Nie je to len o TEBE…alebo NIEKTO sa pozerá!

Keď sa rozhodneme schudnúť…

Keď sa rozhodneme schudnúť, vedú nás k tomu vlastné dôvody. Veď ako inak. Málokto začne chudnúť, lebo sa susedka opýtala, či sme nepribrali. Žiadne vesmírne dôvody tam zväčša nie sú, jednoducho chceme byť pekné a zdravie je bonus. Česť všetkým, čo to majú opačne.

Už sa nám nechce brucho pchať do sťahovacích gatí, keď si máme obliecť šaty; robiť sa, že na dovolenke sme sa na pláži nefotili, lebo akože nám to vypadlo; či kupovať namiesto džínsov legíny a tváriť sa, že sledujeme trendy. Ženy trápi viac ich výzor ako zdravie. Čo s tým? Nič! Je to normálne. Také sme.

Zo života fitmamy - keď sa rozhodneme schudnúť

Pri chudnutí je dôležité začať a ešte dôležitejšie zotrvať

Je jedno, čo nás naštartuje, dôležité je začať. No čo je ešte dôležitejšie, je zotrvať. No na to, aby sme zotrvali a nevykašľali sa na nákup zeleniny a permanentku z fitka, je potrebné svoje počiatočné povrchné dôvody rozšíriť o ušľachtilejšie.

Veľa z tých, ktorí zaznamenali prvé výsledky si uvedomia, že sa cítia lepšie, že nie sú unavení, že krvný obraz je ukážkový. Tieto pocity posilňujú pôvodnú motiváciu a preto sa zmena štýlu nezdá až taká tortúra. Jednoduché, že? No bolo by, keby sme mali schudnúť 5 kíl namiesto 30, keby nám niekto tú permanentku do fitka zaplatil, keby nás po nočnej čakali ovsené lievance od manžela namiesto plného domu roboty.

Život obyčajnej ženy nie je ružová záhrada. Je plný povinností, starostí s nedostatkom času a často i sily.

Fitmama-4

Povieme si, že tá pneumatika okolo pásu nie je nič hrozné, veď ju má i sestra či kolegyňa. Máme predsa iné, dôležitejšie starosti a hodnoty ako sa starať o výzor. Dobre to poznám. Stokrát som sa na to počas chudnutia chcela vykašľať. Mala som bábätko, ktoré bolo nespokojné a staršie dve dcérky v období vzdoru. Muž stále v práci a steny bytu počas zimy sa zdali ako cela. Čo tam po kilách navyše? Veď mám tri deti. Nikto mi nemôže pol slova povedať!

Zdá sa vám tento scenár povedomý? Nehanbite sa. Tak ako sme zahľadení do seba na začiatku chudnutia, sme zahľadení do seba i keď sa vzdávame. Z JA chcem, JA to dokážem, JA si to zaslúžim sa stane JA to nezvládam, JA za to nemôžem, JA mám toho veľa.

Fitmama-5

Už to nie som ja, čo chcem schudnúť, už to sme MY, čo chceme byť zdravší

Prečo som to nevzdala JA? Lebo som to už nerobila pre seba. Dojal ma moment, keď ma raz dcérka úpenlivo volala medzi partiu kamarátov a prosila ma, aby som im ukázala šnúru. Tvárila sa pri tom hrdo akokeby vyhrala medailu. Veľakrát počujem ako vysvetľujú iným deťom, že nemôžu jesť toľko sladkostí, že sladké je aj ovocie. Že si dajú rozcvičku aj bez môjho návrhu. Že si muž namiesto tlačenky s chlebom, dá občas vločky na raňajky. Že sa ma mama pýta, čo tá špaldová múka vlastne je. Už to nie som ja, čo chcem schudnúť, lebo som sa rozkysla, už to sme MY, čo chceme byť zdravší. A to je ten dôvod, ktorý vydrží celý život.

Fitmama-1

Minule som sa započúvala do rozhovoru troch 9-ročných dievčat. Jedna sa uveriteľným spôsobom pohoršovala nad politickou situáciou na Slovensku. Namosúrene skonštatovala, že už nie je ani koho voliť. Nemyslím si, že jej doma rodičia robia prednášky z politológie, to, čo hovorí a čím sa stáva je z veľkej miery ovplyvnené tým, čo doma počuje a vidí, i keď to nie je smerované jej.

Zo života fitmamy, ako schudnúť pri deťoch

Deti nás kopírujú vo všetkom i keď si myslíme, že to nevnímajú. To, čo je dnes naším nezdravým návykom, bude neskôr ich nezdravým návykom. To, čo je dneska naším životným štýlom, bude neskôr ich životným štýlom. Je to veľká zodpovednosť byť im vzorom. A to ten ušľachtilejší dôvod navyše pre nás rodičov, aby sme sa na to nevykašlali, lebo nejde len o tu pneumatiku okolo pásu.

Kolagén Inca collagen

Náš tip na nákup: Inca Collagen

Kolagén naše telo potrebuje neustále. Ale obzvlášť potrebný je najmä po pôrode a v čase dojčenia. V tomto náročnom období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému vypadávaniu vlasov, s popraskanou pokožkou, proti striám aj s hojením po pôrode. Čítajte viac v našom článku Inca Collagen a užívanie v tehotenstve a po pôrode.

Chcete sa dozvedieť viac o tejto mladej žene, ktorá sa rozhodla, že mama môže byť štíhla a krásna aj pri troch deťoch? Prečítajte si náš rozhovor.
Odporúčame vám prečítať si aj článok o dôležitosti pohybu pre deti.

Fotografie: Archív Valérie Krenickej

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním!

Vyštudovaná právnička, mama, výživová poradkyňa a blogerka. Jej snahou je motivovať ženy, aby sa stali a ostali fit. Snaží sa ukázať, že chudnutie nie je žiadna veda a že pekná štíhla postava nie je len pre vyvolených.

2 komentáre

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search