Najlepšie nápoje na chudnutie, s ktorými schudnete rýchlejšie

V poslednej dobe som zaregistroval pomerne veľký záujem o nápoje na chudnutie. A tak som sa tentoraz rozhodol absolvovať pátranie po tekutých doplnkoch výživy sľubujúcich redukciu hmotnosti. Pri tom som takmer zabudol na ten najzákladnejší nápoj s ktorým sa dá schudnúť, na VODU… Asi by som mal začať pekne poporiadku…

Obsah článku zobraziť

Nápoje a všetko, čo potrebujete vedieť aby ste vďaka nim chudli

Čistá voda je absolútny základ pre život a dokonca aj pre chudnutie. Možno sa teraz spýtate, či vám na to, aby ste začali chudnúť, stačí piť veľa vody.

Odpoveď je v podstate kladná. Ak vaše telo dostane patričné množstvo vody, zlepší sa váš metabolizmus, obmedzí chuť do jedla a keďže znížite celkový príjem kalórií, chudnete.

Nejde len o pitný režim – Voda je nápoj s ktorým sa dá schudnúť

Veľmi sa mýli každý, kto sa nazdáva, že dokáže schudnúť výlučne úpravou stravy. Pod pojmom chudnutie si totiž väčšia ľudí predstavuje diétu ako určitý stravovací režim, pri ktorom sa obmedzuje konzumácia niektorých potravín. Len málokto si s tým spája aj nápoje. Pritom priemerný človek prijme počas dňa až jednu pätinu kalórií vo forme nápojov. V tomto článku sa dozviete, ktoré nápoje na chudnutie by ste mali piť, ak chcete schudnúť. 

Nápoje na chudnutie, obrázok: tetovaná slečna s činkou

Fotografia: Alora Griffiths/unsplash.com

Pokiaľ sa snažíte schudnúť, nápoje by mali byť významnou súčasťou vášho stravovacieho plánu.

V prípade, že to myslíte s chudnutím naozaj vážne, skôr či neskôr sa nevyhnete určitej regulácii potravín. Niektoré jedlá a nápoje budete musieť obmedziť alebo zo svojho jedálnička celkom vylúčiť. Spočiatku vám budú vaše obľúbené jedlá a chuti chýbať. Vhodne vybraté nápoje na chudnutie môžu však váš jedálniček spestriť a obohatiť.

Náš Tip – Nápoj na chudnutie – Diétny kokteil

Nápoj na chudnutie Chia Shake

Shaky a koktaily na chudnutie Chia Shake si pripravíte do 1 minúty

Vyskúšať Chia Shake!

Voda je kľúčom k zdravému chudnutiu

 • Čistá voda je pre náš organizmus nevyhnutná. Tvorí až 70% nášho tela a potrebujeme ju na bezchybnú činnosť buniek a orgánov.
 • Voda nemá žiadne kalórie, ba čo viac, správny pitný režim dokáže naštartovať mnohé ozdravné, a tým aj chudnúce procesy v našom tele. Prospieva teda chudnutiu i zdraviu a v našich končinách je našťastie aj ľahko dostupná.
 • Voda je veľmi vďačný nápoj na chudnutie. Pite ju pravidelne pred konzumáciou jedla, budete mať pocit plnosti a menšiu chuť na jedlo. To platí aj pre prípad, že vás prepadne nekotrolovateľný pocit hladu.
 • Ak chcete začať chudnúť, pokúste sa zvýšiť váš príjem vody približne na 2 litre denne. Väčšie množstvo vody zvyšuje metabolizmus a navyše aj prečisťuje organizmus. Pri chudnutí preto pravidelne pite vodu, predídete návalom hladu a budete mať aj viac energie.
 • Nezanedbávajte pitný režim! Keď máte pred sebou náročný deň, majte fľašku s vodou vždy poruke. Pretože vo chvíli, keď už pociťujete smäd, telu chýba približne štvrť litra tekutín na jeho normálne fungovanie.
 • Dostatočným príjmom tekutín predídete únave, bolestiam hlavy a nesústredenosti. Pri nedostatku vody v tele dochádza k zhoršenej cirkulácii krvi, negatívnemu vplyvu na lymfatický systém a paradoxne aj k zavodňovaniu.

Tip na chutný osviežujúci nápoj na chudnutie takmer bez kalóriíTip na chutný osviežujúci nápoj na chudnutie takmer bez kalórií

Na spestrenie si môžete do vody pridať citrón, pomaranč, zázvor či bylinky. A nielenže si pri tom pochutíte, ale aj naštartujete svoj metabolizmus.

Môžete vyskúšať aj škoricu, ktorá je výbornou zásobárňou antioxidantov. Tie stabilizujú hladinu cukru v krvi a obmedzujú volanie po sacharidoch. Navyše má pod kontrolou aj vylučovanie inzulínu. A to je veľmi dôležité pri úspešnom spaľovaní tukov.

7 spôsobov ako s vodou pracovať efektívne a zredukovať svoju váhu

1. Nahraďte všetky sladené nápoje vodou

Na začiatok vymeňte vysokokalorické nápoje, limonády, koktaily aj alkohol za čistú vodu. Voda má nulovú kalorickú hodnotu a vy ušetríte stovky kalórií denne. Toto je ideálny spôsob ako začať s chudnutím.

2. Pite vodu po celý deň aby ste získali pocit sýtosti

Pitie vody v priebehu dňa vám pomôže udržať si dlhšie pocit plnosti. Zmenšenie porcie jedla na predpísanú dávku nebude potom pre vás až takým utrpením, čo je tiež veľmi pozitívne pre vaše chudnutie.

3. Vypite pohár vody pred, počas aj po jedle

Pravidelné pitie studenej vody má v dôsledku zvýšenia energetického výdaja vášho organizmu za následok zrýchlenie metabolizmu.

4. Striedajte rôzne zdroje vody

Ak vás začne čistá voda nudiť alebo vám prestane chutiť, vyskúšajte meniť zdroje vody. Ráno pite zelený čaj, cez deň vodu s limetkou, pri športe filtrovanú vodu. Takto si previdelné pitie vody spríjemníte a časom si ju zvyknete piť častejšie.

5. Obmedzte množstvo soli vo svojom jedálničku

V dôsledku zvýšeného príjmu vody a znížením množstva kuchynskej soli v jedle sa vaše telo čiastočne odvodní a bude pôsobiť štíhlejšie už za kratší čas. Ale pozor, nezabúdajte, že soľ sa nachádza aj v konzervovaných potravinách, polotovaroch a v jedlách pripravovaných v reštauráciách.

6. Nahraďte jedno jedlo denne čistou vodou

Pokúste sa každý deň vynechať jedno výživovo menej hodnotné jedlo. Namiesto sladkej tyčinky alebo zákusku vypite vodu s citrónom. V prípade, že ešte nemáte upravený stravovací režim, tak toto je tip práve pre vás.

7. Vykonávajte jednodňový krátky detox (max. raz za 2 mesiace)

Na takýto deň si nič dôležité nepánujte. Začnite ráno, hneď po prebudení. Celý deň jedzte iba zelenú zeleninu a pite vodu vo väčšej miere ako obvykle. Črevá sa z časti prečistia a na druhý deň sa budete cítiť ľahšie a oveľa lepšie. Váš organizmus bude teraz z potravy príjmať potrebné živiny oveľa efektívnejšie. Na druhý deň jedze ako obvykle alebo sa pokúste aspoň o máličko zdravšie.

Vôbec nevadí ak hneď nedokážete dodržiavať všetkých sedem bodov. Na začiatok stačí, ak začnete aspoň s jedným. Každý z bodov napomáha lepšej hydratácii tela a to je cesta k chudnutiu aj celkovému zlepšeniu stavu vášho organizmu.

Nápoje, s ktorými schudnete ľahšie

Množstvo ľudí začína svoj deň pohárom vlažnej citrónovej vody. Tento úkon sa stal povinným ranným rituálom pre ľudí túžiacich po schudnutí a peknej postave.

Nápoj na chudnutie s citrónom v orosenom poháre

Fotografia: Jez Timms on Unsplash

Všetko to spôsobila jedna japonská štúdia, v ktorej sa uvádza, že polyfenoly obsiahnuté v citróne pomáhajú prečistiť organizmus a zbavovať telo tukov. No a boom okolo citrónovej vody ako ranného nápoja vyvolali známe tváre, medzi inými Jennifer Aniston či Gisele Bundchen.

Citrónová voda

Pravdou je, že už niekoľko kvapiek citrónovej šťavy vás ráno doslova nabudí. Pritom citrónová voda má minimum kalórií, priemerne iba šesť v jednom pohári.

Citrónová šťava obsahuje tiež veľa vitamínov, minerálov a éterických olejov, ktoré dobre stimulujú imunitu. Výhodou je aj to, že tlmí pocit hladu.

Najväčším prínosom je však zrýchlenie činnosti tráviaceho systému a zlepšenie vstrebávania vápnika v tukových bunkách, čo má priamy vplyv na podporu chudnutia.

V citróne sa nachádza aj rozpustná vláknina pektín, ktorá stimuluje činnosť čriev, uľahčuje ich činnosť pri trávení aj vylučovaní nadbytočnej potravy. Navyše obmedzuje absorbciu cukru z potravy a nášmu telu taktiež významne pomáha s procesom chudnutia.

Nápoje na chudnutie - citrónová voda

Fotografia: © Standret | Dreamstime.com

Citrón obsahuje veľké množstvo vitamínu C, jednorázová dávka, ktorú dostanete do tela  jeho požitím je probližne 30 mg. To je pre mužov zhruba tretina a pre ženy takmer polovica odporúčanej dennej dávky.

Teplá alebo studená citrónová voda?

A tu som pri svojom pátraní po informáciách o najlepších nápojoch na chudnutie narazil na prvý rozpor. Je lepšie piť studenú, vlažnú alebo dokonca horúcu citrónovú vodu?

O tom sa vedú vášnivé diskusie. Zástancovia pitia studenej citrónovej vody sú presvedčení, že im pomôže spáliť viac kalórií. Studené nápoje prinútia telo vydávať viac energie na udržanie bežnej telesnej teploty. Vypitie 7 deci ľadovej vody denne údajne pomôže vášmu telu spáliť až 100 kalórií navyše.

Druhá časť ľudí naopak tvrdí, že teplá voda okrem vplyvu na chudnutie navyše aj zlepšuje zdravie tráviaceho ústrojenstva. Keď si dáte ráno teplú, skôr vlažnú vodu s citrónom, zrýchlite peristaltiku čriev. Ponašom, rozhýbete svoje črevá a vďaka tomu sa oveľa ľahšie vyprázdnite a čiastočne sa aj zbavíte toxínov. 

Dobrá rada: Pite citrónovú vodu studenú alebo teplú, jednotucho tak ako vám najviac chutí a vyhovuje. A majte príjemný deň.

Žiaľ, kto má pravdu som nevypátral. Navyše chýba aj klinická šúdia, ktorá by potvrdila alebo vyvrátila jedno z tvrdení.

Citrónová voda s mätouJednoduchý osviežujúci nápoj s citrónom a mätou

Ak sa vám už zunovalo piť čistú vodu, pridajte do džbána niekoľko koliesok citróna, lístky mäty a pár kociek ľadu. A osviežujúci nápoj, z ktorého sa nepriberá je na svete.

Mäta navyše pomáha pri tvorbe žlče, uvoľňuje žalúdočné kŕče, zmierňuje nadúvanie a plynatosť.

Nevýhody pitia citrónovej šťavy

Samozrejme ani s citrónmi to neptreba preháňať. Šťava z citróna má kyslosť pH približne 2 až 3 a teplá voda ju môže ešte zvýšiť. Citrón obsahuje kyselinu, ktorá oslabuje zubnú sklovinu, môže ju poškodiť a zuby sa začnú kaziť. Preto radšej pite šťavu dostatočne zriedenú.

Ďalšou nevýhodou chudnutia s citrónovou vodou je jojo efekt. Ten zaručene nastane v prípade, že po schudnutí nezačnete aktívnejšie žiť a zdravšie sa stravovať.

Nápoje na chudnutie, slečna pije pri západe slnka

Kokosová voda

Kokosová voda ako nápoj na chudnutie obsahuje množstvo pre telo veľmi prospešných minerálnych látok (napr. draslík, horčík, zinok, železo) a antioxidantov, ktoré môžu účinne zvýšiť rýchlosť metabolizmu. Kokosová voda sa postará aj o hydratáciu tela a lepšie spaľovanie tukov.

V porovnaní s ovocnými ďžúsmi a rôznymi energetickými nápojmi obsahuje viac výživných látok a oveľa menej jednoduchých cukrov a teda logicky aj menej kalórií.

Kokosová voda vás zasýti a stimuluje na dlhší čas

Kokosová voda sa radí medzi unikátne prirodzené izotonické nápoje. Preto ak preferujete aktívny životný štýl, je to nápoj práve pre vás.

Pozor, nejde o kokosové mlieko! V ponuke sú rôzne balenia, napríklad instantná 100% kokosová voda v prášku, ktorú si jednoducho zriedite s vodou, je dostupná v tomto obchode.

Kokosová voda, nápoj na chudnutie

COCO natural 15 x 8g Box – Instantná kokosová voda

Kvalitnú, až 90% instantnú kokosovú vodu si môžete kúpiť napríklad na stránke prezdravie.sk.

Tu majú kokosovú vodu

Čerstvé šťavy a smoothies

V pôvodnom stave ich asi nikto nedokáže skonzumovať ovocie či zeleninu v dostatočne veľkom množstve. Preto bude lepšie, ak si z nich pripravíte čerstvú šťavu alebo smoothieIch konzumáciou získate vlákninu potrebnú na chudnutie, aj veľké množstvo vitamínov, najmä vitamínu C.

Ak chcete schudnúť, ovocie a zelenina pri chudnutí môžu pomôcť

Čerstvá zelenina a niektoré druhy ovocia vám môžu pri chudnutí výrazne pomôcť. Vďaka svojmu zloženiu prispievajú k zlepšeniu celkového zdravotného stavu a slúžia aj ako prevencia pred viacerými ochoreniami. Okrem toho môžete svoj organizmus očistiť od nahromadených toxínov.

Nápoje na chudnutie, Arónia

Klikni na obrázok!

Chudnutie s ovocnými šťavami

Čerstvé ovocie obsahuje veľa celulózy podporujúcej činnosť čriev. Výživné látky z ovocia vo forme šťavy sa vo vašom organizme spracujú oveľa rýchlejšie, navyše získate vitamíny a minerálne látky.

Pri kupovaných šťavách si dajte pozor, aby výrobky pokiaľ možno neobsahovali aromatické látky, farbiace látky a cukor. Pri ovocných šťavách všeobecne treba byť opatrnejší, okrem vitamínov obsahujú aj pomerne vysoký podiel cukrov.

Najlepšie však urobíte, ak si ovocné šťavy pripravíte sami. Ešte lepšie ak sú z vlastnej úrody, potom aspoň presne viete, čo konzumujete.

Nápoje na chudnutie, zeleninové šťavy

Klikni na obrázok!

Chudnutie so zeleninovými šťavami

Šťava zo zeleniny potláča chuť do jedla, dostatočne zasýti a tým pomáha znižovať váš kalorický príjem. Na chudnutie je najlepšia zelená zelenina. Rovnako efektívne však môže pôsobiť aj cvikla, mrkva, zeler a listová zelenina. Výborná je šťava z kyslej kapusty.

Aj čerstvá zeleninová šťava je najlepšia keď si ju pripravíte doma. Zelenina má nízky obsah cukru, mnoho živín, vitamínov a vysoký obsah vlákniny. Táto vláknina pomáha tráveniu a tým prispieva aj k lepšiemu spracovaniu všetkých kalórií ktoré naše telo prijme počas celého dňa.

Zelené smootie nápoje na chudnutie

Trend odšťavovania ovocia odštartoval začiatkom 70-tych rokov v USA kde začali vznikať prvé „smoothie“ bary, v ktorých sa odšťavovali a miešali čerstvé ovocné šťavy.

Ak u vás taký bar ešte nemáte, nič si z toho nerobte, smootie si viete veľmi ľahko vyrobiť sami v domácich podmienkach. Zoberte čerstvú zeleninu, môžete aj ovocie, pridajte vodu a trochu ľadu, vložte všetko do mixéra a zmixujte to na kašu. 

Vznikne z toho smoothie zelenej farby a to je ideálny nápoj na chudnutie s množstvom vlákniny a nízkym obsahom tuku a cukru. Samozrejme najzdravšie sú čerstvo odšťavené alebo rozmixované ovocné či zeleninové šťavy. Pre zvýšenie zdravého účinku si môžete do smoothie nápoja primiešať napríklad chlorellu alebo mladý zelený jačmeň.

Power Coffee

 

Zelené smoothie

Smoothie? Toto sú najlepšie ingrediencie, ktoré môžete pridať do mixéru

Snažte sa kombinovať čo najmenej druhov. Trocha ovocia a 2-3 druhy zeleniny. Takéto smootie pite potom čo najpomalšie, aby ste získali pocit plnosti v žalúdku.

Najchutnejšie smoothie nápoje na chudnutie vytvoríte z kombinácií: čučoriedky, maliny, banány a jablká aj so šupkami. Na chudnutie je však podstatná najmä zeleninová zložka, zamerajte sa preto aj na zeler, mrkvu, uhorky, hlávkový šalát a špenát.

Zaujíma vás téma smoothie? Prečítajte si viac o smoothie nápojoch, smoothie receptoch a smoothie mixeroch ale aj o superpotravinách, ktoré môžete použiť pri tvorbe smoothie nápojov.

Zelený jačmeň v kochlíku

O zelenom jačmeni

Príbeh o tom, ako sa z obyčajnej vidieckej plodiny stala superpotravina.

Chlorella - slečna aplikuje

Zázračná chlorella

Chlorella, zelená riasa, ktorá má priam zázračné účinky na naše zdravie.

Smoothie a mixér Delimano Nutribulet

Mixér Delimano

Zaujala nás akcia na mixér – 12 dielnu sadu. Prečítajte si recenziu na Nutribullet.

Slečna pije slamkou smoothie

Smoothie je super

Smoothie nápoje sú vhodné na chudnutie aj detoxikáciu, Prečo sú tak obľúbené?

5 obľúbených čajov, ktoré majú pozitívny vplyv na chudnutie

Čaje aj napriek tomu, že neobsahujú ani kalóriu, dokážu posilniť organizmus a navyše majú v sebe aj množstvo antioxidantov. Niektoré druhy čajov však pôsobia veľmi močopudne.

Nápoje na chudnutie, čaj, 2 staré čajníky

Fotografia: Fancycrave on Unsplash

V prípade, že čaje s obľubou pijete vo veľkých množstvách, dajte si pozor, aby nedošlo k odvodneniu vášho organizmu a strate dôležitých minerálov. Nasleduje päť čajov, ktoré podporia vaše chudnutie.

Zelený čaj sa radí medzi najznámejšie nápoje na chudnutie

Zelený čajZelený čaj patrí medzi najznámejšie nápoje na chudnutie. Najlepší je čerstvý, horúci a bez rafinovaného cukru. Ak vám taký nechutí, môžete si ho vylepšiť pár kvapkami citrónu alebo kávovou lyžičkou medu.

Je dokázané, že zelený čaj pôsobí ako silný antioxidant, posilňuje metabolizmus, zlepšuje spaľovanie tukovMá nulový obsah kalórií, navyše potláča chuť do jedla, takže je celkom prirodzené, že môže urýchliť chudnutie.

Zelený čaj obsahuje viac kofeínu ako káva, a preto funguje aj ako výborný stimulant. Ideálne je piť ho aspoň 2x denne, najlepšie v dopoludňajších hodinách kvôli možným problémom so spánkom. Medzi najkvalitnejšie zelené čaje sa jednoznačne radí japonský matcha čaj

Biely čaj

Biely čajBiely čaj má nižší obsah kofeínu a vynikajúce antibakteriálne a antivírusové vlastnosti. Má vplyv na posilnenie látkovej výmeny a na chudnutie. Zložky obsiahnuté vo výluhu z bieleho čaju bránia tvorbe nových tukových buniek a zároveň spaľujú staré.

Výskum s podporou kozmetického koncernu Beiersdorf AG, preukázal, že práve „biely čaj by mohol byť ideálnym prírodným zdrojom látok podporujúcich chudnutie”.

Mätový čaj zlepšuje trávenie

 Mätový čajMätový čaj odporuje produkciu tráviacich štiav a tak zlepšuje trávenie. Stačí si dať šálku mätového čaju pred pred každým väčším jedlom a pocit nasýtenia sa dostaví skôr ako inokedy. Vďaka tomu potom zjete menej jedla. Mätový čaj totiž tlmí chuť na jedlo.

Mäta pieporná obsahuje éterické oleje, stimulujúce produkciu hormónov, ktoré telu dávajú signál, že je už sýte.

Vychladený mätový čaj je veľmi osviežujúci a pri pravidelnom pití vás dokáže zbaviť aj problémov s plynatosťou a nadúvaním.

Oolong čaj

Oolong čajOolong čaj pomáha pri chudnutí kvôli prítomnosti prírodného polyfenolu, ktorý údajne zabraňuje ukladaniu tukových buniek. Pravidelné pitie oolongu povzbudzuje metabolizmus a dokáže udržať pod kontrolou hladinu cukru v krvi.

Obsahuje vo veľkom množstve kofeín, vďaka čomu môže byť nápomocný pri stimulácii metabolizmu a pôsobí aj ako vzpruha na nervovú sústavu.

Oolong sa pripravuje z polozelených čajových lístkov a jeho chuť je medovo sladká. Je považovaný za kompromis medzi čiernym a zeleným čajom.

Rooibos čaj podporuje chudnutie

Rooibos čajRooibos čaj podľa niektorých štúdií podporuje chudnutie tým, že tlmí chuť do jedla a má pozitívny vplyv na metabolizmus tukov. Je výborným zdrojom minerálov a obsahuje množstvo antioxidantov, ktoré sú dobrou prevenciou proti rakovinovému bujneniu.

Znižuje krvný tlak, potláča bolesti hlavy, tlmí podráždenosť a nervozitu. Je účinný pri depresiách a stavoch úzkosti aj proti žalúdočným a tráviacim problémom. Neobsahuje kofeín, preto je vhodný aj pre deti.

Priaznivo pôsobí na pleť a zmierňuje alergie. Podľa dostupných štúdií pitie rooibosu podporuje tvorbu cytochromu P540. Je to dôležitý enzým, ktorý pomáha metabolickému spracovaniu alergénov.

Ak očakávate od čaju pomoc pri chudnutí, orientujte sa radšej na produkty vysokej kvality.

Čierna káva

Kvalitná čierna káva, najlepšia je keď si ju sami pomeliete, môže byť pre vaše zdravie veľmi prospešná. Obsahuje antioxidanty, zbavuje telo voľných radikálov a znižuje riziko cukrovky.

Čierna káva

Fotografia: Nathan Dumlao on Unsplash

Vďaka obsahu kofeínu káva funguje aj ako energetický nápoj. Kofeín stimuluje metabolizmus a zvyšuje rýchlosť spaľovania kalórií. Testy na dobrovoľníkoch ukázali, že ak pred cvičením vypijete 2 – 3 šálky kávy, mali by ste podať až o 20 percent lepší výkon ako bez kofeínu. To znamená, že spálite viac kalórií.

Manucefe banner

Čierna káva podľa niektorých štúdií dokonca dokáže potlačiť hlad. Cukor by ste mali však úplne vynechať. Ak práve chudnete aj mlieka alebo smotany si do nej dávajte skromnejšie a radšej s nižším obsahom tuku.

POWER COFFEE s maslom a MCT olejom

Prečo si dať aspoň 2 krát do týždňa namiesto raňajok kávu s maslom a MCT, oklamať mozog a ľahšie zvládnuť čiastočné hladovanie.

POWER COFFEE s maslom a MCT olejom určite nie je zázračný nápoj na chudnutie. Ak ju však správne zaradíte do vášho jedálnička, môže vám priniesť veľa úžitku.

Powercofee a MTC olejom

Určené na prípravu Power Coffee s MCT olejom. Vhodné ako efektívna náhrada raňajok alebo  ako energetický nápoj. Balíček sa skladá z dvoch produktov:

ORGANIC ESPRESSO BIO KÁVA, 250G

Táto káva je zmesou výberových BIO kávovníkových zŕn 100 percentnej arabiky pochádzajúcej z 3 kontinentov. Disponuje laboratórnymi testami čistoty zloženia.

POWER MCT OIL, 500ML

Špeciálne extrahovaný MCT olej 100% kokosového pôvodu. Bez akýchkoľvek prídavkov.

Tvorca POWER COFFE a zakladateľ POWERLOGY Dušan Plichta je špecialista na funkčné a chutné potraviny

Dušan Plichta sa nechal inšpirovať myšlienkou Bulletproof Coffee – inovatívnej kávy od svetoznámeho biohackera Dave Aspreya. A pokúsil sa o prepojenie svetovo známej „bulletproof“ kávy a svojej vlastnej vízie bezchybnej Power Coffee na Slovensku.

Rozhodol sa pre netradičnú kombináciu kávy s tukom a nastavil optimálne dávkovanie aby získal želané benefity pre zdravie a výkon. 

V princípe ide o to, že Power Coffe s maslom a MCT dokážete lepšie zvládať čiastočné hladovanie a svoje telo učíte efektívnejšie spaľovať tuky. Po odbornej stránke ide o aplikáciu cyklickej ketózy, ktorá sa aktivuje vďaka špeciálnym MCT tukom.

Výskumy z oblasti medicíny, biochémie aj optimalizácie životosprávy preukázali, že najzdravšou a najlepšie využiteľnou rýchlou energiou pre telo je práve kombinácia vody s dobrým a ľahko stráviteľným tukom. Vďaka tomu môžeme Power Coffee s maslom a MTC zaradiť medzi nápoje na chudnutie.

Viac na tému Power Coffee z pera tvorcu si môžete prečítať tu:

Ja sobne mám radosť z toho, že POWER COFFEE je kvalitná slovenská značka organickej kávy, ktorá garantuje prémiový výber 100% organických zŕn najvyššej kvality. Etiketa BIO v tomto prípade neslúži len na vylepšenie vlastného ega a zvýšenie predajov ale je skôr akýmsi rodným listom a certifikátom kvality jednotlivých vstupných surovín.

 • Ak si chcete pozrieť celý sortiment produktov POWER COFFEE, kliknite SEM

V POWERLOGY si zakladajú na kvalite vstupných surovín, sú dôslední aj v procese ich spracovania, a preto preferujú:

 • Poctivé organické pestovanie bez použitia pesticídov a chemikálií
 • Optimálnu metódu spracovania zabraňujúcu vzniku plesní
 • Strednú škála praženia, pri ktorej nevznikajú toxíny
 • Adekvátny obsah organicky viazaného kofeínu

Výsledný produkt je POWER káva vo všetkých jej variantoch – Naozaj, oplatí sa vyskúšať!

Máte chuť na ozaj kvalitnú zrnkovú kávu? Vyskúšajte POWER COFFEE!

Tu majú POWER COFEE

Aj kefír má pozitívny vplyv na chudnutie

Kefír má pozitívny vplyv na chudnutie a je užitočný aj pri podpore imunity. Vypite dva poháre denne a upraví sa nielen vaša črevná mikroflóra ale aj celý tráviaci trakt.

Pravidelné pitie kefíru podporuje trávenie tým, že bráni premnoženiu kvasiniek a baktérií, takže organizmu zostane dostatok energie na spaľovanie tukov, cukrov a prebytočných kalórií.

Kefír je nielen dobrý nápoj na chudnutie ale podporuje tiež imunitu a upravuje hladinu cholesterolu v krvi. Upokojuje nervovú sústavu, zmierňuje vplyvy stresu a pomáha proti chronickej únave. Napomáha regenerácii buniek a pôsobí tiež ako prevencia rakoviny hrubého čreva.

Ak chcete naozaj schudnúť, zvoľte kefír s nižím obsahom tuku a bez príchute. Nápoj s obsahom tuku 1,5 % má v 100g približne 180 kJ.

Ak sa vám článok páčil alebo bol pre vás užitočný,
zdieľajte ho prosím so svojimi priateľmi

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search