Elixír krásy a zdravia z Maroka – Počuli ste už o ňom?

Účinky tohto „tekutého zlata“ z Maroka ocení určite každá dáma, ktorá sa o seba chce starať. Arganový olej z plodov stromu argania spinosa rastúcich v Maroku má na pleť naozaj viditeľné účinky. Nie nadarmo sa arganovému oleju hovorí aj prírodný botox alebo Marocký elixír krásy a zdravia. Kľúčovým je práve slovo prírodný – od arganového oleja nemusíte čakať žiadne alergické reakcie.

Arganový olej z Maroka

Rovnako je to aj s ďalšími pleťovými rastlinnými olejmi, určenými pre starnúcu pleť ako napríklad opunciový olej z kaktusu, ktorý rastie tak isto v Maroku a je jednoznačne na špičke prírodných olejov zamedzujúcich tvorbe vrások.

V oboch prípadoch hovoríme o stopercentne prírodných, za studena lisovaných a extra panenských olejoch. Len najtradičnejší spôsob výroby zaručuje zachovanie všetkých potrebných vitamínov. Z nich v oboch olejoch najúčinnejším je vitamín E, ktorý pôsobí ako antioxidant, čím pleť chráni pred vonkajšími vplyvmi. Vaša pleť je pri používaní oleja hydratovaná. Zachovanie maximálneho množstva účinných látok v olejoch je hlavným cieľom ekologickej a tradičnej produkcie.

Prírodná kozmetika podlieha prísnym pravidlám výroby, preto si dôkladne preverte výrobcu a distribútorov. Vzhľadom k vysokej cene by bola škoda vyhodiť peniaze za niečo, čo nespĺňa tieto pravidlá a výsledkom je neúčinný olej.

Možno sa pýtate, prečo je arganový olej taký drahý a opunciový dokonca ešte drahší? Odpoveď je veľmi jednoduchá.

Arganový olej

Arganový olej sa vyrába z plodov stromu argania spinosa, plody sa podobajú orechom alebo mandliam. Na liter oleja potrebujete asi 50kg plodov. V Maroku sa olej vyrába v ženských berberských kooperatívach, kde ženy práve vďaka tejto produkcii arganového oleja maju nádej na lepší a kvalitnejší život. Orechy sa musia rozlúsknuť ručne, aby sa vybralo jadro, ktoré sa používa pri lisovaní oleja.

Arganový olej

Opunciový olej

V prípade opunciového oleja je to ešte väčší extrém. Z kaktusov sa totiž zužitkujú len semená. Tých je treba skoro jednu tonu na výrobu jediného litra oleja! Prírodný opunciový olej sa teda predáva po malých množstvách ako elixír, jednak preto, že je dosť silný aj v minimálnom množstve a jednak pre jeho vzácnosť a náročnú prípravu.

Vhodný pre tehotné ženy a bábätká:

V tehotenstve sa budúce mamičky stretávajú s rovnakým problémom. S rastúcim bruškom sa pokožka napína a často praská, čím vznikajú bolestivé rany, ktoré zanechávajú trvalé estetické poškodenie. Práve v čase tehotenstva je dôležité používať produkty bez obsahu chemických látok. Arganový olej je výnimočný produkt, ktorý pri pravidelnom používaní veľmi účinne pomáha predchádzať bolestivým prasklinám a trvalému poškodeniu pokožky v oblasti brucha, ale aj dekoltu. Vhodný je nielen v období tehotenstva, ale aj po ňom. Pravidelným natieraním arganovým olejom sa namáhaná pokožka ľahšie vráti do pôvodného stavu. Po pôrode ho mamička využije pri masážach svojho bábätka. Olej vyživuje pokožku dieťatka a chráni ju pred vysúšaním a škodlivými vplyvmi okolitého prostredia.

Partnerský článok

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Start typing and press Enter to search