Vyskúšala som Inca Collagen – Do kelu, niečo na tom asi bude!

Mám 45 rokov a vysokú ohybnosť kĺbov. Odborne sa to volá hypermobilita. Nakoľko nie som a ani už neplánujem byť hadia žena, je pre mňa hypermobilita v bežnom živote dosť veľký problém. Dozvedela som sa, že na vine je chýbajúci alebo menej kvalitný kolagén v mojich kĺboch. Keďže v mojej situácii už nemám čo stratiť, rozhodla som sa vsadiť na doplnok výživy. Vyskúšala som Inca Collagen.

Recenzia na kolagén Inca Collagen trochu inak

Prvýkrát mi vyskočilo koleno, keď som mala 15 rokov. Na tréningu. Odvtedy sa môj život navždy zmenil. Natrhla som si totiž krížny väz kolena. A to je dosť veľký problém, pretože tento väz potrebujem možno viac ako bežný zdravý človek. Koleno je už po jednej operácií, ale strašia ma umelým kĺbom, nakoľko pri každom podvrtnutí sa mi ničí chrupavka.

Vyskúšala som Inca Collagen

Odporúčali mi kvalitný morský kolagén. Ja som vyskúšala kolagén Inca Collagen a neľutujem.

Predtým sa mi koleno podvrtlo len raz za čas. Ale odkedy bývam mimo Bratislavy, viac chodím (mám tu aj schody), a samozrejme som aj staršia, koleno sa mi podlomí aj 8 až 10-krát denne. Okrem kolena som mala už trikrát vykĺbený lakeť. Úplná paráda. Mesiac ruka v neprirodzenej polohe uväznená v ortéze. Ľavá, a áno, som ľaváčka. Čo všetko som sa ja musela na staré kolená učiť pravou rukou… Moja ruka odvtedy trpí, lakeť mi preskakuje najmä pri sekaní dreva a dokonca aj keď nosím na rukách moju malú vnučku. Ako inak, opäť mi hrozí operácia. Nie, mňa sa už skalpel nedotkne!

Vysoká ohybnosť kĺbov, odborne zvaná aj hypermobilita, je dedičná

Tiež by som rada zdedila niečo iné, ale nie, vybrala som si toto. Moja mama ju má tiež. Pred cca 11 rokmi jej museli vymeniť bedrový kĺb, dostala umelý, ten pôvodný sa úplne rozpadol. Tento rok, zhruba o mesiac, jej idú vymeniť aj druhý. Keď vidím, ako trpí pri každom kroku, sedení, ležaní, bedrové kĺby proste nie. Maminka moja, toto si ja neprosím!

Blogerka marta vyskúšala Inca Collagen

To je on, môj kolagén Inca Collagen

Niekde som sa dočítala, že hypermobilita vzniká zmenou stavby kolagénu vo väzivovom tkanive alebo zmenou zastúpenia jednotlivých druhov kolagénu vo väzive. Jeho kvalita sa mení, je uvoľnenejšia, menej hustá a rozsah pohybu kĺbu sa neprirodzene zväčšuje. Nerozumela som ničomu, nie som lekár, ale pojem „kolagén“ predsa poznám. Viem, že je v huspenine a tú by som mohla v obrovských množstvách jesť každý deň. Keď som odchádzala z ortopédie, primár na mňa vo dverách vždy zakričí.

„ A jesť veľa huspeniny!“
„Tak s týmto jediným problém naozaj nemám!“

Keďže sa mojej mame nechce každý deň variť huspeninu (moja mama robí tú najlepšiu), musela som sa poobzerať po inom kolagéne na internete. Čítam, že po 40-tke sa už v tele kolagén netvorí. Nuž, ja mám 45, už to došlo aj na mňa. Ženy sú po ňom krásne, je to vlastne bielkovina mladosti. Hm, nedbám.

Kašlem na pleť, vlasy, nechty, potrebujem sa hýbať!

Inak, medzi nami, ja kašlem na pleť, nechty, vlasy, mne už nepomôže ani plastika, ja sa potrebujem hýbať. Dáko sa dostať do roboty z roboty, v zime kúriť, stískať sa s vnučkou a hlavne už žiadna operácia, musím to proste vyskúšať.

Kúpila som si teda C vitamín, aby sa kolagén lepšie vstrebával. Každý deň, keď som prišla domov, uvarila som si cappuccino, alebo kávu s mliekom a do neho vysypala sáčok s kolagénom. Nemá to vôbec žiadnu chuť, takže káva sa nepokazí.

Nezabudnite na Celaskon

Pri užívaní Inca Collagen nezabúdajte, že kolagén účinkuje správne iba vtedy, ak ho prijímame spolu s vitamínom C. Od vitamínu C závisí prirodzená regenerácia a tvorba kolagénu.

Teraz už len čakať na zázrak. Začala som sa sledovať. Chvalabohu, v pribalenom letáku neboli uvedené žiadne vedľajšie účinky, lebo keby boli, do minúty ich všetky mám. V tomto som veľmi špecifická. Niekedy ani nedočítam, že „sťažené dýchanie“ a už lapám po dychu a potrebujem rýchlo dýchací prístroj. Črevné problémy? Vracanie? To už sedím s vedrom v rukách na záchode a čakám. V podstate, vedľajšie účinky si viem veľmi rýchlo vsugerovať.

Prvé dni užívania Inca Collagen sa nedialo vôbec nič

Musím povedať, že prvé dni s Inca Collagen sa so mnou nedialo vôbec nič. Koleno ma vôbec neposlúchalo, tak som sa začala učiť pozerať do zrkadla, či aspoň opeknievam. Keď už teda budem navždy pokazená, nech som aspoň trochu pekná. Ale ani na mojej tvári nebola žiadna zmena. Teda, aspoň si myslím, lebo si nepamätám, ako som vyzerala predtým. Ale nemám muža, ani frajera, tak je to aj tak jedno a moji psíci ma milujú aj tak. Kolegyňa si v akcii kúpila obojstranné kozmetické zrkadlo s LED diódami. Ževraj trojnásobne zväčšuje.

„Super, daj sem, pijem kolagén, predsa sa samej seba nezľaknem!“

Bože, už asi do smrti z mojej pamäte nevymažem to, čo som videla. Tak a teraz už chápem každého chlapa. Prepáčte, už to chápem! Ukľudnilo ma len to, že v tom zrkadle sme vyzerali všetci dáko divne, dokonca aj sekretárka nášho generálneho, ktorá je jedna z najkrajších žien u nás v práci, vyzerala strašidelne.

Po prvom týždni užívania kolagénu sme mali v dedine hody

Ešteže som si ho nasadila. Zábava bola výborná, opatrne som tancovala a pri každom kroku dávala pozor na koleno a chránila si lakeť. Chvalabohu všetko dopadlo výborne, dokonca ma do tanca vyzval aj štrbavý kolotočár. No štrbavý ako štrbavý, myslím, že bol vlastníkom iba dvoch zubov. Aspoň niečo. Ešte mi pár dní po našom stretnutí písal na facebooku, chcel sa stretnúť. Nuž, čo vám poviem, týždeň pijem kolagén.

Inca Collagen v káve

Uvarila som si kávu s mliekom a do nej vysypala sáčok s kolagénom. „Inka kolagén“ nemá žiadnu chuť, kávu to nepokazí…

Ani v druhom týždni sa stav môjho kolena nezlepšil

Stav s neposlúchaním môjho kolena sa vôbec nezmenil. Ten víkend ale boli v našej dedine Dni obce. Ďalšia akcia, ďalšia žúrka, ako dobre, že ho užívam. Zábava bola výborná, dokonca som oveľa smelšie tancovala, chvíľami som aj zabudla, že by sa mi mohlo koleno podvrtnúť a ja by som mohla spadnúť na zem. Vykĺbiť si koleno aj lakeť a minimálne tri týždne žiť celá v ortéze. Chvalabohu, všetko dopadlo výborne, dokonca ma do tanca vyzval aj starosta obce. Nuž, čo vám poviem, už dva týždne pijem kolagén.

Tretí týždeň s kolagénom bol kritický

Bolel ma snáď každý kĺb v mojom tele. Palce na rukách, zápästie, kotníky, koleno, lakeť, no bola som ako zbitý pes. Buď som mala svalovicu po dvoch za sebou idúcich akciách a pretancovaných nociach, alebo mi z kĺbov zmizol aj ten zbytok kolagénu, čo tam bol, ale užívať som ho neprestala. Chvalabohu si kozmetické zrkadielko odniesla kolegyňa domov, takže som sa nemusela týrať pohľadom na moju trikrát zväčšenú tvár. V obyčajnom klasickom zrkadle, v jemnom prítmí, bola moja pleť bez zmien, akurát vlasov mi začalo padať menej. No ale nechty, to bol taký malý zázrak.

Mám strašne zlé nechty, na to som úplne zabudla

Moja nevesta je veľmi šikovná a aby som nemusela medzi ľudí chodiť v rukavičkách, robí mi pravidelne umelé nechty. Keď mi postupne opadajú, spraví mi nové. Len zrazu volá, že má čas, aby som prišla, že mi tie čo opadali spraví a tie čo ešte držia si mám dať dole. Tak ja si cestou vlakom do Bratislavy vo vagóne strhávam umelé nechty, však treba využiť čas. Malíček mi ani za svet nešiel strhnúť, nakoniec som to dala, ale aj s polovicou nechtu. To bola teda bolesť! Tak už ma okrem kĺbov bolel aj prst, skoro bez nechtu. A teraz ten zázrak:

Do týždňa mi ten necht narástol o taký kus, aký by to predtým trvalo aj tri týždne. A ešte vyzeral celkom pekne. Zázrak!

Posledný týždeň užívania kolagénu som si všimla, že koleno sa mi oveľa menej podlamuje, lepšie sa mi chodí. V Bratislave otvárali môj obľúbený podnik. Zábava bola výborná, tancovala som, skákala a dokonca som ten večer vystriedala ešte dva ďalšie podniky. Nuž, čo vám poviem, už skoro mesiac užívam kolagén.

Záver?

Posledné dva dni sa mi ani raz nepodvrtlo koleno, úplný zázrak. Teraz ho neužívam druhý deň a musím klopkať na drevo, koleno pevne drží. Do kelu, asi niečo na tom predsa len bude. Len ja budem potrebovať viac dávok, ešte stále som si totiž nenašla manžela…

Tip na nákup: Inca Collagen

Inca Collagen 30 vrecúšok Inca Collagen je výživový doplnok s obsahom 100% čistého morského kolagénu bez prísad. Výnimočný kolagén, ktorý ovplyvňuje bunkovú obnovu a regeneráciu kolagénových vlákien v ľudskom tele.

Odporúčajú ho lekári aj fyzioterapeuti. Na podporu liečby, aj ako prevencia proti poškodeniu chrupaviek a kĺbov. Pre účinnú regeneráciu, ochranu a prevenciu pohybového aparátu. Aby vás kĺby neboleli, doplňte telu kolagén!

 


Fotografie: Archív autorky

Ak vás dnešná téma zaujala, podporte prosím autorku zdieľaním!

Tu si môžete prečítať, ako to všetko začalo.
A tu si môžete prečítať predchádzajúci príbeh.
Tu je ďalší príbeh.

 

Jedného dňa som si povedala dosť a pohodlie veľkomesta vymenila za život na vidieku. Odišla som, predala byt a kúpila záhradu s malým domčekom, mimo mesta. Mimo civilizácie, mimo všetkého. Od základu som zmenila svoj život. Síce nechudnem a už vôbec nežijem zdravo, zato každý deň prekonávam samú seba. Ani jeden deň nie je taký istý, lebo vždy sa pokazí niečo iné. A tak tu prežívam s mojimi dvoma psíkmi a bavím sa na sebe samej aká som neschopná, nešikovná. A prichádzam na to, čo všetko sa dá opraviť lepiacou páskou. Naučila som sa ale jedno: Všetko zlé treba prežiť, riešiť, alebo otočiť na srandu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search