Nie je to len o TEBE…alebo NIEKTO sa pozerá!

28.3. 20191508x0 Komentárov

Keď sa rozhodneme schudnúť…

Keď sa rozhodneme schudnúť, vedú nás k tomu vlastné dôvody. Veď ako inak. Málokto začne chudnúť, lebo sa susedka opýtala, či sme nepribrali. Žiadne vesmírne dôvody tam zväčša nie sú, jednoducho chceme byť pekné a zdravie je bonus. Česť všetkým, čo to majú opačne.

Už sa nám nechce brucho pchať do sťahovacích gatí, keď si máme obliecť šaty; robiť sa, že na dovolenke sme sa na pláži nefotili, lebo akože nám to vypadlo; či kupovať namiesto džínsov legíny a tváriť sa, že sledujeme trendy. Ženy trápi viac ich výzor ako zdravie. Čo s tým? Nič! Je to normálne. Také sme.

Zo života fitmamy - keď sa rozhodneme schudnúť

Pri chudnutí je dôležité začať a ešte dôležitejšie zotrvať

Je jedno, čo nás naštartuje, dôležité je začať. No čo je ešte dôležitejšie, je zotrvať. No na to, aby sme zotrvali a nevykašľali sa na nákup zeleniny a permanentku z fitka, je potrebné svoje počiatočné povrchné dôvody rozšíriť o ušľachtilejšie.

Veľa z tých, ktorí zaznamenali prvé výsledky si uvedomia, že sa cítia lepšie, že nie sú unavení, že krvný obraz je ukážkový. Tieto pocity posilňujú pôvodnú motiváciu a preto sa zmena štýlu nezdá až taká tortúra. Jednoduché, že? No bolo by, keby sme mali schudnúť 5 kíl namiesto 30, keby nám niekto tú permanentku do fitka zaplatil, keby nás po nočnej čakali ovsené lievance od manžela namiesto plného domu roboty.

Život obyčajnej ženy nie je ružová záhrada. Je plný povinností, starostí s nedostatkom času a často i sily.

Fitmama-4

Povieme si, že tá pneumatika okolo pásu nie je nič hrozné, veď ju má i sestra či kolegyňa. Máme predsa iné, dôležitejšie starosti a hodnoty ako sa starať o výzor. Dobre to poznám. Stokrát som sa na to počas chudnutia chcela vykašľať. Mala som bábätko, ktoré bolo nespokojné a staršie dve dcérky v období vzdoru. Muž stále v práci a steny bytu počas zimy sa zdali ako cela. Čo tam po kilách navyše? Veď mám tri deti. Nikto mi nemôže pol slova povedať!

Mohlo by vás zaujímať:  Nejedla som buchty... alebo žiadne skratky neexistujú!

Zdá sa vám tento scenár povedomý? Nehanbite sa. Tak ako sme zahľadení do seba na začiatku chudnutia, sme zahľadení do seba i keď sa vzdávame. Z JA chcem, JA to dokážem, JA si to zaslúžim sa stane JA to nezvládam, JA za to nemôžem, JA mám toho veľa.

Fitmama-5

Už to nie som ja, čo chcem schudnúť, už to sme MY, čo chceme byť zdravší

Prečo som to nevzdala JA? Lebo som to už nerobila pre seba. Dojal ma moment, keď ma raz dcérka úpenlivo volala medzi partiu kamarátov a prosila ma, aby som im ukázala šnúru. Tvárila sa pri tom hrdo akokeby vyhrala medailu. Veľakrát počujem ako vysvetľujú iným deťom, že nemôžu jesť toľko sladkostí, že sladké je aj ovocie. Že si dajú rozcvičku aj bez môjho návrhu. Že si muž namiesto tlačenky s chlebom, dá občas vločky na raňajky. Že sa ma mama pýta, čo tá špaldová múka vlastne je. Už to nie som ja, čo chcem schudnúť, lebo som sa rozkysla, už to sme MY, čo chceme byť zdravší. A to je ten dôvod, ktorý vydrží celý život.

Fitmama-1

Minule som sa započúvala do rozhovoru troch 9-ročných dievčat. Jedna sa uveriteľným spôsobom pohoršovala nad politickou situáciou na Slovensku. Namosúrene skonštatovala, že už nie je ani koho voliť. Nemyslím si, že jej doma rodičia robia prednášky z politológie, to, čo hovorí a čím sa stáva je z veľkej miery ovplyvnené tým, čo doma počuje a vidí, i keď to nie je smerované jej.

Mohlo by vás zaujímať:  7 rád ako schudnúť z brucha a získať pekné ploché bruško

Zo života fitmamy, ako schudnúť pri deťoch

Deti nás kopírujú vo všetkom i keď si myslíme, že to nevnímajú. To, čo je dnes naším nezdravým návykom, bude neskôr ich nezdravým návykom. To, čo je dneska naším životným štýlom, bude neskôr ich životným štýlom. Je to veľká zodpovednosť byť im vzorom. A to ten ušľachtilejší dôvod navyše pre nás rodičov, aby sme sa na to nevykašlali, lebo nejde len o tu pneumatiku okolo pásu.

Kolagén Inca collagen

Náš tip na nákup: Inca Collagen

Kolagén naše telo potrebuje neustále. Ale obzvlášť potrebný je najmä po pôrode a v čase dojčenia. V tomto náročnom období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému vypadávaniu vlasov, s popraskanou pokožkou, proti striám aj s hojením po pôrode. Čítajte viac v našom článku Inca Collagen a užívanie v tehotenstve a po pôrode.

 

 

Chcete sa dozvedieť viac o tejto mladej žene, ktorá sa rozhodla, že mama môže byť štíhla a krásna aj pri troch deťoch? Prečítajte si náš rozhovor.
Odporúčame vám prečítať si aj článok o dôležitosti pohybu pre deti.

 

Fotografie: Archív Valérie Krenickej

 

Autor článku

JUDr. Valéria Krenická
Vyštudovaná právnička, momentálne mama na materskej, výživová poradkyňa a blogerka. Jej snahou je motivovať ženy, aby sa stali a ostali fit. Snaží sa ukázať, že chudnutie nie je žiadna veda a že pekná štíhla postava nie je len pre vyvolených.

Facebook | Instagram

Ak sa vám tento článok páčil, podporte nás zdieľaním!

Ako schudnúť z brucha
Ja neviem ako vás, ale ak mňa v živote niečo dlhodobo štvalo, tak to, že som vlastne…
Celý článok
Prerušovaný pôst
Čo sa týka spaľovania tuku, existuje veľa stratégií stravovania sa. A čo tak napríklad nejesť vôbec? Môžete…
Celý článok
Rýchla chôdza, schudnúť chôdzou, ilustračné foto
Potrebujem schudnúť a zlepšiť si kondičku. Fitko ma nebaví, behať sa mi nechce, ale mal/mala by som…
Celý článok
Inca collagen čistý morský kolagén
Inca Collagen recenzia: Jediný kolagén, ktorý budete kupovať z lásky Inca Collagen som minule zbadal na pulte…
Celý článok
Športová podprsenka - ako vybrať
Ako docieliť, aby bola športová podprsenka funkčná a aj pohodlná? Ak chceme zdravo žiť, je k tomu…
Celý článok
Citrusy sú zimné superpotraviny s vplyvom aj na chudnutie
Niektoré potraviny sa oplatí pridať do jedálnička nielen ako sezónnu stravu na posilnenie imunity - lenže zimné…
Celý článok
Patrick Linhart, potravinový kritik
Hovorí vám niečo meno Patrick Linhart? Mnohým určite áno. Ako potravinový kritik už cez tri roky odhaľuje…
Celý článok
Jablčný ocot a chudnutie
Čo je jablčný ocot, je účinný aj na chudnutie - ako ho užívať? Jablčný ocot sa vyrába kvasením…
Celý článok
Tabletky na chudnutie - recenzie
Pri svojom pátraní po kvalitných výživových doplnkoch sľubujúcich úbytok telesnej hmotnosti som narazil na tento nesporne zaujímavý…
Celý článok
tréner Matúš Špirko vie ako sa dá účinne schudnúť
Mnoho ľudí už zažilo ten pocit, že sa snažili schudnúť, no aj napriek tomu, že sa im…
Celý článok
Ako schudnúť po pôrode
Mnoho mamičiek sa po pôrode a popri deťoch snaží schudnúť, no nedarí sa im. No existujú ľudia,…
Celý článok
Dáma s šálkou - banner
Podľa štatistík vypije priemerný kávičkár cez 3 šálky kávy denne. Čo presne ale robí káva s naším…
Celý článok