Bionutrian – kolagénové tabletky – aké sú recenzie na švajčiarsky kolagén?

O pozitívnych účinkoch prémiových kolagénov dnes už pochybuje len málokto. Viacerí z vás už určite vyskúšali, či možno aj pravidelne užívate hydrolyzovaný kolagénový prášok. Práškový kolagén si môžete zarobiť s čistou vodou, zmiešať so svojim obľúbeným nápojom, alebo pridať do kávy. Podľa vačšiny odborníkov je prakticky jedno, či užívate hovädzí, bravčový alebo morský kolagén. Sú tu však aj hlasy, ktoré považujú práve morský kolagén za najlepší pre ľudský organizmus. Má to istú logiku, veď molekula rybieho kolagénu je najmenšia. Vďaka tomu je morský kolagén pre ľudské telo lepšie vstrebateľný. Ak vás od užívania rybacieho kolagénu doposiaľ odrádzala jeho typická aróma, mám pre vás dobrú správu. Na trhu sú dostupné aj „morské“ kolagénové kapsule bez rybacej pachute či zápachu. A to nie sú ich jediné výhody. V rubrike „Recenzie trochu inak“ sa spolu pozrieme na kolagénové tablety Bionutrian

Upútavka na článok o kolagénových tabletách – Aké sú na Bionutrian recenzie?:

Morský kolagén Bionutrian – úvod do recenzie na „kolagénové tabletky“

Bionutrian kolagén je v ponuke nielen ako práškový ale aj vo forme kapsulí. A mňa zaujali práve tie kolagénové kapsule. Áno, správne sú to kapsule. Aj keď medzi našincami sú asi viac zaužívané názvy kolagénové pilulky, tablety, či tabletky.

Kolagén Bionutrian prášok Morský kolagén v prášku Bionutrian
Bionutrian, kolagénové tabletyBionutrian kolagénové tablety

Bionutrian je známy aj ako švajčiarsky kolagén

Áno, kolagén Bionutrian sa vyrába vo Švajčiarsku. Ako inak, jeho výroba prebieha za dodržiavania prísnych švajčiarskych noriem, smernice EÚ nevynímajúc.

Prášok aj kapsule Bionutrian obsahujú prírodný prémiový morský hydrolyzovaný kolagén. Bionutrian je bioaktívny kolagén, ktorý obsahuje vysoko koncentrované peptidy. Tie sú telom ľahko absorbovateľné a ľudský organizms vďaka nim dokáže podporiť a obnoviť vlastnú tvorbu kolagénu.

Kolagén Bionutrian je certifikovaný. Spracováva sa z rýb rodu Tilapia, ktoré sú zdrojom toho najkvalitnejšieho kolagénu. Získava sa zastudena pomocou hydrolýzy. Proces výroby je veľmi šetrný, vďaka čomu kolagén nič nestráca zo svojej biologickej hodnoty.

Tak morský alebo „len“ rybí kolagén?

Správna otázka. Pravdepodobne ste si tiež všimli túto drobnú nezrovnalosť. Totiž, na krabičke dominuje hrdý nápis „Marine Collagen“. Ale tilapia je predsa sladkovodná ryba! Mimochodom, morský kolagén vôbec nemusí byť z rýb. Môže byť aj z medúz alebo mäkkýšov. Častým zdrojom morského kolagénu je žralok, konkrétne žraločia koža (typ I) a žraločia chrupavka (typ II).

Rozbalené kolagénové tabletky Bionutrian

Vedeli ste, že kvalitný rybí kolagén možno získať aj zo sladkovodných rýb?

Najčastejšie sú to Pangasius alebo Tilapia, z ktorej sa spracováva aj kolagén Bionutrian. Ale my sme si už akosi zvykli na označenie morský kolagén, Znie to predsa tak dovolenkovo, romanticky a exoticky voňavo. Tie slová šumia ako morský príboj. Myslime predsa trošku marketingovo! No veď povedzte, ak by na pulte stáli vedľa seba morský a rybací kolagén, ktorý by ste si kúpili? Aj keď v prípade kolagénu Bionutrian recenzie vravia, že práve on patrí medzi tie najlepšie. Bárs je „len“ rybací a s morom nemá vonkoncom nič spoločné.

Balíček z eshopu Bionutrian dorazil do redakcie expresne rýchlo

A čo sa skrývalo v útrobách kartónovej prepravnej krabice? Bola to krabička s Bionutrian Marine Collagen, propagačný letáčik a vizitka s menom Regína Kostolná. Mimochodom, to je osoba, ktorá pre slovenský trh tento švajčiarsky kolagén objavila. Skôr ako ho začala dovážať na Slovensko, preštudovala si viaceré klinické štúdie. Chcela nájsť kolagénový prípravok, ktorý by presvedčil o svojej kvalite aj bez reklamy influencerov. Ako uviedla pre portál Dobré noviny: „…keď vidím, ako robia mladé dievčatá s umelými nechtami reklamu na kolagén, je to úsmevné.“

Rozbalenie zasielky - Marine collagen

V hre boli viacerí dodávatelia kolagénu – aj veľkosť molekuly bola kritériom

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere dodávateľa kolagénu bola práve veľkosť molekuly. Bionutrian kolagén má najnižšiu molekulovú hmotnosť peptidov na trhu. Vďaka „malosti“ svojej molekuly sa kolagén naozaj velmi dobre vstrebáva, a preto má aj veľmi rýchly nástup účinku.

V hre bolo viacero dodávateľov ale voľba nakoniec padla na Švajčiarov. Ostatne, Regína je presvedčená, že čokoľvek, čo pochádza zo Švajčiarska, predstavuje top kvalitu. Či sú to hodinky, švajčiarsky nožík alebo kolagén. Veď aj ja som, ako inak, pri rozbaľovaní balíčka použil ikonický vreckový nožík švajčiarskej armády Victorinox! 🙂

Kolagénové tabletky Bionutrian - úvodné foto

Ale vráťme sa k podstate veci. A tou je predsa Bionutrian, kolagén v tabletách s vitamínom C.

Vy už viete, že pre účely tejto recenzie som si cielene zvolil Bionutrian kolagénové tabletky. Zaujímalo ma, aký je rozdiel medzi bežnejším práškom a kolagénovými tabletami.

Otváram krabičku a objavujem kapsule plnené kolagénom. Spolu 18 balení po 10 kapsulí. Samozrejme, nesmie chýbať povinný príbalový leták, tento je v troch jazykoch, vrátane slovenského.

Kolagénové tabletky Bionutrian v prstoch

Práškový kolagén alebo kolagénové tablety Bionutrian – Aký je v tom rozdiel?

Hlavný rozdiel je v tom, akým spôsobom budete kolagén užívať. Mne osobne, nápad plniť kolagén do kapsulí, pripadá ako veľmi praktický. Už netreba riešiť žiadne odmerky ani vrecúška. Bionutrian kolagén v tabletkách oceníte najmä vtedy, ak ste často na cestách. Poznáte to, sú chvíle, keď naozaj nemáte možnosť nasypať si kolagénový prášok do vody či iného nápoja. Naopak, kolagénové tablety môžete užiť kdekoľvek a kedykoľvek, hoci aj v MHD cestou do práce.

Rozdiel je aj vo veľkosti dennej dávky oboch kolagénov

Ak máte na to dôvod, odporúčanie lekára alebo vám len chýba trpezlivosť, môžete si na začiatok zvoliť intenzívnejšiu kúru. V takom prípade bude pre vás možno vhodnejší práškový kolagén, ktorého denná dávka je 5000 mg. Po 1 až 2 mesiacoch užívania pokojne prejdite na kolagénové kapsule, ktorých denná dávka je 3 000 mg/deň (takzvaná udržiavačka 🙂 ).

Odrádza vás od kúpy morského kolagénu zápach rybaciny?

Dá sa povedať, že prakticky všetky prémiové práškové kolagény sú chuťovo veľmi jemné a takmer bez arómy. Ale v prípade kolagénových tabletiek Bionutrian môžete na predsudky voči pachuti či zápachu z rýb zabudnúť už naozaj definitívne.

Kolagénové tablety Bionutrian a ich vstrebateľnosť

Tabletky či tablety alebo ak chcete kapsule, do ktorých je kolagén plnený, sú vyrobené len z dvoch zložiek. Z hovädzej želatíny a vody. Neverili by ste ale vďaka svojmu zloženiu, dokonca ešte aj samotné kapsule podporujú zdravie vlasov, pokožky, nechtov a kĺbov.

Želatínová kapsula

Želatínová kapsula, ktorá obsahuje Bionutrian kolagén, nemá žiadny vplyv na vstrebávanie kolagénu. Želatína sa v žalúdku rýchlo rozpustí a samotný hydrolyzovaný kolagén sa cez črevá dostane do krvného obehu.

Kapsula Bionutrian - detail

Bionutrian kolagén neobsahuje žiadne príchute, prímesy či sladidlá

Rybí kolagén Bionutrian neobsahuje žiadne prísady ani konzervačné látky. Vďaka tomu sa molekula kolagénu nemusí viazať na molekuly žiadnych ďalších prímesí. Ba naopak, kolagén tak dokáže ľahko preniknúť cez stenu čreva do krvného riečišťa. A odtiaľ putuje priamo k patričným tkanivám. Tento proces je ešte priamočiarejší, ked sa kolagén užíva s čistou vodou.

Kolagén Bionutrian, tabletky – užívanie kolagénu

1 balenie kolagénu Bionutrian obsahuje až 180 kolagénových tabliet čistého rybieho kolagénu obohateného vitamínom C. Jedna kapsula obsahuje 500 mg čistého kolagénu.

Kolagen v tabletách, pohľad do krabice

Kapsule kolagénu Bionutrian dobre zapite ale neužívajte spolu s jedlom

Kolagénové tablety Bionutrian sa odporúča užívať nalačno 15 – 20 min pred jedlom, medzi jedlami alebo pred spaním. Zapite kolagénové tablety dostatočným nožstvom vody ale nekonzumujte ich spolu s jedlom. To preto, aby sa kolagén mohol čo najskôr vstrebávať a nie zdĺhavo tráviť spolu s jedlom. 

Na to, aby ste pocítili zmenu vo vašom organizme, je výrobcom odporúčaná denná dávka 6 kapsúl. To predstavuje 3 000 mg čistého rybieho kolagénu s molekulovou hmotnosťou 2 000 Daltonov. Je to dávka potrebná na dostatočnú výživu kĺbov a obnovu prirodzenej tvorby kolagénu.

Reklama na Bionutrian kolagénAk budete užívať 6 tabliet denne, vydrží vám balenie Bionutrian kolagénu 1 mesiac. Pri udržiavacích dávkach vám postačia aj 3 kapsule denne.

6 kapsulí denne sa vám možno bude zdať dosť, najmä keď práškový kolagén stačí užiť len raz za deň. No, všetko má svoje výhody aj nevýhody. Ja osobne som sa užívaním kolagénových tabliet necítil nijako limitovaný. Po niekoľkých dávkach si na pravidelné užívanie kolagénu „v tabletkách“ zvyknete aj vy.

Kedy užívať Bionutrian kolagén v tabletkách?

Je to celkom na vás. Kolagénové tablety Bionutrian môžete užívať ráno alebo večer, prípadne si dávku rozdelte počas dňa. Ak športujete, užívajte kolagén na noc. Podporíte tak regeneračné procesy, ktoré prebiehajú vo vašom organizme práve počas spánku.

Môže mať užívanie kolagénu vplyv aj na chudnutie?

Skúste ho piť nalačno rozpustený vo vode, môžete tak naštartovať svoje chudnutie. Dôvod? Kolagén je bielkovina, ktorá vás zasýti, navyše pravidelné užívanie kolagénu zlepší váš metabolizmus.

 

Čo ma ešte zaujalo na kolagéne Bionutrian?

Skôr ako si pozrieme recenzie užívateľov na kolagén Bionutrian, spomeniem niekoľko vecí, ktoré ma na tomto kolagéne zaujali:

 • Bionutrian je kolagén s tou najmenšou molekulou, aký len dostatnete kúpiť. 
 • Bionutrian má jednu z najvyšších koncentrácií na trhu – až  95% na 100 g výrobku, pretože obsahuje len kolagén a vitamín C.
 • Kolagén Bionutrian je tak čistý, že by ho mohli užívať aj malé deti. Teda ak by to legislatíva pri takýchto doplnkoch výživy umožňovala alebo ak by deti kolagén vôbec potrebovali.
 • Bionutrian neobsahuje geneticky modifikované organizmy (GMO). Je aj bez akýchkoľvek prísad a farbív, tiež bez cukru, lepku a laktózy. Má takmer nulový obsah tukov a sacharidov.
  Pokiaľ ide o geneticky modifikované organizmy (GMO), som ich vášnivým odporcom. Možno ani nie tak pre ten samotný princíp. Ale skôr preto, že „ľudstvo“ ešte nedospelo na takú úroveň aby sme sa nemuseli báť zneužitia vedy v rukách šialencov bez zásad. Teším sa, že kolagén Bionutrian má certifikát o tom, že žiadne GMO neobsahuje a že mi bolo umožnené doň nahliadnuť.

Čo o účinkoch kolagénu Bionutrian napísali odborníci?

Trošku som si zasurfoval na nete. Zaujímali ma odborné štúdie a vôbec názory odborníkov na účinky kolagénu.

Vedecké štúdie o účinkoch kolagénu

Ak máte radi angličtinu, odporúčam do pozornosti štúdiu medzinárodného vedeckého tímu zameranú na športovcov. Alebo štúdiu vedcov z  Belgicka o pití kolagénu v prášku. Okrem iného som sa v nich dozviete aj to, že hydrolyzovaný kolagén býva účinnou prevenciou artrózy. Dokonca môže zmierniť bolesť a stuhnutosť kĺbov.

Ako to funguje? Štúdie potvrdili, že ak telu zvonku dodávame kolagén, zvýši sa hustota tkaniva v chrupavke aj v kostiach. V konečnom dôsledku kolagén, prijatý napríklad vo forme tabliet, stimuluje naše telo, aby si ho opäť začalo vytvárať samo. 

Čo k tomu dodať? Bionutrian je bez akýchoľvek pochybostí veľmi kvalitný a čistý hydrolyzovaný kolagén.

 

Internistka, biochemik, farmakologička, farmaceutka, fyziatrička, kozmetička a majiteľka siete fitness centier hovoria o kolagéne

 • Internistka a klinická farmakologička, MUDr. Etela Janeková:Naši predkovia žiadne výživové doplnky nemali. Preto si dopĺňali kolagén prirodzenými formami, huspeninou či kostným vývarom. K tomu konzumovali množstvo kyslej kapusty bohatej na vitamín C, ktorý napomáha vstrebávaniu kolagénu…“ 
 • Nestor slovenskej klinickej biochémie, doc. Ing. Pavel Blažíček, Ph.D.:Kolagén dokáže zlepšiť zdravie pokožky, zredukovať vrásky a problém suchej pleti. Môže pomôcť zvýšiť svalovú hmotu, zabrániť úbytku kostnej hmoty, zmierniť bolesti kĺbov…“
 • Klinická farmakologička MUDr. Etela Janeková:Najvhodnejší je kolagén z rýb. Molekula rybieho kolagénu je zo všetkých živočíšnych kolagénov najmenšia. Vďaka tomu je lepšie vstrebateľný a pre telo ľahšie dostupný:“
 • Farmaceutka PharmDr. Marta Horváthová:Odporúčame hydrolyzovaný morský kolagén od Bionutrian,  …Marine collagen má klinické testy a presne definovanú veľkosť molekuly 2000 Daltonov. Vďaka tejto informácii vieme, že je skutočne účinný.“
 • Fyziatrička MUDr. Margita Szabová:Kolagén odporúčam pacientom, ktorí majú ťažkosti s pohybovým aparátom. Najčastejšie s chrupavkami alebo s kolenom. Ideálne je začať s podpornou liečbou v začiatočných štádiách, už pri prvých príznakoch
 • Kozmetička Silvia Siteková:Účinky hydrolyzovaného kolagénu vidieť  najmä pri problémoch s akné a pri poruchách trávenia. Zákazníčkam s aknóznou pleťou odporúčam kolagén od Bionutrian. Zo všetkých, ktoré som testovala a v praxi spoznala, je jediný, ktorý skutočne funguje. Upokojí pleť aj žalúdočné problémy. U žien po päťdesiatke vidno tiež výrazné zlepšenie. Najmä v podobe hydratovanej, napnutej, žiarivejšej pleti.“ 
 • Majiteľka siete fitness centier, Katarína Plandorová o kolagéne Bionutrian: „…vidím rozdiel v chuti, rozpustnosti a predovšetkým v účinkoch. …Najmä kvôli zlepšeniu stavu pleti, nechtov, kvality vlasov a pomoci pre kĺby, ktorú sama oceňujem pri vysokohorskej turistike a pri behu.“

Čo hovoria ľudia, aké sú na kolagén Bionutrian recenzie?

Pri svojom pátraní po kvalitných produktoch či doplnkoch výživy, kladiem tiež dôraz na názory a skúsenosti užívateľov. Inak to nebude ani v prípade tejto recenzie na kolagén Bionutrian. Lebo, však viete ako sa vraví: „Tisíc ľudí, tisíc chutí“.

Bionutrian - účinky pred a po

Zdroj: Facebooková stránka Bionutrian

Tentoraz som sa s dôverou spoľahol na náš „milovaný“ Facebook. Opäť sa mi potvrdilo, že ak predajca ponúka kvalitný produkt a dobre komunikuje so zákazníkom, dostane aj patričnú pozitívnu odozvu. Prikladám niekoľko príkladov z facebookovej stránky Bionutrian. Mená som z dôvodu prebujnelej legislatívy na ochranu osobných údajov radšej „znečitateľnil“. Ale ak sa chcete presvedčiť, že vás neklamem, všetko nájdete na FB stránke Bionutrian. Prečítajte si aj vy referencie na Bionutrian kolagén!

Pani Nina si pochvaľuje viditeľné zlepšenie pleti a zmiernenie bolesti kĺbu už za jeden mesiac. Bionutrian kolagén je výborný!

Bionutrian referencie FB 1

Pani Ruža len potvrdzuje, že tento kolagén je super.

Bionutrian referencie FB 2

Pani Judita užívala práškový kolagén ešte len dva mesiace a už si pochvaľuje, že je bez liekov od bolesti na svoje rameno. Teší sa z pevných a dlhých nechtov. Strije sa stiahli a celulitída zjemnila. Má pozitívne ohlasy od zázkaničok v salóne.

Pani Andrea pocítila úľavu od boľavého kĺbu už po dvoch týždňoch užívania kolagénu Bionutrian

Referencie na kolagén FB 3

Pán Miroslav užíva Bionutrian kolagénové tablety aj s manželkou a odporúčajú ho obaja. Kĺby a kosti sa regenerujú a bolesti sú miernejšie.

Kolagén - referencie FB 4

 

Záver recenzie – Ako hodnotím Bionutrian ja?

 • Bionutrian v kapsuliach je veľmi praktický na užívanie. Odporúčam ho najmä vtedy ak ste často na cestách alebo máte fajnový „noštek“.
 • Tento kolagén je výnimočne čistý. V prípravku je pridaný len vitamín C, a tak ho nemusíte užívať osobitne. Vitamín C má v tomto prípade veľmi dôležitú úlohu, pretože podporuje vstrebávanie kolagénu.
 • Bionutrian je kolagén s najmenšou veľkosťou molekuly na našom trhu. Preto sa veľmi dobre vstrebáva.
 • Bionutrian kolagén má rýchly nástup účinkov. Budete prekvapení ako rýchlo zaznamenáte pozitívne zmeny na vašej pokožke. Pleť sa vám napne a doslova rozžiari. Vlasy aj nechty vám spevnejú a prestanú sa lámať. Samozrejme viditelne podrasú a získajú prirodzený lesk.
 • Či sa strie a celulitída naozaj zjemnia, to my chlapi našťastie posúdiť nevieme. Ale drobné kožné poranenia a odreniny sa mi hojili o poznanie rýchlejšie.
 • Recenzie na Bionutrian často uvádzajú pozitívne účinky aj v prípade bolesti kĺbov a vôbec pri problémoch s pohybovým aparátom. Ja to žiaľ potvrdiť ani vyvrátiť nemôžem. Viem, že to znie nenormálne ale mňa nič nebolí.
 • Pozitívne hodnotím aj webovú stránku Bionutrian. Je prehľadná, spracovaná s vkusom a na veľmi dobrej úrovni. Samozrejme obsahuje všetky dôležité informácie o produkte. Pre viac informácií o produkte odporúčam navštíviť Otázky a odpovede.

A čo cena za Bionutrian kolagén? Bude to jeho slabina?

 • Recenzie na Bionutrian často zdôrazňujú dobrý pomer cena / kvalita. Ak porovnávam ceny kolagénov na trhu, musím skonštatovať, že vzhľadom ku kvalite a čistote produktu je cena adekvátna.

Tento kolagén sa možno neradí medzi tie najznámejšie na našom trhu. A to je škoda, pretože vďaka svojej kvalite a vínimočnej čistote určite patrí medzi špičku. Nezabudnite, že v prípade kolagénu Bionutrian dostávate švajčiarsku kvalitu!

 

 


Autor: Ivan Chmelař | schudnihravo.sk
Fotografie: Bionutrian.com, chmelar.eu.sk

Za poskytnutie produktu na testovanie ďakujem spoločnosti Dalice, s.r.o.

Prečítajte si aj naše ďalšie články a recenie na tému kolagén:

Inca Collagen, recenzia na morský kolagén prémiovej kvality

Inca Collagen a užívanie v tehotenstve a po pôrode

Vyskúšala som Inca Collagen – Do kelu, niečo na tom asi bude!

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search