce nechudnem a už vôbec nežijem zdravo, zato každý deň prekonávam samú seba. Ani jeden deň nie je taký istý, lebo vždy sa pokazí niečo iné. A tak tu prežívam s mojimi dvoma psíkmi a bavím sa na sebe samej aká som neschopná, nešikovná. A prichádzam na to, čo všetko sa dá opraviť lepiacou páskou. Naučila som sa ale jedno: Všetko zlé treba prežiť, riešiť, alebo otočiť na srandu.

3 komentáre

Comments are closed.

Start typing and press Enter to search