Lipoxal Effect – Tabletky na chudnutie čara zbavené

Ozaj, všimli ste si, že sa v poslednom čase z internetu pomaličky vytrácajú pojmy typu “tabletky na chudnutie” či “doplnok výživy na chudnutie”? A slovné spojenie “lieky na chudnutie”, to už takmer zaváňa kriminálom.
No dobre, to už bolo trošku pritiahnuté za vlasy, ale aspoň si lepšie zapamätáte, že skutočné lieky na chudnutie dostanete len na lekársky predpis. My tentokrát tabletky na chudnutie na predpis necháme bokom a radšej ostaneme verní celkom obyčajným výživovým doplnkom. A vy si vďaka tomu teraz môžete niečo prečítať o produkte Lipoxal Effect.
No a tí vnímavejší navyše pochopia, že tento článok nebude len o produkte zvanom Lipoxal, ale vôbec o doplnkoch výživy a o takzvaných výživových tvrdeniach. Plus tom, ako manipulujú s trhom. Či už pozitívne, alebo negatívne, to nechám na vaše posúdenie…

Zdá sa, že si budeme musieť raz a navždy zvyknúť na to, že voľne predajné doplnky výživy, ktoré sa kedysi hrdili nápisom tabletky na chudnutie, naozaj nie sú lieky na chudnutie. Veď liekmi nikdy neboli a nesmú byť za ne v žiadnom prípade ani považované.

A čo tak komplexný výživový doplnok na podporu chudnutia?

Lipoxal Effect, 180 tab.

Tabletky na chudnutie Lipoxal Effect nehľadajte. Ide o doplnok výživy na podporu chudnutia.

Všeobecne, a to sa netýka iba tohto produktu, odvážne tvrdenia o zaručených účinkoch prípravkov na chudnutie, údajne fungujúcich aj bez aktívneho pohybu a obmedzenia stravy, vystriedal v súčasnosti oveľa triezvejší tón.

Odteraz žiadne tabletky na chudnutie! Skromný popis, “Komplexný výživový doplnok na podporu chudnutia”, zdobí aj produkt Lipoxal Effect.

Zo stručnej informácie na predajnej stránke produktu by ste mohli ľahko nadobudnúť dojem, že to snáď ani nie je prípravok, vďaka ktorému by ste mohli schudnúť. Všetko tomu síce nasvedčuje, ale iba v náznakoch. Veď čítajte sami:

Čo všetko dokáže Lipoxal Effect

  • pomáha spaľovať tuky
  • podporuje zníženie hmotnosti pri diéte
  • znižuje chuť do jedla
  • obmedzuje pocity hladu
  • podporuje energiu, výdrž a vitalitu

Lipoxal Effect pomáha spaľovať tuky a potláča hlad, no samotné schudnutie nesľubuje

Ako vidíte, Lipoxal Effect zvládne všeličo. Ale či by ste vďaka nemu mohli schudnúť alebo nie, to sa už z jeho popisu nedozviete. 🙂 Marketéri sú nútení hrať sa so slovíčkami a využívajú šikovné slovné hračky, ako aj v tomto videu. Ale chcieť chudnúť či chcieť schudnúť vyjde tak či onak za jedno… Totiž chcieť a mať je veľký rozdiel. 🙂

Nie, nijaký výrobca či predajca to už nepovie na rovinu tak, ako kedysi. Dokonca, popisované vlastnosti ani len neprisudzuje samotnému prípravku. Naopak, hneď v úvode sa odvoláva na jednotlivé látky, z ktorých je prípravok zložený. Akoby chcel alibisticky zvolať:

To nie Lipoxal Effect, to všetko tie účinné látky v ňom obsiahnuté!

V EÚ totiž rozhodli, že z takéhoto ani podobného produktu neschudnete, ani keby to bola hneď pravda. Kto tvrdí opak, klame. Tvrdia o niečo miernejším tónom naši európski priatelia.

A čo tie “zázračné” látky obsiahnuté v prípravku, ani tie samotné nám už s chudnutím nepomôžu? Pozrime sa na ne, ktoré sú to:

Lipoxal Effect obsahuje tieto účinné látky: 

Konjac glucomannan, extrakt zeleného čaju, L-karnitín tartrát, extrakt guarany, extrakt olivovníka, extrakt ženšenu, synefrín (extrakt pomarančovníka). Neskôr sa na ne pozrieme podrobnejšie.

V tejto chvíli, aby sme nikoho nenahnevali, doplníme aj my k zloženiu produktu tak trochu alibistický dovetok: Účinné látky obsiahnuté v prípravku sú niektorými odborníkmi dávané do súvisu s chudnutím. Samozrejme, musíme dodať, že bez akýchkoľvek záruk.

Tak, a teraz je to korektné.

Sediaca brunetka

Fotografia: freepik.com

Existuje zoznam otestovaných látok, na ktoré sa možno odvolať

Aby sme boli korektní aj my, v skutočnosti treba priznať, že existuje zoznam otestovaných látok, na ktoré sa dá odvolať. Tie potom možno spájať s konkrétnymi pozitívnymi vlastnosťami produktu. Výrobcovia a predajcovia výživových doplnkov to aj hojne využívajú, veď čo iné im zostáva. Ako inak by nám mohli aspoň naznačiť, na čo je určený ich produkt?

Taký je dnes trend. Informačná estráda sa skončila. Odteraz už budeme seriózni. Budeme písať iba pravdu a niekedy radšej ani tú nie. Ale uznajte, vždy je to lepšie takto, ako o vlastnostiach prípravku otvorene klamať, no nie?

Prečo sa všetci boja napísať, že Lipoxal Effect sú tabletky na chudnutie?

Pravdu povediac, blogerom a rôznym recenzentom môže byť viacmenej jedno, čo tam napíšu. Ak to ale budú preháňať s nepravdivými alebo zavádzajúcimi informáciami, riskujú, že veľký Google prehodnotí ich umiestnenie vo výsledkoch vyhľadávania.

V prípade, že ste výrobca alebo predajca takéhoto produktu, potrebujete ho propagovať. Napríklad formou reklamy na internete. Ak Google vyhodnotí váš obsah za klamlivý, máte po reklame. A navyše šup dolu v poradí vyhľadávania.

Google sa rozhodol chrániť ľudstvo pred klamlivým obsahom a produktami, a teda aj tzv. prípravkami na chudnutie

Napríklad v lete 2018 bol spoločnosťou Google zrealizovaný tzv. Medical update. V prípade, že bol obsah nejakej stránky napríklad s tématikou zdravie, chudnutie či doplnky výživy vyhodnotený negatívne, čakal ju nemilosrdný pád do temnoty. A bolo po predajoch.

Ak zákazník nenájde váš e-shop na internete, nemôže v ňom nakúpiť. Logické, však?

Pozor, pritom nejde o zakázané alebo nebezpečné produkty! EU Certifikát každého doplnku výživy považujte naďalej za nevyhnutný a základný predpoklad toho, aby sa produkt vôbec mohol legálne zjaviť na našich predajných pultoch.

Google vás chráni pred klamlivými informáciami

Google reklamu na tabletky na chudnutie Lipoxal Effect, ani žiadne iné, viac nenájdete. Fotografia: Ijeab | freepik.com

Nechráni vás iba Google, ale dokonca aj nariadenie Európskej Únie

Zoznam zdravotných tvrdení, ktoré možno uvádzať na potravinách podľa článku 13 ods. 3 nariadenia (ES) č. 1924/2006

Aby ste tomu rozumeli, o každom schválenom a zaregistrovanom doplnku výživy, lieku, kozmetickom výrobku či veterinárnom prípravku nájdete schválenú informáciu v databáze ADC. Napríklad o prípravku Lipoxal Effect sa dozviete toto: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/lipoxal-effect-252545.html

Bez ohľadu na to, či vám takýto prípravok pomôže, alebo nie, pokiaľ jeho účinky neboli potvrdené množstvom testov a vedeckými štúdiami, všetky pozitívne tvrdenia o jeho účinkoch budú považované za klamlivé. O tom, prečo je to tak, si viac prečítajte tu.

Výsledkom je to, že prevádzkovatelia stránok majú strach, že by sa mohli znepáčiť veľkému gúgľovi a ich administrátori sú nútení mazať niektoré príspevky bez toho, aby sa čo i len pokúsili objektívne posúdiť ich výpovednú hodnotu. Potom vznikajú takéto a podobné trapné situácie:

katkaan, 27. jan 2017 – Nie som Firma … admin mi už vymazal 2 príspevky s mojou skúsenosťou s lipoxalom… skúsim ešte raz. Jedla som ho mesiac a pol a schudla som vyše 10 kíl , bez cvičenia. akurát som úplne obmedzila pečivo ? je mi ľúto, keď niekto napíše, že je to somarina a neskúsil.

Ak vôbec, tak na akom princípe chudnutie s Lipoxalom Effect funguje?

Vy už viete, že celý ten zázrak (samozrejme ide o chudnutie :)) je možný vďaka látkam, ktoré Lipoxal Effect obsahuje. Poďme si ich teraz rozobrať podrobnejšie:

  • Konjac glucomannan je rastlina u nás pomerne neznáma. V Japonsku je však s obľubou využívaná pri redukcii hmotnosti. Táto rastlina obsahuje veľké množstvo účinných látok, okrem iného glukomannanu. To je vo vode rozpustný polysacharid, inak veľmi účinná rastlinná vláknina. V tele se nerozkladá na stráviteľné cukry a jeho kalorická hodnota je takmer nulová. V žalúdku viaže vodu a zväčšuje svoj objem. To spoločne s extraktmi zo zeleného čaju a guarany vedie k zmierneniu pocitu hladu  a zníženiu chuti do jedla. Vy tak získate pocit sýtosti bez toho, aby ste prijali ďalšie kalórie.

Keď jete menej, mali by ste predsa schudnúť. Dáva vám to zmysel?

Ešte raz a pomalšie: Vďaka konjacu, ktorý v žalúdku viaže vodu a zväčšuje svoj objem, Lipoxal Effect navodzuje a predlžuje pocit sýtosti, a tým napomáha chudnutiu.

Je to tak právne správne? Áno, ale nie až tak! 🙂 Nemôžete predsa dať výživový doplnok do priamej súvislosti s chudnutím a podsúvať potenciálnemu zákazníkovi lekárskou vedou nepodložený pozitívny výsledok! Mohli by ste ho tak uviesť do omylu.

Rozmýšľam, čo je na tom zavádzajúce. Ak necítite hlad, budete menej jesť, tým pádom by ste mohli aj schudnúť. Celkom logické, či? Heh, o logiku tu nejde, zahrajme sa so slovíčkami: čáry-máry, chudnutie z vety von! Lebo takto je to legislatívne správne, čítajme spolu:

Konjac v žalúdku viaže vodu a zväčšuje svoj objem, čo spoločne s extraktmi zeleného čaju a guarany vedie k obmedzeniu pocitu hladu a zníženiu chuti do jedla.

Lipoxal Effect-banner

Aj ďalšie látky v Lipoxale evokujú, že by mohli byť užitočné pri chudnutí

  • Zelený čaj a synefrín prispievajú k zrýchleniu metabolizmu a pomáhajú pri spaľovaní tukov.
  • Guarana dodá vášmu telu energiu, ktorá mu kvôli obmedzeniu prísunu stravy chýba. Navyše získate silu na aktívnejšie využitie svojho voľného času.
  • Ženšen pomáha zvýšiť fyzickú výkonnosť a výdrž, tiež dodáva pocit dostatku energie a vitality.
  • Lipoxal obsahuje tiež L-karnitín, často využívaný v oblasti fitness a formovania postavy.

Hurá, veď to všetko predsa znamená chudnutie! OK, tak nič…

Máte pocit sýtosti, lepšie vám to spaľuje a máte plno energie na cvičenie. Ak vám z toho vyšlo, že by ste mali schudnúť, tak je to čisto len váš “problém”. V informácii o produkte sa nič také neuvádza.

Ostaňme my radšej pri tvrdení, že Lipoxal Effect je komplexný výživový doplnok na podporu chudnutia. No nie je to takto lepšie?

Ale vážne, dá sa s Lipoxalom schudnúť? Mám si ho kúpiť?

Po tom, čo ste si doteraz prečítali, asi už chápete, že ak teraz napíšem, áno, kúpte si Lipoxal Effect, určite schudnete, tento článok bude považovaný za klamlivý a zavádzajúci. A ja sa možno dostanem na nejaký zoznam konšpirátorov. Tak ja radšej napíšem, kúpte si Lipoxal Effect a uvidíte, či schudnete (potom nám dajte vedieť). S doplnkami výživy na podporu chudnutia je to tak. Niekomu pomôžu a niekomu nie. A keď aj nepomôžu, tie schválené doplnky výživy vám určite neuškodia, iba ak vašej peňaženke.

Tabletky na spevnenie pŕs
Tabletky BreastExtra+ dokážu spevniť vaše poprsie. Garantovaná kvalita

Prípravok Lipoxal Effect dodáva na trh spoločnosť SIMPLY YOU Pharmaceuticals as., ktorá sa špecializuje na výskum, vývoj, výrobu a distribúciu špičkových nutraceutík, farmakozmetiky a zdravotníckych pomôcok. Ich prípravky sa vyznačujú vysokou kvalitou, účinnosťou a priaznivou cenou. Tu si môžete Pozrieť celý sortiment SIMPLY YOU Pharmaceuticals as. Produkt si môžete zakúpiť aj v overenom e-shope LIEKY24.sk.

Ak vás zaujímajú skúsenosti ľudí, čo vyskúšali Lipoxal Effect, prebehol som viacero fór na portáloch Zdravie, Modrý koník, Moja svadba a pod. a na záver tohoto článku som niektoré z nich námatkovo vybral. Prvé zmienky o doplnku výživy (na chudnutie :)) Lipoxal som zachytil už z roku 2006, ale netvrdím, že nemôžu byť aj staršieho dáta.

S pribúdajúcimi rokmi sa ich počet znižoval a posledné príspevky na fórach som zaznamenal v roku 2018. Považujem to za výsledok zásahov zo strany spoločnosti Google, osvete certifikovaných výživových odborníkov, ale aj pribúdajúcim skúsenostiam a celkovému posunu v zmýšľaní čitateľov – zákazníkov. Len pre úplnosť pripomeniem, že pôvodne sa prípravok predával pod názvom Lipoxal Extreme, ako uvidíte v niektorých starších príspevkoch.

Dve vegetariánky

Fotografia: noxos | freepixel.com

Skúsenosti ľudí, čo vyskúšali Lipoxal – komplexný výživový doplnok na podporu chudnutia

Tu sú náhodne vybrané príspevky zo spomínaných fór. Pripájam bez úprav:

katalienka, 27. júl 2006 ja lipoxal teraz doberam. schudla som asi 3kg za cele to obdobie dvoch mesiacov bez toho aby som cvicila alebo nejak inak upravovala stravu.co mi pride celkom fajn. hlavne na brusku to vidno.mala som take fajn okruhle a teraz na leto sa mi splostilo. co je ale podla mna vacsie pozitivum, nemam taku celulu ako predtym. na stehnach a zadku teda.a trosku sa mi to tam spevnilo. no a okrem lipo som nerobila vobec nic. takze ja skor pozitivne skusenosti.uz to len udrzat 

zuzula28, 11. feb 2008 – my sme u nasich zakazniciek mali s lipoxalom velmi dobre skusenosti…Hlavne ten extrakt zo zeleneho caju je vysoka koncentracia [preto sa vecer neberie tableta], ucinna pri odburavani tukov a hlavne!!! Zena neciti taku nervozitu a unavu z diety, extrakt ma kopu inych pozitivnych ucinkov. Takze chudne sa plna pozitivnej energie. Ked sa nakombinuje troska obmedzenia v jedle, troska cvicit, cele sa to v tej psychike nastartuje a aj v metabolizme a uspech by sa mal dostavit. mne sa tento produkt paci…

itinka26, 21. nov 2008 – ahojte takže ja som lipoxal puživala od maja do augusta a schudla som 17 kíl samozrejme ze som si k tomu aj upravila jedalny listok troska ale aj som to porusila sem tam teraz mam stale tu istu vahu a dnes som si ho po 3 mesiacoch kupila znovu chcem este schudnut par centimetrov v bokoch a stehnach

Nie nebojte sa, nie sú všetky hodnotenia kladné…

trinitylex12, 26. júl 2006moja švagrina sa mi priznala pred zhruba 5 dňami že si kúpila resp.užíva Lipoxal, no ale veru žiadne výsledky fakt na nej nebadám   hmm…ale to bude asi tým že za hodinku sa šlo grilovať, a veru jedla čo jej hrdlo stačilo   zrejme sú na jej apetít tie tabletočky slabé 

WAKA_WAKA, 31. okt 2009 – Ahoj! Beriem poctivo kazdy den tablety Lipoxal Extreme uz 1 mesiac, no zatial nic na vahe nevidno. Sice som sa nemerala, ale asi ani z obvodu som nezhodila. Ale musim povedat, ze chodim cvicit a jem minimalne, obmedzujem aj cipsy, hranolky, sladkosti atd… Jedinu zmenu, ktoru pocitujem, je, ze mam mensiu chut do jedla, na sladke skoro vobec, no o to viac na slane- co ja som bola vzdy skor na sladke….
Kupila som si dalsie balenie, skusim co to spravi a ak nadalej nic, tak si uz urcite ziadne nove balenie nekupim

ilvi56, 26. okt 2015 – Lipoxal sľubuje ubytok tuku z tých najrizikovejsich partii, co je blbosť, pretože každý kto sa venuje výžive vie, ze su to vždy posledne partie, kde tuk ubuda

Záver – Sú tabletky na chudnutie Lipoxal Effect naozaj čara zbavené?

Pôsobenie výživových doplnkov na ľudský organizmus je veľmi individuálne. Čo niekomu zaberie, inému nemusí a len zbytočne vyhodí peniaze. Či sa to však niekomu páči alebo nie, sú tu aj ľudia, ktorým tabletky na chudnutie pomohli a pomáhajú. Hoci len ako placebo. Ani prísnou legislatívou, ani manipuláciou trhu sa to nezmení.

Tabletkám na chudnutie, ako ich poznáme, zrejme odzvonilo. Malé spoločnosti nemôžu konkurovať farmaceutickým gigantom a nemajú prostriedky na náročné laboratórne testy. Nariadenia EÚ a Google sú veľkou prekážkou a ťažko sa predáva, ak nemôžete zákazníkom na rovinu povedať, čo vlastne ponúkate. A to sa týka doplnkov výživy všeobecne.

Predaje sa znižujú a menšie firmy začínajú mať finančné problémy. Mnohé vyčkávajú, prehodnocujú, či sa nestiahnu z trhu. Možno ich nahradí čierny trh a rôzni priekupníci… Možno sa budú načierno voziť zo zahraničia iné prípravky, nekvalitné, bez EÚ certifikátov. Možno to tak potom bude lepšie???

Ak ste sa rozhodli pre zmenu, začať s tabletkami na chudnutie je lepšie, ako neurobiť nič!

Ak máte problém s kilami navyše a rozmýšľate, či vyskúšať Lipoxal Effect, prípadne iné (schválené) tabletky na chudnutie, vedzte, že ste na dobrej ceste. Začali ste totiž uvažovať nad zmenou a máte chuť so sebou niečo urobiť. Ale verte mi, bez ohľadu na to, či s Lipoxal Effect schudnete, nakoniec aj tak prídete na to, že ak si chcete peknú postavu udržať, bez pohybu a trvalej zmeny životosprávy to nepôjde. 

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

Start typing and press Enter to search