Chlorella – zázračná riasa a 11 dôvodov na užívanie pre zdravie

Chlorella prináša výnimočne pozitívne účinky na zdravie a slúži aj ako ideálna detoxikácia pre váš organizmus. Pátrali sme po tom, čo sa stane, ak chlorelu zaradíme do svojho jedálnička. Aké sú skúsenosti ľudí, čo doplnok výživy chlorella BIO začali užívať pravidelne? Prečítajte si 11 dôvodov, prečo sa vám užívanie chlorelly vyplatí.

11 dôvodov pre chlorellu

Chlorella BIO – účinky na zdravie

 • Chlorella je sladkovodná zelená riasa, označovaná za rastlinný elixír s jedinečnými účinkami na naše zdravie, patriaci medzi najstaršie organizmy na našej planéte.
 • V oblasti, kde sa bežne vyskytuje, je vzhľadom na obsah minerálov a vlákniny trvalou súčasťou jedálnička a komplexným zdrojom živín. Riasy napomáhajú lepšej vitalite, mladnutiu a vďaka tomu, že chlorella dokáže zbaviť telo ťažkých kovov, býva používaná na celkovú detoxikáciu organizmu.
 • Chlorella pochádza z Ázie. Klíma je v tejto oblasti dostatočne slnečná a teplá. Je preto veľmi vhodná pre pestovanie tejto riasy. Chlorella obsahuje najvyššie množstvo chlorofylu zo všetkých známych rastlín. Vysoké množstvo chlorofylu je tiež dôvodom jej zeleného sfarbenia. Toto farbivo veľmi výrazne pomáha zlepšiť krvný obraz a napomáha k rýchlejšiemu hojeniu rán.
 • Aby boli pozitívne vlastnosti chlorelly dostatočne účinné, treba ju pestovať v čistých, mineralizovaných vodách. V maximálne čistom prostredí bez chemikálí a šetrne spracovávané.
 • Zber prebieha za prísnych podmienok pod neustálym dohľadom poverených osôb. Za najkvalitnejšiu býva považovaná chlorella BIO pochádzajúca z Taiwanu a tiež z japonských ostrovov. Naopak menej kvalitná pochádza z Číny.
 • Chlorella sa ako jedna z mála rias spracováva za studena veľmi šetrným prístupom. Tak, aby sa zachovala jej nutričná hodnota, vrátane obsahu výživných látok. Šetrný prístup spočíva vo veľmi opatrnom narušení pevnej bunkovej steny, aby riasa mohla byť dostatočne stráviteľná pre ľudský organizmus. Najčastejšie býva spracovaná do zelených tabletiek.

Chlorela je riasa, ktorú vďaka veľmi pozitívnym účinkom na ľudský organizmus často zaraďujeme medzi super-potraviny.

chlorella-Advance -30%

Získajte chlorellu v BIO kvalite práve tu a teraz so zľavou – 30%!

Kliknite na obrázok vľavo alebo na odkaz a navštívte e-shop ADVANCE nutraceutics.
Získajte Chlorellu a mnoho ďalších výživových doplnkov – teraz so zľavou 30%

Chlorella pyrenoidosa (sladkovodná riasa)

Chlorella pyrenoidosaJe to sladkovodná jednobunková riasa, patriaca do skupiny zelených potravín. Bohatý zdroj bielkovín, ktorých obsahuje dvakrát viac ako strukoviny. Túto informáciu zaiste veľmi ocenia predovšetkým vegetariáni či vegáni. Ďalej obsahuje mnoho vitamínov, minerálov, chlorofyl a rastový faktor CGF.

Chlorella PURA

Táto sladkovodná riasa je nejčistejšou formou riasy Chlorella pyrenoidosa a je takisto výnimočná vďaka obsahu chlorofylu, bielkovín, vitamínov, minerálov a betakaroténu.

Chlorella obsahuje unikátny rastový faktor CGF (Chlorella Growt Factor), ktorý je jednou z najdôležitejších zložiek tejto riasy. Ide o veľmi silnú zložku, obsahujúcu zmes DNA a RNA derivátov nukleových kyselín, minerály, vitamíny, aminokyseliny, ktoré v ľudskom tele zaisťujú produkciu enzýmov, proteínov a výrazne podporujú rast buniek. Tento rastový faktor CGF podporuje rýchlosť reprodukcie buniek.

Vďaka tomu napomáha celkovému posilneniu a omladeniu organizmu, podporuje regeneráciu tkaniva pečene, rast prospešnej črevnej mikroflóry a rovnako podporuje hojenie rán. Má silné prebiotické účinky, ktoré zvyšujú kvalitu črevnej i vaginálnej mikroflóry.

Prebiotiká sú veľmi dôležité pre úpravu prostredia, v ktorom mikroflóra žije. Rastový faktor CGF urýchľuje až 4 x rast acidofilnej kultúry. Užívaním teto riasy sa vytvárajú vhodné podmienky k rastu prospešných bakteriálnych kultúr, ktoré chránia ľudský organizmus pred civilizačnými chorobami, vrátane pliesní.

 • Chlorellu môžeme smelo označit ako širokospektrálny očistný prostriedok.

CGF (Rastový faktor chlorelly) výrazne znižuje riziko vzniku nádorových ochorení. Najväčšiu koncentráciu CGF obsahuje Chlorella pyrenoidosa. Vďaka CGF rastie chlorella rýchlejšie než akákoľvek iná rastlina. Za 20 hodin sa jej množstvo dokonca zoštvornásobí.

Chlorella – zdravá superpotravina s výnimočným zložením

 • Antioxidanty, ktoré obsauje, dokážu brániť pohybu voľných radikálov. Tým znižujú riziko poškodenia buniek, či samotnej DNA.
 • Ďalšou významnou zložkou chlorelly je prírodné antibiotikum chlorellin, ktoré má veľmi výrazné antibakteriálne účinky. To dokáže potlačiť, či veľakrát aj zastaviť celý rad infekcií vrátane boreliózy. Používáním týchto prírodných antibiotík, na rozdiel od tých chemicky vyrobených, navyše nedochádza k poškodzovaniu črevnej mikroflóry. Preto je možné pomerne veľkými dávkami Chlorelly pyrenoidosy docieliť pri infekčných ochoreniach aj antibiotického efektu.
 • Nemenej významnou zložkou je tiež Sporopollein. Táto látka sa nachádza v strednej časti bunkovej steny Chlorelly pyrenoidosy. Chlorellová vláknina vďaka sporopolleinu pôsobí celkom výnimočne. Bunkové steny na seba nevratne viažu všetky toxické látky, ktoré potom odchádzajú z organizmu prirodzenou cestou (stolicou). Sporopollein je teda unikátna látka, ktorá z chlorelly tvorí ojedinelý detoxikačný prostriedok vhodný pre dnešného moderného človeka.
 • Minerálne látky a stopové prvky tu obsiahnuté, zvyšujú schopnosť buniek viazať vodu a následne z organizmu vyplavovať odpadové látky.
Chlorella-prášok a tablety

Chlorella pomáha zvyšovať imunitu a celkovú odolnosť organizmu 

Chlorella BIO obsahuje látky prospešné pre zdravie:

 • Betakarotén
 • vitamín E
 • vitamín B2
 • vápnik
 • železo
 • zinok
 • ďalšie cenné látky…

 

Zelený jačmeň - mladé výhonky

Mohla by vás zaujímať aj ďalšia obľúbená superpotravina, zelený jačmeň.

Zelený jačmeň podporí vaše chudnutie, zdravie aj krásu

Zelený jačmeň je tradičná obilnina, ktorej patrí miesto v modernej zdravej výžive. Máte problém so zníženou imunitou, trápia vás rôzne infekcie alebo len hľadáte nový zdroj energie a vitality pre svoj organizmus? Potom je tento článok určený práve pre vás. Prejsť na článok

Chlorella BIO, ďalšie užitočné látky a ďalšie benefity

 • Nukleové kyseliny a aminokyseliny sú dôležitým stavebným materiálom, napomáhajúcim prestavbe poškodených buniek, čím dochádza k znižovaniu množstva bunkového odpadu.
 • Chlorella obsahuje aminokyselinu tryptofan, z ktorej sa tvorí serotonín, hormón radosti a šťastia. Pri poklese hodnoty serotonínu dochádza k depresiám a únave. Večer telo premieňa serotonín na melatonín. Vďaka nemu dochádza k lepšiemu zaspávaniu. Je to pozoruhodná zhoda vedy a intuície.
 • Široké spektrum vitamínov skupiny B pomáha zvyšovať odolnosť voči stresu. Tie potom môžu znižovať množstvo škodlivých látok, vznikajúcich z emočného vypätia a stresu. Obsahuje i vitamín B12, ktorý sa v rastlinách vyskytuje veľmi vzácne.
 • Chlorofyl, ako sme sa už vyššie zmienilipôsobí protizápalovo a urýchľuje hojenie poškodeného tkaniva. Jeho účinné a očistné vlastnosti sú v ľudovej medicíne známe už od praveku. V časopise z chirurgického prostredia „Journal of Surgery“ bola uvedená už v roku 1940 štúdia o 1200 chorých pacientoch, ktorým chlorofyl významne urýchlil hojenie rán.
 • Pevná vláknina chlorelly dokáže odstraňovať nánosy odpadu, ktorý se prichytil v tráviacom trakte. Dokonca na seba dokáže viazať jedovaté látky vrátane ťažkých kovov a vylučovať ich z organizmu.
 • Chlorella tiež dokáže pomocou zásaditého pôsobenia v organizme regulovať hladinu pH. Tým prispieva k postupnému odkyseleniu organizmu. Následne tým vytvára správne podmienky na fungovanie imunitného systému.
 • Chlorella BIO je aj vynikajícim prebiotikom; vytvára v tráviacej sústave prostredie prirodzenou mikroflóru, čím se opäť zvyšuje imunita a celková odolnosť organizmu proti baktériám, vírusom, plesniam, rôznym mykózam a tiež proti rakovine.

chlorella-Advance -30%

Chlorella BIO, 1000 tabliet práve tu a teraz so zľavou – 30%!

Kliknite na obrázok vľavo alebo na odkaz a navštívte e-shop ADVANCE nutraceutics.
Získajte Chlorellu a mnoho ďalších výživových doplnkov – teraz so zľavou 30%

Pozitívne účinky chlorelly na ľudský organizmus

Spoznajte 11 dôvodov pre užívanie chlorelly

1. Zbavuje telo ťažkých kovov

Chlorella pomáha zbaviť telo ťažkých kovov, ktoré sa do tela dostávajú a spôsobujú rad komplikácií. Pri pravidelnom užívání chlorelly je možno z tela odstrániť toxíny vrátane kadmia, ortuti, olova i uránu a zabrániť týmto ťažkým kovom hromadiť a usadzovať sa v tele.

2. Pomáha pri podpore imunitného systému

Podporou tvorby niektorých imunitných buniek a chemických látok podporuje chlorella náš imunitný systém. Proti infekciám pomáha tiež svojim obsahom vitamínu C. Napríklad v kombinácii so zeleným jačmeňom pomáhajú tieto zelené potraviny v obrane proti negatívnym vplyvom prostredia. A tým pádom aj k celkovému posilnemiu prirodzenej obranyschopnosti organizmu.

3. Pomáha pri odstraňovaní rádioaktívnych častíc

Vzhľadom k vysokému obsahu chlorofylu v tejto riase, pomáha chlorella odstraňovať z tela rádioaktívne častice. Tento chlorofyl chráni telo pred ultrafialovým žiarením, ktoré se do tela dostáva mimochodom aj po po užitej rádioterapii, či chemoterapii, ktoré se v dnešnej dobe používajú pri liečbe rakoviny.

4. Pomáha pri chudnutí

Chlorella napomáha správnej funkcii metabolizmu, regulácii hormonálnej činnosti, zlepšuje krvný obeh a zvyšuje energiu. To všetko prispieva k správnej redukcii hmotnosti. Naviac tým, že zbavuje telo toxínov, umožňuje lepšie spracovávať potravu, čo vedie k lepšiemu fungovaniu tráviacej sústavy.

5. Podporuje správnu činnosť mozgu

Chlorella dokonca obsahuje aj veľmi dôležitý vitamín B 12, ktorý mimo iného napomáha aj k správnej funkcii mozgu.

6. Pomáha udržiavať správnu hladinu cukru v krvi a znižovať cholesterol

Nevhodné stravovanie, nedostatok spánku a stres bývajú častou príčinou vzniku chorôb, ako napríklad vysoká hladina cholesterolu či diabetes 2. typu. Týmto chorobám dnes čelí veľké množstvo populácie. Aj tu dokáže chlorella výrazne pomáhať. Posledné štúdie ukazujú, že denná dávka chlorelly 8000 mg, rozdelená do dvoch dávok, pomôže znížiť hladinu cholesterolu a glukózy v krvi.

7. Pomáha udržiavať zdravú pečeň

Svojou schopnosťou detoxikácie zohráva chlorella veľmi dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravej pečene, predovšetkým znižovaním hladiny určitých enzýmov, které se vytvárajú zaťažovaním tohoto orgánu. Dennou konzumáciou chlorelly dochádza k znižovaniu hladiny enzýmov a pečeň sa tým menej zaťažuje. Pečeň v našom organizme napomáha správnemu metabolizmu tukov, izoluje základné živiny a jej činnosť je dôležitá pre správne spracovanie toxínov v tele.

8. Účinky chlorelly proti rakovine

Chlorella v boji s touto zákernou chorobou pomáha viacerými spôsobmi. Predovšetkým ide o jej schopnosť napomáhať k udržiavaniu správneho imunitného systému. Ďalšou nemenej významnou schopnosťou je už spomínané odstraňovanie ťažkých kovov a toxínov z organizmu. Chlorella pomáha vytvárať nové bunky a pomáha bojovať proti tým poškodeným, rakovinovým. Dokáže viazať a odstraňovať rádioaktivne častice a zmierňovať vedľajšie účinky chemoterapie alebo rádioterapie.

9. Pomáha zlepšovať trávenie

Už celkom malé množstvo chlorelly – cca 10 gramov, dokáže mierniť kŕče a plynnatosť. Spoločná kombinácia chlorofylu, vitamínu D a betakaroténu môže pomôcť pri zápaloch spôsobených zlým trávením. Podporuje prítomnosť zdravých probiotických baktérií v črevách, čo je pre zdravé trávenie veľmi dôležité.

10. Pôsobí proti vráskam na pleti

Naša pleť potrebuje vzhľadom k trvalému pôsobeniu vonkajších vplyvov regenerovať svoje bunky, aby dochádzalo k ich obnoveniu. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov a rastového faktoru chlorelly CGF sa pleť dokáže rýchlejšie regenerovať na bunkovej úrovni. Pravidelným užívaním tejto riasy docielite výrazného zlepšenia pleti vrátane zmiznutia rôznych vyrážok.

11. Napomáha k lepšiemu spánku

Riasa chlorella napomáha ku skvalitneniu spánku, predovšetkým vzhľadom k obsahu dôležitých aminokyselín. Jednou z nich je vyššie spomínaný tryptofan, mimo iného tlmiaci bolesť.

 

chlorella-Advance -30%

Získajte chlorella v BIO kvalite práve tu a teraz so zľavou – 30%!

Kliknite na obrázok vľavo alebo na odkaz a navštívte e-shop ADVANCE nutraceutics.
Získajte Chlorellu a mnoho ďalších výživových doplnkov – teraz so zľavou 30%

 

Zhrňme si pozitívne účinky chlorelly do jednotlivých bodov

 • prispieva k celkovému prečisteniu a detoxikácii organizmu
 • výrazne zvyšuje celkovú odolnosť organizmu voči infekciám
 • podporuje trávenie (Tabletky na chudnutie – porovnanie, recenzie a skúsenosti)
 • pomáha zvýšiť imunitu a sexuálnu výkonnosť
 • priaznivo ovplyvňuje pH v organizme
 • napomáha zlepšeniu zdravotného stavu diabetikov
 • pomáha ako prevencia proti nádorovým ochoreniam
 • prispieva k ochrane srdca a ciev
 • pomáha znižovať hladinu cholesterolu
 • môže znižovať negatívne účinky stresu
 • pomáha vysporiadať sa s chronickou únavou
 • priaznivo ovplyvňuje kvalitu spánku, myslenia a koncentrácie – pamäti
 • pomáha k zníženiu výskytu astmatických záchvatov
 • podporuje liečbu zápalu v ústach, ďasien, aft a oparov

Chlorella BIO, cena za balenie 1000 tbl.

Kde môžem kúpiť chlorellu?

Chlorella má vďaka unikátnym účinkom využitie aj v kozmetike

Extrakt zo sladkovodnej riasy Chlorella pyrenoidosa, kde základom je predovšetkým účinná zložka CGF (Chlorella Growth Factor) sa používa do kozmetickej rady Chlorella.

CGF významne podporuje regeneráciu tkaniva. Táto zložka významne zvyšuje schopnosť delenia a tiež rast samotných buniek, taktiež je vhodným prípravkom k regenerácii tela po liečebnom zákroku akýmkoľvek druhom žiarenia. Významne sa uplatňuje pri liečbe kožných ochorení, predovšetkým rôznych ekzémov, vredov a ďalších ťažko hojacích rán, vrátane popálenín. CGF se úspěšne využívá aj pri povrchovom ošetrovaní rán, kedy dochádza k oveľa rychlejšiemu zaceleniu.

Kvalitné kozmetické prípravky renomovaných firem, využívajúce špecifických blahodárnych účinkov tejto riasy, obsahujú vyváženú kombináciu minerálov, vitamínov, aminokyselín a ďalších prírodných látok, vrátane vyváženého pH.

Ponuka kozmetiky s obsahom chlorelly:

 • Pleťové vody
 • Telové mlieka
 • Vlasové šampóny
 • Balzamy na pery
 • Opalovacie krémy
 • Zkľudňujúce mlieka po opaľovaní
 • Sprchové gély

Chlorella prášok alebo tabletky?

Chlorellu používame najčastejšie vo forme zelených tabliet, prípadne tiež formou sypkého prášku. Ten sa hodí najmä pri príprave polievok, šalátov či rôznych pomazánok.

Pokiaľ teda aj vy patríte k ľuďom, ktorí sa v dnešnej hektickej, uponáhľanej dobe stále častejšie obracajú späť k prírode, práva táto zelená „super-potravina“ rozhodne stojí za vyskúšanie.

Chlorella (chlorela riasa v BIO kvalite) je teraz so zľavou – 30%!

Kúpiť so zľavou!

Chcete kúpiť produkt chlorela riasa v BIO kvalite? Kliknite na odkaz a navštívte e-shop ADVANCE nutraceutics.
Získajte Chlorellu a mnoho ďalších výživových doplnkov – teraz so zľavou 30%

Pre schudnihravo.sk Jana Hrabalová, 17.4.2018. Doplnené a upravené 26.11.2021

https://sk.wikipedia.org/wiki/Chlorela

Páčil sa vám článok, bol pre vás užitočný?
Zdieľajte ho prosím so svojimi priateľmi.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Start typing and press Enter to search