Vyskúšala som Inca Collagen – Do kelu, niečo na tom asi bude!

Mám 45 rokov a vysokú ohybnosť kĺbov. Odborne sa to volá hypermobilita. Nakoľko nie som a ani už neplánujem byť hadia žena, je pre mňa hypermobilita v bežnom živote dosť veľký problém. Dozvedela som sa, že na vine je chýbajúci alebo menej kvalitný kolagén v mojich kĺboch. Keďže v mojej situácii už nemám čo stratiť, rozhodla som sa vsadiť na doplnok výživy. Vyskúšala som Inca Collagen.

Recenzia na kolagén Inca Collagen trochu inak

Prvýkrát mi vyskočilo koleno, keď som mala 15 rokov. Na tréningu. Odvtedy sa môj život navždy zmenil. Natrhla som si totiž krížny väz kolena. A to je dosť veľký problém, pretože tento väz potrebujem možno viac ako bežný zdravý človek. Koleno je už po jednej operácií, ale strašia ma umelým kĺbom, nakoľko pri každom podvrtnutí sa mi ničí chrupavka.

Vyskúšala som Inca Collagen

Odporúčali mi kvalitný morský kolagén. Ja som vyskúšala kolagén Inca Collagen a neľutujem.

Predtým sa mi koleno podvrtlo len raz za čas. Ale odkedy bývam mimo Bratislavy, viac chodím (mám tu aj schody), a samozrejme som aj staršia, koleno sa mi podlomí aj 8 až 10-krát denne. Okrem kolena som mala už trikrát vykĺbený lakeť. Úplná paráda. Mesiac ruka v neprirodzenej polohe uväznená v ortéze. Ľavá, a áno, som ľaváčka. Čo všetko som sa ja musela na staré kolená učiť pravou rukou… Moja ruka odvtedy trpí, lakeť mi preskakuje najmä pri sekaní dreva a dokonca aj keď nosím na rukách moju malú vnučku. Ako inak, opäť mi hrozí operácia. Nie, mňa sa už skalpel nedotkne!

Vysoká ohybnosť kĺbov, odborne zvaná aj hypermobilita, je dedičná

Tiež by som rada zdedila niečo iné, ale nie, vybrala som si toto. Moja mama ju má tiež. Pred cca 11 rokmi jej museli vymeniť bedrový kĺb, dostala umelý, ten pôvodný sa úplne rozpadol. Tento rok, zhruba o mesiac, jej idú vymeniť aj druhý. Keď vidím, ako trpí pri každom kroku, sedení, ležaní, bedrové kĺby proste nie. Maminka moja, toto si ja neprosím!

Blogerka marta vyskúšala Inca Collagen

To je on, môj kolagén Inca Collagen

Niekde som sa dočítala, že hypermobilita vzniká zmenou stavby kolagénu vo väzivovom tkanive alebo zmenou zastúpenia jednotlivých druhov kolagénu vo väzive. Jeho kvalita sa mení, je uvoľnenejšia, menej hustá a rozsah pohybu kĺbu sa neprirodzene zväčšuje. Nerozumela som ničomu, nie som lekár, ale pojem „kolagén“ predsa poznám. Viem, že je v huspenine a tú by som mohla v obrovských množstvách jesť každý deň. Keď som odchádzala z ortopédie, primár na mňa vo dverách vždy zakričí.

„ A jesť veľa huspeniny!“
„Tak s týmto jediným problém naozaj nemám!“

Keďže sa mojej mame nechce každý deň variť huspeninu (moja mama robí tú najlepšiu), musela som sa poobzerať po inom kolagéne na internete. Čítam, že po 40-tke sa už v tele kolagén netvorí. Nuž, ja mám 45, už to došlo aj na mňa. Ženy sú po ňom krásne, je to vlastne bielkovina mladosti. Hm, nedbám.

Kašlem na pleť, vlasy, nechty, potrebujem sa hýbať!

Inak, medzi nami, ja kašlem na pleť, nechty, vlasy, mne už nepomôže ani plastika, ja sa potrebujem hýbať. Dáko sa dostať do roboty z roboty, v zime kúriť, stískať sa s vnučkou a hlavne už žiadna operácia, musím to proste vyskúšať.

Mohlo by vás zaujímať:  Inca Collagen - Recenzia na morský kolagén prémiovej kvality

Kúpila som si teda C vitamín, aby sa kolagén lepšie vstrebával. Každý deň, keď som prišla domov, uvarila som si cappuccino, alebo kávu s mliekom a do neho vysypala sáčok s kolagénom. Nemá to vôbec žiadnu chuť, takže káva sa nepokazí.

Nezabudnite na Celaskon

Pri užívaní Inca Collagen nezabúdajte, že kolagén účinkuje správne iba vtedy, ak ho prijímame spolu s vitamínom C. Od vitamínu C závisí prirodzená regenerácia a tvorba kolagénu.

Teraz už len čakať na zázrak. Začala som sa sledovať. Chvalabohu, v pribalenom letáku neboli uvedené žiadne vedľajšie účinky, lebo keby boli, do minúty ich všetky mám. V tomto som veľmi špecifická. Niekedy ani nedočítam, že „sťažené dýchanie“ a už lapám po dychu a potrebujem rýchlo dýchací prístroj. Črevné problémy? Vracanie? To už sedím s vedrom v rukách na záchode a čakám. V podstate, vedľajšie účinky si viem veľmi rýchlo vsugerovať.

Prvé dni užívania Inca Collagen sa nedialo vôbec nič

Musím povedať, že prvé dni s Inca Collagen sa so mnou nedialo vôbec nič. Koleno ma vôbec neposlúchalo, tak som sa začala učiť pozerať do zrkadla, či aspoň opeknievam. Keď už teda budem navždy pokazená, nech som aspoň trochu pekná. Ale ani na mojej tvári nebola žiadna zmena. Teda, aspoň si myslím, lebo si nepamätám, ako som vyzerala predtým. Ale nemám muža, ani frajera, tak je to aj tak jedno a moji psíci ma milujú aj tak. Kolegyňa si v akcii kúpila obojstranné kozmetické zrkadlo s LED diódami. Ževraj trojnásobne zväčšuje.

„Super, daj sem, pijem kolagén, predsa sa samej seba nezľaknem!“

Bože, už asi do smrti z mojej pamäte nevymažem to, čo som videla. Tak a teraz už chápem každého chlapa. Prepáčte, už to chápem! Ukľudnilo ma len to, že v tom zrkadle sme vyzerali všetci dáko divne, dokonca aj sekretárka nášho generálneho, ktorá je jedna z najkrajších žien u nás v práci, vyzerala strašidelne.

Po prvom týždni užívania kolagénu sme mali v dedine hody

Ešteže som si ho nasadila. Zábava bola výborná, opatrne som tancovala a pri každom kroku dávala pozor na koleno a chránila si lakeť. Chvalabohu všetko dopadlo výborne, dokonca ma do tanca vyzval aj štrbavý kolotočár. No štrbavý ako štrbavý, myslím, že bol vlastníkom iba dvoch zubov. Aspoň niečo. Ešte mi pár dní po našom stretnutí písal na facebooku, chcel sa stretnúť. Nuž, čo vám poviem, týždeň pijem kolagén.

Inca Collagen v káve

Uvarila som si kávu s mliekom a do nej vysypala sáčok s kolagénom. Kolagén Inca Collagen nemá žiadnu chuť, kávu to nepokazí…

Ani v druhom týždni sa stav môjho kolena nezlepšil

Stav s neposlúchaním môjho kolena sa vôbec nezmenil. Ten víkend ale boli v našej dedine Dni obce. Ďalšia akcia, ďalšia žúrka, ako dobre, že ho užívam. Zábava bola výborná, dokonca som oveľa smelšie tancovala, chvíľami som aj zabudla, že by sa mi mohlo koleno podvrtnúť a ja by som mohla spadnúť na zem. Vykĺbiť si koleno aj lakeť a minimálne tri týždne žiť celá v ortéze. Chvalabohu, všetko dopadlo výborne, dokonca ma do tanca vyzval aj starosta obce. Nuž, čo vám poviem, už dva týždne pijem kolagén.

Mohlo by vás zaujímať:  Kôpor ako korenina a liečivá bylina

Tretí týždeň s kolagénom bol kritický

Bolel ma snáď každý kĺb v mojom tele. Palce na rukách, zápästie, kotníky, koleno, lakeť, no bola som ako zbitý pes. Buď som mala svalovicu po dvoch za sebou idúcich akciách a pretancovaných nociach, alebo mi z kĺbov zmizol aj ten zbytok kolagénu, čo tam bol, ale užívať som ho neprestala. Chvalabohu si kozmetické zrkadielko odniesla kolegyňa domov, takže som sa nemusela týrať pohľadom na moju trikrát zväčšenú tvár. V obyčajnom klasickom zrkadle, v jemnom prítmí, bola moja pleť bez zmien, akurát vlasov mi začalo padať menej. No ale nechty, to bol taký malý zázrak.

Mám strašne zlé nechty, na to som úplne zabudla

Moja nevesta je veľmi šikovná a aby som nemusela medzi ľudí chodiť v rukavičkách, robí mi pravidelne umelé nechty. Keď mi postupne opadajú, spraví mi nové. Len zrazu volá, že má čas, aby som prišla, že mi tie čo opadali spraví a tie čo ešte držia si mám dať dole. Tak ja si cestou vlakom do Bratislavy vo vagóne strhávam umelé nechty, však treba využiť čas. Malíček mi ani za svet nešiel strhnúť, nakoniec som to dala, ale aj s polovicou nechtu. To bola teda bolesť! Tak už ma okrem kĺbov bolel aj prst, skoro bez nechtu. A teraz ten zázrak:

Do týždňa mi ten necht narástol o taký kus, aký by to predtým trvalo aj tri týždne. A ešte vyzeral celkom pekne. Zázrak!

Posledný týždeň užívania kolagénu som si všimla, že koleno sa mi oveľa menej podlamuje, lepšie sa mi chodí. V Bratislave otvárali môj obľúbený podnik. Zábava bola výborná, tancovala som, skákala a dokonca som ten večer vystriedala ešte dva ďalšie podniky. Nuž, čo vám poviem, už skoro mesiac užívam kolagén.

Záver?

Posledné dva dni sa mi ani raz nepodvrtlo koleno, úplný zázrak. Teraz ho neužívam druhý deň a musím klopkať na drevo, koleno pevne drží. Do kelu, asi niečo na tom predsa len bude. Len ja budem potrebovať viac dávok, ešte stále som si totiž nenašla manžela…

Tip na nákup: Inca Collagen

Inca Collagen 30 vrecúšokInca Collagen je výživový doplnok s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Výnimočný kolagén, ktorý ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien v ľudskom tele.

Odporúčajú ho lekári aj fyzioterapeuti. Na podporu liečby, aj ako prevencia proti poškodeniu chrupaviek a kĺbov. Pre účinnú regeneráciu, ochranu a prevenciu pohybového aparátu. Aby vás kĺby neboleli, doplňte telu kolagén!

 


Fotografie: Archív autorky

Ak vás dnešná téma zaujala, podporte prosím autorku zdieľaním!

Tu si môžete prečítať, ako to všetko začalo.
A tu si môžete prečítať predchádzajúci príbeh.

Autor článku
Autor článku
Marta Antalová Ráczová

Jedného dňa som si povedala dosť a pohodlie veľkomesta vymenila za život na vidieku. Odišla som, predala byt a kúpila záhradu s malým domčekom, mimo mesta. Mimo civilizácie, mimo všetkého. Od základu som zmenila svoj život. Síce nechudnem a už vôbec nežijem zdravo, zato každý deň prekonávam samú seba. Ani jeden deň nie je taký istý, lebo vždy sa pokazí niečo iné. A tak tu prežívam s mojimi dvoma psíkmi a bavím sa na sebe samej aká som neschopná, nešikovná. A prichádzam na to, čo všetko sa dá opraviť lepiacou páskou.Naučila som sa ale jedno: Všetko zlé treba prežiť, riešiť, alebo otočiť na srandu.

Crossfit cvičenie

CrossFit – životný štýl, v ktorom je zdravie na prvom mieste

Pred niekoľkými týždňami sme si prostredníctvom článku podrobnejšie rozobrali, čo je to cvičenie s vlastnou váhou a aké sú…

Celý článok
Rozoznajte fitnes mýty a klamstvá

Fitness mýty: 5 častých klamstiev, ktoré sú v skutočnosti úplne inak

Rozmýšľali ste niekedy, koľko mylných informácií nám internet dennodenne ponúka? A nielen ten. Už len pri obyčajnom…

Celý článok
Jablka

Jablká pre zdravú a krásnu pleť. Vďaka nim budete nádherne voňať!

Približne pred mesiacom sme pre vás pripravili článok o banánoch a o ich účinkoch pre ľudský organizmus. Už vtedy sme…

Celý článok
Chcete chudnúť naozaj alebo len robíte dojem?

Chcete chudnúť naozaj, alebo len robíte dojem, že chudnete?

Človek odjakživa túži v niečom vynikať. Chcel by byť múdrejší, šikovnejší, vzdelanejší ako jeho známi. Mieru ctižiadostivosti…

Celý článok
Tréner Ľuboš Benkovský

Ľuboš Benkovský o tréningovej metóde Coerver Coaching

Prednedávnom sme sa v jednom z našich článkov zaoberali tým, že pohyb je pre deti nesmierne dôležitý. Keďže ide…

Celý článok
Vajíčko, žltok

Čo obsahujú vajíčka a prečo ich jesť

Vajíčka predstavovali jednu zo základných surovín, resp. potravín, už pre minulé generácie. Naši predkovia síce o nich pravdepodobne…

Celý článok
Patrick Linhart, potravinový kritik

Nielen o testoch potravín a marketingových trikoch veľkých spoločností

Hovorí vám niečo meno Patrick Linhart? Mnohým určite áno. Ako potravinový kritik už cez tri roky odhaľuje…

Celý článok
Blogerka marta vyskúšala Inca Collagen

Vyskúšala som Inca Collagen - Do kelu, niečo na tom asi bude!

Mám 45 rokov a vysokú ohybnosť kĺbov. Odborne sa to volá hypermobilita. Nakoľko nie som a ani…

Celý článok
pozadie

Dojemné rozprávanie o bolestných stratách a ľudskom hyenizme

Život je zvláštny. Nie je len o veciach, ktoré sa vám dejú z nepochopiteľných dôvodov. O situáciách,…

Celý článok
Cvičenie vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou a výhody, ktoré ponúka

Cvičenie s vlastnou váhou, inak kalistenika, predstavuje druh cvičenia, pri ktorom sa ako záťaž, resp. odpor, využíva vlastné…

Celý článok
Pani kupuje banany

Prečo zaradiť banán do každodenného jedálnička

Banán patrí bezpochyby medzi jedno z najobľúbenejších ovocí na celom svete. V globálnom meradle mu môžu konkurovať pravdepodobne len…

Celý článok
Blogerka Marta bez kolieska salámy

Ako sa koliesko salámy na vandrovku do sveta vybralo

Pár dní do výplaty, ja už týždeň obkuskávam suchý chleba a dnes, cestou do roboty, mi z…

Celý článok
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výlučne za účelom spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov