Stavte na prirodzenosť, akou je hybridná augmentácia prsníkov

Zväčšenie pŕs je veľmi diskutovanou témou, hlavne v ženskom kolektíve. Veľa žien by sa rady pýšili plnším dekoltom, boja sa však samotného zákroku a hlavne výsledku. Práve pre tie, ktoré sú za prirodzenosť, poteší nový trend v plastických operáciách. Ako sa volá a čo všetko obnáša?

Väčšie prsia a zároveň chudšie krivky

Hybridná augmentácia, alebo aj zväčšenie pŕs vlastným tukom, v sebe zahŕňa kombináciu dvoch operačných zákrokovaugmentácie a liposukcie. Celkovo sa vie vyriešiť viac požiadaviek ,,naraz“. Zozbieraním tuku, napr. z oblasti zadku či bokov, sa vytvorí ďalší ,,materiál“ na zväčšenie prsníkov, zvyšný materiál sa dá aplikovať podľa potreby, napríklad do tváre na vyplnenie vrások. Všetko prebieha v celkovej narkóze. V tomto prípade sa implantáty neukladajú pod prsný sval, ale vždy pod prsnú žľazu. Následne plastický chirurg vpichne odsatý tuk aby nebol viditeľný okraj implantátu, poprípade doplní ,,veľkosť“ pri použití menšieho silikónu. Čas na zotavenie je individuálny, priemerne tých cca 6 týždňov. Vzhľadovo sa nové plnšie poprsie ,,ustáli“ do polroka od zákroku. Súčasná estetická chirurgia prináša túto jedinečnú procedúru, tak prečo to nevyužiť? Ak ešte stále váhate, čítajte ďalej.

Neviete sa rozhodnúť? Prečítajte si výhody oproti ,,starej klasike“

  • Prirodzenejší vzhľad

Zapojením vlastného tuku vie prsník vyzerať prirodzenejšie, či už vzhľadovo alebo na dotyk. Rovnako tak chirurg môže krajšie doplniť prípadnú asymetriu či medzeru medzi prsníkmi.

  • Nie je potreba príliš veľkého implantátu

Na štíhlych ženách môže väčší typ silikónu pôsobiť ,,rušivo“. Pri tomto druhu zákroku stačí použiť aj menší implantát a zvyšok vyplniť odsatým tukom. Hneď je výsledok ,,decentnejší“, dokonca aj pri použití guľového tvaru implantátu.

  • Rýchlejšie zotavenie

Vzhľadom na fakt, že implantát sa vkladá ,,len“ pod prsnú žľazu, trvá rekonvalescencia po operácii kratšie. Rovnako aj ženy, ktoré majú tenké prsné tkanivo a za iných okolností by museli vkladať silikóny až pod prsný sval, tu majú ,,zelenú“.

  • Prinavrátenie ,,plnosti“ poprsia

Mamičky po pôrode a kojení sa často sťažujú na negatívnu zmenu proporcií ich tela. Okrem pribratia v určitých partiách, majú prsia prepadnuté a ovisnuté. Pre navrátenie ich sebavedomia nie je nič lepšie ako podstúpiť tzv. Mommy makeover. Liposukciou zoštíhlia tam, kde potrebujú a prsiam doprajú krásny plný tvar ako za bezdetných čias.

  • Možnosť aplikovať aj pri reaugmentácii (výmene silikónov za nové) či modelácii prsníkov

Aj keď ste už v minulosti absolvovala klasické zväčšenie alebo chcete len výraznejšiu modeláciu s objemom, môžete ísť do tejto ,,hybridnej“ procedúry.

Ideálnym cieľom tohto estetického zákroku je čo najprirodzenejšie a trvalé zlepšenie vzhľadu poprsia. Pár dní po operácii sa môžu zdať prsia až priveľmi ,,preplnené“.Musí sa tu však rátať s tým, že tuk má prirodzenú tendenciu vstrebávať sa. Pred finálnym rozhodnutím určite detailne predebatujte všetky kladné stránky ako aj vedľajšie efekty či komplikácie s najlepším plastickým chirurgom.

 

Partnerský článok.
Titulný obrázok: Autorské práva rieši partner.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search