Chia Shake recenzia – zdravé jedlá aj pre intolerantných

Tí, čo ma poznajú, vedia, že môžem máločo. Dokonca som sa stretla aj s označením “tá, čo nič nemôže”. Už pár rokov som totiž intolerantná na laktózu (mliečny cukor) a približne pred rokom mi zistili ešte aj histamínovú intoleranciu. Aby toho málo nebolo. Tým, že si nemôžem dovoliť hocičo, začínam viac experimentovať. Hľadám náhrady za mlieko a prichádzam tak na nové chute. Keď som sa dopočula o Chia Shake, povedala som si “paráda, chia milujem, ale isto to nebudem môcť”.

A áno, popravde, normálny Chia Shake naozaj nemôžem. Obsahuje totiž sušené mlieko a navyše sa má s mliekom aj miešať, takže pre mňa nič moc. Našťastie sa ku mne dostal Chia Shake Vegan, a to už je o niečom inom. 🙂

Aj preto som sa rozhodla pripraviť pre vás menšiu-väčšiu recenziu a podeliť sa s vami o svoju skúsenosť.

Ak sa vám článok nechce čítať, vypočujte si ho ako podcast.

Čo je Chia Shake – Úvod do recenzie

Chia Shake sú rôzne mliečne kokteily a shaky s chia semiačkami, ktoré sú vynikajúcim zdrojom bielkovín, vlákniny a dokonca aj antioxidantov. Vedeli ste, že chia semiačka sú vlastne zo šalvie?

Chia vegan shake - banner

Chia semienka skúsenosti, recenzie

Chia semienka majú výborné nutričné hodnoty a terapeutické vlastnosti, čo potvrdzujú aj viaceré recenzie, pričom je vedecky preukázané, že sa používajú pri profylaxii obezity, cukrovky a mnohých ďalších chorôb.

Poďme ale naspäť k Chia Shake. V ponuke majú okrem spomínaných kokteilov aj rôzne diétne kaše, dezerty, polievky, tyčinky či dokonca omelety alebo kávu. Nakoľko som však intolerantná, vyskúšala som iba ich Vegan Chia Shake a instantnú kávu.

Príprava Chia Shake

Chia Shake Vegan má tri príchute. Čokoládová, jahodová a banánová. Z čokolády sa zvyknem vyhádzať, a tak som si povedala, že postupne vyskúšam jahodový a banánový shake.

Ako som z postupu vyčítala, stačí zmiešať 1 odmerku Chia Shake prášku s 3 dcl vody, prípadne vegánskeho mlieka. Ako prvý som vyskúšala banánový shake, a to s Alpro ovseným nápojom.

Návod na prípravu Vegan ChiaShake na zadnej strane obalu

Banánový Vegan Chia Shake

Pri banánovom kokteile som dala do šejkra najskôr odmerku Vegan shake a až potom som pridala ovsený nápoj po rysku 0,3 l. Zistila som však, že sa následne horšie mieša, nakoľko mi na spodku šejkra ostal prášok. Navyše, kombinácia banánov s ovseným nápojom mi až tak nechutila.

Vegan Shake, ovsenný nápoj a odmerka

Tým, že som dávala najskôr odmerku prášku a až potom ovsený nápoj, dala som asi aj menej tekutín, ako som mala. Kokteil mi tak prišiel veľmi hustý a musela som si ho viac zriediť.

Touto skúsenosťou som sa poučila a odvtedy si dávam tak polovicu odmerky na 3 dcl nápoja. 🙂

Jahodový Vegan Chia Shake

Asi mesiac-dva nato som sa dostala k jahodovej príchuti, ale, samozrejme, mám ešte aj banánový. Neodolala som však a vyskúšala ďalšiu príchuť, aby som sa s vami mohla podeliť aj o to, ktorý mi viac chutí.

Jahodový vegan Chia Shake a mandľové mlieko

Pri jahodovom Vegan Chia Shake som si dala pozor na miešanie a najskôr som do šejkru naliala vegánske mlieko, tentoraz mandľové z Kauflandu. Neviem, či to bolo mliekom alebo jahodovou príchuťou, ale jednoznačne u mňa vyhráva jahodový shake.

Poznámka: Chia Shake s vodou som zatiaľ neskúšala, pretože dávam prednosť aspoň náhrade mlieka, ale však vyskúšajte sami a dajte vedieť, či vám chutilo. 🙂

COCOCAFÉ 3 v 1

Nie som bohvieaký kávičkár, no milujem chuť kávy ako takej. Vyskúšala som teda aj ich COCOCAFÉ, teda instantnú kávu so sušeným kokosovým mliekom. Robila ju so mnou moja 10-ročná dcérka a stále ju chcela chutnať. 😀 Dovolila som jej, ale iba hlt, nakoľko obsahuje kofeín. Takže malá rada. Deťom zjavne chutí, ale lepšie bude, ak sa jej vyhnú. 🙂

Príprava je pritom takisto jednoduchá. Stačí obsah sáčku vysypať do hrnčeka a zaliať 200 ml horkej vody. Nakoľko obsahuje aj prírodnú vanilkovú arómu a stéviu, má príjemnú vôňu a netreba ju dosládzať.

Instantná Coccocfe

Skúsili sme doma (šialený) Chia Shake recept, ktorý vás ochladí

Okrem receptov, ktoré nájdete na Chia Shake blogu, sme sa rozhodli, že z jahodového koktailu a z kokosovej kávy vyskúšame urobiť zmrzlinu. Nakoľko je obdobie horka, tak sme si povedali, že prečo nie?

Chia Shake zmrzlina

Vyskúšali sme si spraviť zmrzlinu nielen z kokteilu, ale aj z kokosovej kávy.

Poviem vám pravdu, trochu som sa bála vziať si z mrazničky hotové Chia Shake a COCOCAFÉ nanuky. Ale už pri ich vyberaní som zistila, že tie kávové krásne voňajú, ako karamel. Navyše, musím priznať, že naozaj nechutia zle. 🙂 Veď vyskúšajte sami.

Chia Shake zmrzlina je hotová

Poznámka: Len teraz neviem, ako povedať deťom, aby tie kávové nejedli. 🙂 Mohli by začať robiť bezkofeínovú verziu.

Chia zmrzka - už len obliznúť :)

Chia zmrzka – už len obliznúť 🙂

Chia Shake skúsenosti a keto diéta

V jednom z mojich článkov na schudnihravo som písala aj o ketogénnej diéte. Chia Shake poskytujú aj diétne plány a jedlá, vďaka ktorým vraj efektívne schudnete, a to aj bez toho, aby ste hladovali.

Či funguje Shake na chudnutie? Neviem, našťastie to nepotrebujem zisťovať. No na ich stránke nájdete mnoho inšpiratívnych fotiek ľudí, ktorým sa to vďaka ich produktom podarilo. Takže ak vyskúšate ísť touto cestou, budem rada, ak sem neskôr napíšete vaše skúsenosti.

Kde kúpiť Chia Shake?

Ak by ste chceli vyskúšať ich kokosovú kávu, diétne kokteily, diétne polievky, omelety či palacinky alebo nápoje na chudnutie Chia Shake s vysokým obsahom bielkovín, vitamínov a minerálov, bez lepku a pridaného cukru, nájdete ich na webovej stránke ChiaShake sk.

Ako sa pohybuje cena?

Diétne kokteily a pudingy sa pohybujú v cene od 15,99 eur a takisto aj ich polievky či omelety stoja 15,99 eur. Ak by ste chceli ich šejker, vyjde vás 4,99 eur. V prípade, že si objednáte ich diétne balíčky, budete ho mať už v samotnom balení.

Záver

Shake na chudnutie nepijem, nakoľko nemám žiadny diétny plán, Vegan Shake si dávam len občas, a to namiesto dezertu, prípadne, keď mám veľa práce a nestíham si navariť. (Ja viem, nič moc so mnou.)

Ich 450 g balenie, ktoré je vraj na 15 jedál, mi tak vydrží celkom dlho. Ak teda máte radi rôzne šejky a chia semienka vám nerobia problém, potom si myslím, že nie je nad čím váhať. Vyskúšajte nejaké menšie balenie a presvedčte sa, či aj vám zachutí. 🙂

Fotografie: Mgr. Lesana Vaneková a Chia Shake sk

Prečítaje si aj náš článok o potravinových alergénoch a pozrite si zoznam alergénov!

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho prosím!

About Author /

V minulosti som sa športu vyhýbala oblúkom. Postupom času som ale prišla na to, že hýbať sa treba. Hľadanie aktívneho, zdravého a najmä pozitívneho životného štýlu ma zavialo na rôzne miesta. Vyskúšala som aerobik, posilňovňu, zumbu či pole dance.

Start typing and press Enter to search