Inca Collagen, recenzia na morský kolagén prémiovej kvality

Inca Collagen recenzia: Jediný kolagén, ktorý budete kupovať z lásky

Inca Collagen som minule zbadal na pulte pri bežnej návšteve lekárne. V tej chvíli som si uvedomil hneď dve veci. Prvá bola, že som vo svojom článku Kolagén kontra nadváha, chudnutie, šport sľúbil na Incu napísať recenziu. Druhé, čo mi takmer okamžite napadlo, bolo to, že ide o jeden z tých doplnkov výživy, ktoré sa vám od prvej chvíle zapíšu do povedomia najmä svojou vyššou cenou. Chcete vedieť, či aj zaslúženou? Nech sa páči, konečne je tu – recenzia na obľúbený Inca Collagen.

Ak sa vám nechce čítať, môžete si článok vypočuť ako podcast

Chcete vedieť, čo som sa o výživovom doplnku Inca Collagen dozvedel v lekárni?

Stojac pred výdajným okienkom som teda zaujal pózu predstieraného nezáujmu a spýtal som sa pani lekárničky: „Ten Inca kolagén, je fakt dosť drahý, že? Kupuje to vôbec niekto?“
„Tak to by ste boli veľmi prekvapený.“ zaznela nečakaná odpoveď.
„Predpokladám, že si ho zväčša kupujú dobre situované paničky.“ nedal som sa.
„Samozrejme, aj také sem chodia, ale inak ho tu kupujú veľmi rôznorodí klienti. Starší a športovci na boľavé kĺby a samozrejme, všetky ženy, ktoré chcú mať vláčnu pokožku, pekné nelámavé nechty a zdravé lesklé vlasy. Kupujú ho ako prevenciu, aj ako pomoc pri riešení svojich problémov.
A kvôli tej vyššej cene si ho ženy často žiadajú ako darček k sviatku alebo len tak z lásky od svojich partnerov.“ zaznela prekvapivá odpoveď.

My všetci potrebujeme kolagén
My sme kolagen

Aj keď je kolagén v našich predstavách zafixovaný najmä ako účinný pomocník pri udržiavaní krásy a (večnej) mladosti, potrebujeme ho všetci. Kolagén tvorí 30% telesného a 70% kožného proteínu.

V skutočnosti je kolagén pre telo potrebný bez ohľadu na to, či vám ide len o krásu alebo športujete, či už extrémne alebo len tak naoko.

Zíde sa vám, aj keď ste tuční. Pretože aj vtedy vo zvýšenej miere namáhate svoj pohybový aparát a dokonca dlhodobo. A pritom možno ani neviete, že riskujete trvalé poškodenia chrupaviek a kĺbov.

Doplniť kolagén potrebujete aj vtedy, keď sa vám podarilo rýchlo schudnúť. Aj čerstvé mamičky by vedeli rozprávať o boji s popraskanou pokožkou, striami a jazvami.

A seniori? Tým chýba najviac, pretože už po štyridsiatke sa kolagén v našom tele prakticky prestane vytvárať. Skúste sa spýtať svojich rodičov alebo starých rodičov. Veď nielen ich trápia pigmentové škvrny na tvári. Čo by asi dali za pružnú pokožku či zdravé kolená a kĺby?

Zhrňme si to, kvalitný hydrolyzovaný kolagén je nevyhnutne potrebný pre:

 • zdravé a správne fungovanie pohybového aparátu
 • udržiavanie spojivového väziva svalov, šliach, kostí aj chrupaviek dostatočne pevných a odolných proti záťaži
 • správnu funkciu kĺbov
 • udržiavanie pružnosti a štruktúry pokožky v čo najkvalitnejšom stave
 • obnovu kožných buniek a ochranu proti dehydratácii pokožky
 • minimalizovanie vzniku vrások
 • obmedzenie vzniku celulitídy
 • zosvetlí pigmentové škvrny na tvári
 • pomoc pri hojení rán a jaziev
 • lámavé nechty na zvýšenie ich kvality (ak vás trápi na štiepnie nechtov)
 • kvalitné, zdravé a krásne vlasy

Vieme aj to, že s pribúdajúcim vekom sa kolagén v tele prestáva tvoriť a pokožka stráca svoju pružnosť, či už je ošľahaná vetrom, alebo sa do nej zahryzol nemilosrdný zub času.

A tak aj my, konzervatívci, ktorí sme skalopevne presvedčení, že kolagén sa môže doplniť do tela výlučne len vo forme huspeniny, začíname načúvať reči argumentov. Áno, sú aj iné možnosti, ako doplniť telu kolagén. A sú oveľa účinnejšie, ak máte poruke kvalitný doplnok výživy. Čítajte prosím pozorne, toto je recenzia na Inca Collagen.

Inca Collagen si obľúbite, pretože je živý, silný, čistý a naozaj funguje

„Kolagén Inca je veľmi obľúbený. Mimochodom, poznáte toho známeho ortopéda? Chodí sem pravidelne a Inka kolagén kupuje pre svojich pacientov. Inca Collagen je totiž momentálne asi to najlepšie, čo je na trhu. Povedali mi v ďalšej lekárni, lebo to som už začal pátrať a vyzvedať sa. Argumentov pre náš kolagén tak pribúdalo.

A preto, či už ste mladí a krásni, a či krásna dáma v zrelom veku, mladá mamička alebo pánko v rokoch, kedy sa už nevyplatí kupovať si trvanlivé mlieko do chladničky, venujte prosím pozornosť tomuto článku. Práve teraz si totiž posvietime na tento modro-zlatý zázrak:

Inca Collagen, foto k recenzii

Inca Collagen, recenzia na prémiový morský kolagén

Za všetkým je skvelý produkt a kus poctivej práce

Inca Collagen uviedla na trh úspešná podnikateľka a výnimočná žena Romana Ljubasová. Inšpiráciu našla pri svojich cestách, konkrétne v Thajsku. Tam ju zaujal jednoduchý a zdravý životný štýl domorodcov a množstvo celkom bežných, ale človeku veľmi prospešných prírodných produktov. A tak sa postupne dopracovala až ku kolagénu.

Stojím za produktom Inca Collagen, ktorý som si vymyslela od začiatku až do konca a s ktorým nezamýšľam nič menšieho, než s jeho pomocou urobiť zo sveta lepšie miesto pre život.

Romane Ljubasovej sa podaril husársky kúsok a za pomerne krátky čas prakticky z ničoho vybudovala úspešnú a rešpektovanú medzinárodnú značku.

Romana Ljubasová

Zo zdravotnej sestry až na výslnie českého biznisu. Životný príbeh Romany Ljubasovej je ako z amerického filmu. Ona sama hovorí, že až také jednoduché to nebolo. | Fotografia: Robert Vano www.robertvano.cz

Vozila som všetky tie zdravé vecičky priateľom a oni ich chceli znovu a znovu. Tak dnes vyrábam kolagén pod vlastnou značkou.

Inca Collagen zloženie – 100% čistý morský kolagén bez prísad

Inca Collagen je prírodný výživový doplnok, ktorý obsahuje 100% čistý morský bio aktívny kolagén bez prísad. Získava sa z čerstvých alebo mrazených koží, kostí, plutiev a šupín morských rýb. Vyrába sa v EÚ a finalizuje v Českej republike.

Pripravuje sa unikátnou studenou metódou (hydrolýzou), ktorej výnimočnosť spočíva v tom, že zachováva vysokú biologickú hodnotu kolagénu. Na rozdiel od živočíšnych, bravčových a hovädzích kolagénov pri jeho výrobe nie je potrebné surovinu spracovávať pri vysokej teplote. Všetko hodnotné tak zostane zachované, a práve preto nie je potrebné pridávať nič naviac. Inca Collagen je skutočne čistý, bio-aktívny kolagén bez prísad.

Keď sa povie hydrolyzovaný bioaktívny morský kolagén…

To všetko je možné vďaka šetrnému spracovaniu, pri ktorom ostane zachovaná štruktúra trojitej špirály. A tá je typická výlučne pre bielkoviny živých organizmov. Kolagén pripravený takýmto spôsobom [hydrolyzovaný kolagén] je potom veľmi podobný tomu ľudskému a telo s ním preto nakladá ako so svojím vlastným. Táto vlastnosť výživového doplnku sa označuje ako Bio-Aktivita, čiže Inca Collagen je kolagén živý, bioaktívny.

Poznáme 27 typov kolagénu. Ktoré z nich obsahuje Inca Collagen?

 • kolagén typu I. (80 %) nachádza sa najmä v šľachách, pokožke, kostiach a zuboch
 • kolagén typu II. (19,5 %) obsiahnutý je v chrupavkách a prispieva k podpornej funkcii kostrového systému
 • kolagén typu III. (0,5 %) nachádza sa len vo veľmi mladých tkanivách, časom sa stráca a nahrádza ho typ I.

Tento kolagén budete chcieť znovu a znovu

Inca Collagen je pre svoju kvalitu veľmi obľúbený. Zákazníci sú značke verní a produkt nakupujú opakovane. Často ho kupujú na základe pozitívnych odporúčaní rodiny alebo známych. Predajcovia sa navyše môžu pochváliť veľmi dobrou spätnou väzbou od svojich spokojných klientov.

Ale prečo je to tak? Veď na trhu je predsa aj množstvo iných produktov s obsahom kolagénu. Odpoveď sme hľadali priamo u výrobcu:

Jedno balenie Inca Collagen (dávka na mesiac) obsahuje 30 zlatých vrecúšok čistého, 100% BIO aktívneho morského kolagénu po 3 000 mg, čo je odporúčaná denná dávka. To je spolu 90 000 mg hydrolyzovaného kolagénu.

Bežne dostupné produkty obsahujú zväčša 8 alebo 16 mg kolagénu. Samozrejme, sú aj také, čo síce obsahujú dostatočné množstvo kolagénu, no tie spravidla prešli tepelnou úpravou. A keďže vďaka tomu už nejde o bioaktívny kolagén, dá sa hovoriť o celkom inej, nižšej kvalitatívnej úrovni.

Inca Collagen pozitívne ovplyvňuje obnovu buniek a regeneráciu kolagénových vlákien. Výborne sa vstrebáva, viaže vodu a zabraňuje vysychaniu pokožky. Vášmu telu poskytne najvyšší stupeň výživy.

Inca Collagen je kolagén na pitie. Ako ho správne užívať?

Návod na použitie je jednoduchý. Obsah 1 vrecúška (iba čistý kolagén, prášok 3 000 mg) nasypte do pohára, zalejte 200-300 ml vody a rozmiešajte. Nápoj by mal byť číry, bez chuti a zápachu. Niektoré zlé jazyky však tvrdia, že ho mierne cítiť rybacinou… No však čím asi. 🙂

Namiesto pitnej vody môžete použiť ovocnú šťavu, džús (výrobca neodporúča grepový), mlieko alebo akýkoľvek iný studený nápoj. Lepšiemu vstrebávaniu kolagénu napomáha konzumácia vitamínu C.

 • Odporúčané dávkovanie je jedno vrecúško (3 000 mg) 1× denne
 • Najvyššie odporúčané dávkovanie je 10 000 mg denne
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!

Pri pravidelnom užívaní stimulujete zároveň aj tvorbu vášho vlastného kolagénu, preto nie je potrebné Inca Collagen užívať nepretržite. Takže ak už máte za sebou úvodnú 2 – 3 mesačnú kúru, môžete prísun kolagénu obmedziť, nie však zastaviť úplne.

Ak chcete Inca Collagen využiť na úplné maximum, mali by ste podľa výrobcu postupovať nasledovne:

 • 2 mesiace užívajte 1 vrecúško denne
 • ďalšie 3 mesiace 1 vrecúško každý tretí deň

Mimochodom praktické balenie dávok kolagénu vo vrecúškach považujem za veľmi dobrý nápad. Už žiadne odmerky a obmedzenia pri vašich cestách.

Inca collagen - čistý morský kolagén

Inca Collagen recenzia. Foto: Inca Collagen

Ak beriete kolagén na kĺby, užite spolu Inca Collagen a Vitamín C

Pretože vitamín C (kyselina askorbová) je látka potrebná pre aktivitu enzýmov zodpovedných za štrukturálnu pevnosť kolagénu. Kolagénové vlákna sú totiž hlavnou zložkou kostí, väzív, šliach, chrupiek a kože.  Navyše kyselina askorbová prispieva k správnemu formovaniu chrupiek a väzív. Nedostatok vitamínu C má za následok tvorbu zdeformovaného a nestabilného kolagénu.  Ak spojivové tkanivá obsahujú takýto nekvalitný kolagén, môžu sa ľahko poškodiť.

Vitamín C môže byť veľmi užitočný aj pri liečbe rôznych foriem artritídy. Prispieva tiež k zníženiu hladiny kyseliny močovej v krvi, vďaka čomu bolo preukázané utlmenie bolestí vyvolaných dnou. Kyselina askorbová napomáha pri omladzovaní degenerovaných chrupiek a väzív, čo môže v konečnom dôsledku zmierniť bolesti kĺbov.

Pre koho je Inca Collagen vhodný?

Produkt je vhodný pre všetkých ľudí od 25 rokov. To je vek, kedy sa v ľudskom tele začína pokles tvorby kolagénu. Pri ľuďoch nad 35 rokov ide už viacmenej o dobre mienené odporúčanie.

Klientela pre Inca Collagen je veľmi rozmanitá. Krásne ženy, športovci, zrelí muži aj seniori. Inca collagen je bežne dostupný v lekárňach, v niektorých obchodných sieťach, prevádzkach kozmetiky, vo fitness a wellness centrách.

Cestu k nemu si našli aj výživoví poradcovia, maséri a fyzioterapeuti. Dôveru si pomaly získava aj u odborných lekárov – podológov, chirurgov na poúrazové stavy, ortopédov, dermatológov a využívajú ho aj estetické kliniky.

Inca Collagen, užívanie kolagénu a nežiadúce účinky

Pri Inca Collagen neboli pozorované ani hlásené žiadne nežiadúce účinky. Produkt obsahuje iba vysoko kvalitný kolagén, čiže bielkovinu. To je látka, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele a väčšina z nás ju prijíma aj v každodennej strave.

V prípade užívania v kombinácii s liekmi na osteoporózu, výrobca odporúča konzultáciu s lekárom.

Na užívanie kolagénu v tehotenstve nebola robená žiadna klinická štúdia, výrobca ho preto radšej neodporúča. Ale aj tu platí zásada, ak chcete kolagén napriek tomu používať, poraďte sa so svojím lekárom. Téme užívanie Inca Collagen počas tehotenstva sa podrobnejšie venujeme v ďalšom článku. Viac si prečítajte tu.

Pri dojčení už ale žiadne obmedzenia neplatia. Naopak, práve v tomto období vám môže kolagén výrazne pomôcť. S hojením po pôrode, s popraskanou kožou, so striami a aj proti nadmernému vypadávaniu vlasov.

Prírodný BIO kolagén v prášku pomaly preniká do celého sveta

Už teraz sa predáva po celej Európe a pomaly preniká až na arabský a americký trh.

Ak ste už aj vy zatúžili po Inca Collagene a chcete ho čo najrýchlejšie získať a otestovať jeho výnimočné vlastnosti, môžete si ho objednať hoci aj hneď teraz. Kliknutím na odkaz prejdete priamo do eshopu.

Inca Collagen skúsenosti – čo na to hovoria ľudia?

 • V obľube ho majú najmä ženy, ktoré si pochvaľujú, že sa im po ňom zmiernila celulitída a strie. Často používajú Inca Collagen na vlasy, ktoré sú už po prvom mesiaci viditeľne bohatšie a zdravšie. Zlepšuje sa im stav pleti, zosvetlia sa fľaky na tvári a pomáha aj na lámavé nechty.
 • Dobrá odozva na Inca Collagen je od športovcov, pretože urýchľuje regeneráciu svalov po tréningu. Navyše pri jeho užívaní menej bolia kĺby a ľahšie sa hoja zranenia.
 • Obľubujú ho aj seniori a ľudia po úrazoch pre jeho schopnosť obnovovať kĺbové chrupavky, zmierňovať bolesť a zlepšovať pohyblivosť.
 • S Inca Collagen majú dobré skúsenosti aj ľudia s kožnými ochoreniami, plesňami, zápalmi a preležaninami, ktorí tiež poznajú jeho pozitívne účinky.

Na tento kolagén som čítal viaceré recenzie, preskúmal som aj nejaké to fórum

 Aj recenzia na Inca Collagen prebehla zaužívaným spôsobom. Ako už mám vo zvyku, preskúmal som, čo sa o produkte hovorí online (recenzie, testy, debaty a fóra) na známych internetových portáloch.

O vyslovene negatívnych reakciách sa vôbec nedá hovoriť. Ak ovšem nemienite brať do úvahy tie hlášky typu: „Už to beriem druhý deň a žiadne zmeny na sebe nepozorujem…“ Opačný extrém je, keď niekto po pár dňoch užívania nadšene hlási rast celkom nových vlasov na čele. Ale iste, takéto recenzie na kolagén, budeme brať všetci s určitou rezervou, aj keď patrí medzi tie prémiové.

K tým reálnejším výhradám možno zaradiť snáď len spomínaný a možno iba pocitový mierny zápach.

A ku skutočným“ mínusom môžete priradiť jedine cenu produktu. Aj keď…

Inca Collagen je až 400 krát účinnejší ako bežné kolagénové prípravky

Ak by ste si spočítali rovnaký podiel účinnej zložky v prepočte na reálnu cenu produktu, tak vám pri niektorých akože cenovo výhodnejších konkurenčných kolagénoch vyskočí priemerná suma za mesačnú dávku zo 45 Eur hravo aj cez tisíc Eur.

Inca Collagenu to na trhu ide a ku značke sa hlásia aj známe osobnosti. Napríklad Andrea Verešová:

Inca Collagen si obľúbila aj krásna Andrea Verešová

Z výživových doplnkov som si veľmi obľúbila Inca Collagen. Jedinečný prírodný prípravok na krásnu pleť a zdravé vlasy, pevné, pružné nechty a kĺby. Vrelo odporúčam…???

Aby bola Inca Collagen recenzia kompletná: Inca Collagen je bežne dostupný aj v lekárňach, tentoraz som sa povypytoval aj tam, ktorý kolagén je najlepší. Týmto ďakujem za ochotu a spoluprácu oslovenému personálu.

Inca Collagen recenzia: Čo si o produkte myslím ja

Ide o prémiový produkt najvyššej kvality. K tomu je adekvátna aj jeho cena. Na trhu je len málo produktov s obsahom kolagénu, ktoré ho majú v takomto veľkom množstve a v tak vysokej kvalite ako Inca Collagen. Tento kolagén je naozaj neodškriepiteľne živý, silný, čistý a skutočne funguje.

A pokiaľ ide o tú vyššiu cenu, s Inca Collagen je to vraj podobné ako s kúpou nového auta: „Odporúčam vždy a u všetkého zvážiť pomer cena – výkon – kvalita. Je jedno, či sa rozhodujete pre nákup auta alebo kolagénu.“ radí majiteľka Inca Collagen Romana Ljubasová.

Inca Collagen cena a myšlienka celkom na záver

Hovorí sa, že do cieľa sa v konečnom dôsledku rovnako dostanete novým luxusným Mercedesom ako aj so starou Škodovkou. Pri autách to možno platí, pri kolagénoch určite nie.

Jeho kúpu treba zvážiť, ale ak si to môžete dovoliť, s nákupom Inca Collagen určite neváhajte. Pretože na vlastnom zdraví sa jednoducho nešetrí! Okrem toho ste práve získali super tip na hodnotný darček, za ktorý sa v žiadnom prípade nebudete musieť hanbiť.

Použité zdroje:

Osobný blog Romany Ljubasovej: http://www.romanaljubasova.com
Oficiálny web Inca Collagen: www.incacollagen.sk
Fotografia: Robert Vano www.robertvano.cz

Ďalšie fotografie:

 • Archív Inca collagen
 • Andrea Verešová, Instagram

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

1 Comment

Comments are closed.

Start typing and press Enter to search