Ako na akné: Domáca liečba

Akné je bežné kožné ochorenie, ktoré sa týka ľudí po celom svete. Aj keď sa najčastejšie vyskytuje v období puberty môže sa pokojne objaviť aj po 30 roku života. Zbaviť sa bielych pupáčikov alebo čiernych bodiek môžete aj doma. Ako na to?

Ak vás trápi akné určite začnite používať vhodnú kozmetiku a zvýšenú pozornosť venujte starostlivosti o pleť. Čistiaci gél na mastnú pleť, krém na akné či sérum na zmiernenie tvorby kožného mazu sú produkty, ktoré by ste mali určite zaradiť do každodennej starostlivosti o pleť. Ak má akné závažnejšie prejavy alebo máte problém s podkožným akné zverte jeho liečbu do rúk lekárov.

Domáca liečba akné

Ak máte miernejšie prejavy akné môžete vyskúšať na jeho zmiernenie domáce recepty.

Medovo – jogurtová maska

  • Zmiešajte med s jogurtom v pomere 1:1. Vzniknutú zmes naneste na pleť, hlavne na miesta, kde sa akné vyskytuje. Nechajte pôsobiť cca 10 minút a potom masku jemne zotrite vlhkou handričkou.

Citrónová šťava

  • Šťava z citróna má silné antibakteriálne účinky, čistí tvár od nečistôt a aj sťahuje rozšírené póry. Má aj jemné exfoliačné účinky (odstraňuje z pleti odumreté bunky). Jej použitie je jednoduché. Vytlačte šťavu z polky citróna a handričkou alebo hubkou nanášajte šťavu na postihnuté miesta. Pozor, citrónovú šťavu aplikujte na pleť len raz do týždňa. Častejšie používanie môže spôsobiť viac škody ako osohu.
Peeling, domáca liečba akné

Peeling je dobrý spôsob ako odstrániť z pokožky odumreté bunky, ktoré sú jedným z dôvodov upchávania pórov a vzniku akné. Jemný domáci peeling proti akné si môžete urobiť aj doma

Medový peeling s kávou

Med má protizápalové a antibakteriálne účinky, obsahuje množstvo živín, ktoré sú prospešné pre zdravie a aj pokožku. Ak do medu primiešate pomletú kávu získate výborný peeling proti akné. Káva obsahuje kofeín, ktorý dodá pokožke energiu a vitalitu a zároveň slúži ako abrazívum. Peeling aplikujte na pleť raz za týždeň.

 

Partnerský článok.
Autorské práva k obrázkom v réžii partnera.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search