Inca Collagen a užívanie v tehotenstve a po pôrode

Nedávno som sa dostala k článku O kolagéne značky Inca Collagen a jeho užívaní po pôrode. Zaujala ma veta: „Prečítajte si príbeh Lucie (36), ktorá začala kolagén užívať už počas tehotenstva.“ Kolagén užívam osobne už niekoľko mesiacov. A pokiaľ ma pamäť neklame, na obale je napísané, že nie je vhodné užívať kolagén v tehotenstve alebo ak ste dieťa.

Trochu som teda pátrala a pýtala sa aj priamo marketingového oddelenia, ako to s tým tehotenstvom a užívaním kolagénu vlastne je.

Kolagén „…nie je vhodný pre deti a tehotné ženy“

Priamo na obale produktu nájdete v jednom odseku upozornenie, že kolagén nie je vhodný pre deti a tehotné ženy, viď. obrázok. Ak by som teda mala pocit, že som tehotná, prípadne by som naozaj bola, isto by som ho ihneď vyradila zo svojho „jedálnička“. Predsalen, bála by som sa, že to bude mať na plod či neskôr bábätko nepriaznivý vplyv.

Popis na krabičke Inca Collagen, užívanie v tehotenstve

Kolagén počas tehotenstva? Na krabičke si môžete prečítať upozornenie: Nie je vhodný pre deti a tehotné ženy.

Čítala som už články o ženách, ktorým po pôrode pomohol a užívali ho aj pri dojčení. Toto však bola prvá zmienka o užívaní Inca Collagenu tehotnou ženou, čo sa ku mne dostala. Natoľko ma to zaujalo, že som začala pátrať, či je tých príkladov viac a ako to teda v skutočnosti je.

Kolagén v tehotenstve? – Otázka priamo na marketingové oddelenie

Napísala som priamo na marketingové oddelenie firmy Inca Collagen a opýtala sa ich, ako to s tým užívaním kolagénu v tehotenstve je. Veľmi ochotne mi odpísal Mgr. Ľubomír Šimkovič z ich oddelenia. Tu je jeho odpoveď.

„S touto otázkou sa stretávame stále častejšie. Keďže ale v EÚ platí nariadenie, že potravinové doplnky musia mať uvedené na obale „Nie je vhodné pre deti a tehotné ženy“, musíme sa ako výrobca držať právneho rámca. Život ale prináša iné príbehy mamičiek, ktoré užívali kolagén počas tehotenstva ako Lucka a doslova im to zachránilo dieťa, prípadne aj ich vlastný život. Práve preto sme sa o tom rozhodli napísať. V zásade je kolagén telu vlastná látka a Inca Collagen je čistý morský kolagén bez prísad, takže konečné rozhodnutie o jeho užívaní počas tehotenstva je vždy na slobodnej vôli každej ženy po konzultácii s gynekológom.“

Tehotenstvo v bielom

Kolagén pre tehotné ženy – Áno alebo nie? Fotografia: freepik.com

Ach, tie zákony

Takisto ma odporučil na ich webovú stránku, kde sa k tejto problematike vyjadrili aj verejne. Píšu tam, že aj keď je Inca Collagen 100 % čistá bielkovina vlastná ľudskému telu, na otázku, či je vhodný aj pre tehotné ženy, nemôžu odpovedať áno.

Prečo je tomu tak? Dôvod má právny základ. Potravinové doplnky totiž musia mať na obale uvedené, že nie sú vhodné pre deti a tehotné ženy.

Napriek tomu nie sú skeptickí a tvrdia, že po pôrode a počas dojčenia môžete Inca Collagen pokojne užívať. Dokonca ho odporúčajú, nakoľko s ním majú iba pozitívne skúsenosti a mnohým mamičkám pomohli dostať sa späť do kondície.

Používanie Inca Collagen v tehotenstve a po pôrode

Kolagén v tehotenstve? Účinky zatiaľ neboli klinicky testované. Fotografia: freepik.com

Ako Inca Collagen pomáha ženám?

Nielen po pôrode pomáha Inca Collagen v mnohých oblastiach. Má množstvo pozitívnych účinkov, o ktorých ste sa mohli dočítať v mnohých recenziách, prípadne si ich vyskúšať na vlastnej koži.

Aké výhody Inca Collagen prináša?

  • pomáha pri regenerácii vlasov, nechtov a pokožky
  • podporuje správne fungovanie pohybového aparátu
  • udržiava pokožku pružnú a hydratovanú
  • minimalizuje vznik vrások
  • obmedzuje vznik celulitídy
  • zosvetľuje pigmentové škvrny
  • pomáha pri hojení jaziev a rán
  • zvyšuje kvalitu vlasov a nechtov

Na každého, samozrejme, kolagén vplýva trochu inak a nie každý na sebe uvidí ihneď všetky príznaky. Väčšinou sa odporúča niekoľkomesačná kúra, pričom prvé pozitívne účinky na sebe spozorujete až po čase.

Kolagén Inca collagen

Tip na nákup: Inca Collagen

Kolagén naše telo potrebuje neustále. Ale obzvlášť potrebný je najmä po pôrode a v čase dojčenia. V tomto náročnom období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému vypadávaniu vlasov, s popraskanou pokožkou, proti striám aj s hojením po pôrode.

Inca Collagen – kolagén v tehotenstve a po pôrode

Podľa všetkého musí Inca Collagen zo zákona písať, že pre tehotné ženy nie je vhodný. Okrem toho ešte nie sú urobené klinické štúdie, ktoré by potvrdili účinky kolagénu v tehotenstve, prípadne, ktoré by preukázali jeho pozitívny či negatívny vplyv na budúcu mamičku a na plod. Ako sme už teda vyššie spomenuli, samotné užívanie je na rozhodnutí každej ženy.

Po pôrode však môžu kolagén mamičky veselo užívať a nechať ho tak na ne pozitívne pôsobiť.

Užívanie Inca Collagen v tehotenstve a po pôrode

Fotografia: freepik.com

Máte s Inca Collagen skúsenosti? Brali by ste kolagén v tehotenstve?

Máte s kolagénom od Inca Collagen skúsenosti? Brali by ste ho, prípadne ste ho brali aj počas tehotenstva, alebo ste dali na upozornenie na obale produktu a začali ste ho opäť brať až po pôrode?

Vaše názory zaujímajú nielen mňa, ale určite aj stovky ďalších žien. Budem teda rada, ak sa s nimi podelíte. 🙂

About Author /

V minulosti som sa športu vyhýbala oblúkom. Postupom času som ale prišla na to, že hýbať sa treba. Hľadanie aktívneho, zdravého a najmä pozitívneho životného štýlu ma zavialo na rôzne miesta. Vyskúšala som aerobik, posilňovňu, zumbu či pole dance.

Start typing and press Enter to search