Inca Collagen – Recenzia na morský kolagén prémiovej kvality

Jediný kolagén, ktorý budete kupovať z lásky

Inca Collagen som minule zbadal na pulte pri bežnej návšteve lekárne. V tej chvíli som si uvedomil hneď dve veci. Prvá bola, že som vo svojom článku Kolagén kontra nadváha, chudnutie, šport sľúbil na Incu napísať recenziu. Druhé, čo mi takmer okamžite napadlo, bolo to, že ide o jeden z tých doplnkov výživy, ktoré sa vám od prvej chvíle zapíšu do povedomia najmä svojou vyššou cenou.

Ak sa vám nechce čítať, môžete si článok vypočuť ako podcast

 

Chcete vedieť, čo som sa o prípravku Inca Collagen dozvedel v lekárni?

Stojac pred výdajným okienkom som teda zaujal pózu predstieraného nezáujmu a spýtal som sa pani lekárničky: „Ten Inka kolagén, je fakt dosť drahý, že? Kupuje to vôbec niekto?“
„Tak to by ste boli veľmi prekvapený.“ zaznela nečakaná odpoveď.
„Predpokladám, že si ho zväčša kupujú dobre situované paničky.“ nedal som sa.
„Samozrejme, aj také sem chodia, ale inak ho tu kupujú veľmi rôznorodí klienti. Starší a športovci na boľavé kĺby a samozrejme, všetky ženy, ktoré chcú mať vláčnu pokožku, pekné nelámavé nechty a zdravé lesklé vlasy. Kupujú ho ako prevenciu, aj ako pomoc pri riešení svojich problémov.
A kvôli tej vyššej cene si ho ženy často žiadajú ako darček k sviatku alebo len tak z lásky od svojich partnerov.“ zaznela prekvapivá odpoveď.

 

My všetci potrebujeme kolagén
My sme kolagén

Aj keď je kolagén v našich predstavách zafixovaný najmä ako účinný pomocník pri udržiavaní krásy a (večnej) mladosti, potrebujeme ho všetci. Kolagén tvorí 30% telesného a 70% kožného proteínu.

V skutočnosti je kolagén pre telo potrebný bez ohľadu na to, či vám ide len o krásu alebo športujete, či už extrémne alebo len tak naoko.

Zíde sa vám, aj keď ste tuční. Pretože aj vtedy vo zvýšenej miere namáhate svoj pohybový aparát a dokonca dlhodobo. A pritom možno ani neviete, že riskujete trvalé poškodenia chrupaviek a kĺbov.

Doplniť kolagén potrebujete aj vtedy, keď sa vám podarilo rýchlo schudnúť. Aj čerstvé mamičky by vedeli rozprávať o boji s popraskanou pokožkou, striami, jazvami a pigmentovými škvrnami.

A seniori? Tým chýba najviac, pretože už po štyridsiatke sa kolagén v našom tele prakticky prestane vytvárať. Skúste sa spýtať svojich rodičov alebo starých rodičov. Čo by asi dali za pružnú pokožku a zdravé kolená a kĺby?

Zhrňme si to, kolagén je nevyhnutne potrebný pre:

 • zdravé a správne fungovanie pohybového aparátu
 • udržiavanie spojivového väziva svalov, šliach, kostí aj chrupaviek dostatočne pevných a odolných proti záťaži
 • správnu funkciu kĺbov
 • udržiavanie pružnosti a štruktúry pokožky v čo najkvalitnejšom stave
 • obnovu kožných buniek a ochranu proti dehydratácii pokožky
 • minimalizovanie vzniku vrások
 • obmedzenie vzniku celulitídy
 • zosvetlenie pigmentových škvŕn
 • pomoc pri hojení rán a jaziev
 • zvýšenie kvality nechtov
 • krásne a kvalitné vlasy

Vieme aj to, že s pribúdajúcim vekom sa kolagén v tele prestáva tvoriť a pokožka stráca svoju pružnosť, či už je ošľahaná vetrom, alebo sa do nej zahryzol nemilosrdný zub času.

A tak aj my, konzervatívci, ktorí sme skalopevne presvedčení, že kolagén sa môže doplniť do tela výlučne len vo forme huspeniny, začíname načúvať reči argumentov. Áno, sú aj iné možnosti, ako doplniť telu kolagén. A sú oveľa účinnejšie, ak máte poruke kvalitný doplnok výživy.

Inca Collagen si obľúbite, pretože je živý, silný, čistý a naozaj funguje

„Inka kolagén je veľmi obľúbený. Mimochodom, poznáte toho známeho ortopéda? Chodí sem pravidelne a Inka kolagén kupuje pre svojich pacientov. Inca Collagen je totiž momentálne asi to najlepšie, čo je na trhu. Povedali mi v ďalšej lekárni, lebo to som už začal pátrať a vyzvedať sa. Argumentov pre náš kolagén tak pribúdalo.

A preto, či už ste mladí a krásni, a či krásna dáma v zrelom veku, mladá mamička alebo pánko v rokoch, kedy sa už nevyplatí kupovať si trvanlivé mlieko do chladničky, venujte prosím pozornosť tomuto článku. Práve teraz si totiž posvietime na tento modro-zlatý zázrak:

Inca Collagen, prémiový morský kolagén

Za všetkým je skvelý produkt a kus poctivej práce

Inca Collagen uviedla na trh úspešná podnikateľka a výnimočná žena Romana Ljubasová. Inšpiráciu našla pri svojich cestách, konkrétne v Thajsku. Tam ju zaujal jednoduchý a zdravý životný štýl domorodcov a množstvo celkom bežných, ale človeku veľmi prospešných prírodných produktov. A tak sa postupne dopracovala až ku kolagénu.

Stojím za produktom Inca Collagen, ktorý som si vymyslela od začiatku až do konca a s ktorým nezamýšľam nič menšieho, než s jeho pomocou urobiť zo sveta lepšie miesto pre život.

Romane Ljubasovej sa podaril husársky kúsok a za pomerne krátky čas prakticky z ničoho vybudovala úspešnú a rešpektovanú medzinárodnú značku.

Majiteľka Inca Collagen Romana Ljubasová

Zo zdravotnej sestry až na výslnie českého biznisu. Životný príbeh Romany Ljubasovej je ako z amerického filmu. Ona sama hovorí, že až také jednoduché to nebolo. | Fotografia: Robert Vano www.robertvano.cz

Vozila som všetky tie zdravé vecičky priateľom a oni ich chceli znovu a znovu. Tak dnes vyrábam kolagén pod vlastnou značkou.

Inca Collagen je 100% čistý morský kolagén bez prísad

Inca Collagen je výživový doplnok s obsahom 100% čistého morského bio aktívneho kolagénu bez akýchkoľvek prísad. Získava sa z čerstvých alebo mrazených koží, kostí, plutiev a šupín morských rýb. Vyrába sa v EÚ a finalizuje v Českej republike.

Pripravuje sa unikátnou studenou metódou (hydrolýzou), ktorej výnimočnosť spočíva v tom, že zachováva vysokú biologickú hodnotu kolagénu. Na rozdiel od živočíšnych, bravčových a hovädzích kolagénov pri jeho výrobe nie je potrebné surovinu spracovávať pri vysokej teplote. Všetko hodnotné tak zostane zachované, a práve preto nie je potrebné pridávať nič naviac. Inca Collagen je skutočne čistý, bio-aktívny kolagén bez prísad.

Keď sa povie hydrolyzovaný Bio-Aktívny morský kolagén…

To všetko je možné vďaka šetrnému spracovaniu, pri ktorom ostane zachovaná štruktúra trojitej špirály. A tá je typická výlučne pre bielkoviny živých organizmov. Kolagén pripravený takýmto spôsobom je potom veľmi podobný tomu ľudskému a telo s ním preto nakladá ako so svojím vlastným. Táto vlastnosť výživového doplnku sa označuje ako Bio-Aktivita, čiže Inca Collagen je kolagén živý, bioaktívny.

Poznáme 27 typov kolagénu. Ktoré z nich obsahuje Inca Collagen?

 • kolagén typu I. (80 %) nachádza sa najmä v šľachách, pokožke, kostiach a zuboch
 • kolagén typu II. (19,5 %) obsiahnutý je v chrupavkách a prispieva k podpornej funkcii kostrového systému
 • kolagén typu III. (0,5 %) nachádza sa len vo veľmi mladých tkanivách, časom sa stráca a nahrádza ho typ I.

Tento kolagén budete chcieť znovu a znovu

Inca Collagen je pre svoju kvalitu veľmi obľúbený. Zákazníci sú značke verní a produkt nakupujú opakovane. Často ho kupujú na základe pozitívnych odporúčaní rodiny alebo známych. Predajcovia sa navyše môžu pochváliť veľmi dobrou spätnou väzbou od svojich spokojných klientov.

Ale prečo je to tak? Veď na trhu je predsa aj množstvo iných produktov s obsahom kolagénu. Odpoveď sme hľadali priamo u výrobcu:

Jedno balenie Inca Collagen (dávka na mesiac) obsahuje 30 zlatých vrecúšok čistého, 100% BIO aktívneho morského kolagénu po 3 000 mg, čo je odporúčaná denná dávka. To je spolu 90 000 mg hydrolyzovaného kolagénu.

Bežne dostupné produkty obsahujú zväčša 8 alebo 16 mg kolagénu. Samozrejme, sú aj také, čo síce obsahujú dostatočné množstvo kolagénu, no tie spravidla prešli tepelnou úpravou. A keďže vďaka tomu už nie sú bio aktívne, dá sa hovoriť o celkom inej, nižšej kvalitatívnej úrovni.

Inca Collagen pozitívne ovplyvňuje obnovu buniek a regeneráciu kolagénových vlákien. Výborne sa vstrebáva, viaže vodu a zabraňuje vysychaniu pokožky. Vášmu telu poskytne najvyšší stupeň výživy.

Ako správne užívať Inca Collagen?

Návod na použitie je jednoduchý. Obsah 1 vrecúška (3 000 mg) nasypte do pohára, zalejte 200-300 ml vody a rozmiešajte. Nápoj by mal byť číry, bez chuti a zápachu. Niektoré zlé jazyky však tvrdia, že ho mierne cítiť rybacinou… No však čím asi. 🙂

Namiesto pitnej vody môžete použiť ovocnú šťavu, džús (výrobca neodporúča grepový), mlieko alebo akýkoľvek iný studený nápoj. Lepšiemu vstrebávaniu kolagénu napomáha konzumácia vitamínu C.

 • Odporúčané dávkovanie je jedno vrecúško (3 000 mg) 1× denne
 • Najvyššie odporúčané dávkovanie je 10 000 mg denne
 • Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie!
Mohlo by vás zaujímať:  Dá sa schudnúť aj obyčajnou chôdzou?

Pri pravidelnom užívaní stimulujete zároveň aj tvorbu vášho vlastného kolagénu, preto nie je potrebné Inca Collagen užívať nepretržite. Takže ak už máte za sebou úvodnú 2 – 3 mesačnú kúru, môžete prísun kolagénu obmedziť, nie však zastaviť úplne.

Ak chcete Inca Collagen využiť na úplné maximum, mali by ste podľa výrobcu postupovať nasledovne:

 • 2 mesiace užívajte 1 vrecúško denne
 • ďalšie 3 mesiace 1 vrecúško každý tretí deň

Mimochodom praktické balenie dávok vo vrecúškach považujem za veľmi dobrý nápad. Už žiadne odmerky a obmedzenia pri vašich cestách.

Inca collagen čistý morský kolagén

Foto: Inca Collagen

Pre koho je Inca Collagen vhodný?

Produkt je vhodný pre všetkých ľudí od 25 rokov. To je vek, kedy sa v ľudskom tele začína pokles tvorby kolagénu. Pri ľuďoch nad 35 rokov ide už viacmenej o dobre mienené odporúčanie.

Klientela pre Inca Collagen je veľmi rozmanitá. Krásne ženy, športovci, zrelí muži aj seniori. Inca collagen je bežne dostupný v lekárňach, v niektorých obchodných sieťach, prevádzkach kozmetiky, vo fitness a wellness centrách.

Cestu k nemu si našli aj výživoví poradcovia, maséri a fyzioterapeuti. Dôveru si pomaly získava aj u odborných lekárov – podológov, chirurgov na poúrazové stavy, ortopédov, dermatológov a využívajú ho aj estetické kliniky.

Existuje niekto, kto nemôže používať Inca Collagen?

Pri Inca Collagene neboli pozorované ani hlásené žiadne nežiadúce vedľajšie účinky. Produkt obsahuje iba vysoko kvalitný kolagén, čiže bielkovinu. To je látka, ktorá sa bežne vyskytuje v našom tele a väčšina z nás ju prijíma aj v každodennej strave.

V prípade užívania v kombinácii s liekmi na osteoporózu, výrobca odporúča konzultáciu s lekárom.

Na užívanie kolagénu v tehotenstve nebola robená žiadna klinická štúdia, výrobca ho preto radšej neodporúča. Ale aj tu platí zásada, ak chcete kolagén napriek tomu používať, poraďte sa so svojím lekárom. Viac si prečítajte tu.

Pri dojčení už ale žiadne obmedzenia neplatia. Naopak, práve v tomto období vám môže kolagén výrazne pomôcť. S hojením po pôrode, s popraskanou kožou, so striami a aj proti nadmernému vypadávaniu vlasov.

Inca Collagen má ambíciu rozšíriť sa do celého sveta

Už teraz sa predáva po celej Európe a pomaly preniká až na arabský a americký trh.

Ak ste už aj vy zatúžili po Inca Collagene a chcete ho čo najrýchlejšie získať a otestovať jeho výnimočné vlastnosti, môžete si ho objednať hoci aj hneď teraz. Kliknutím na odkaz prejdete priamo do eshopu na našej stránke schudnihravo.sk

 

Mohlo by vás zaujímať:  Chia Shake recenzia - zdravé jedlá aj pre intolerantných

Čo o Inca Collagen hovoria a píšu ľudia?

 • V obľube ho majú najmä ženy, ktoré si pochvaľujú, že po ňom mizne celulitída a strie, zlepšuje sa im stav pleti, vlasov aj nechtov.
 • Dobrá odozva na Inca Collagen je od športovcov, pretože urýchľuje regeneráciu svalov po tréningu. Navyše pri jeho užívaní menej bolia kĺby a ľahšie sa hoja zranenia.
 • Obľubujú ho aj seniori a ľudia po úrazoch pre jeho schopnosť obnovovať kĺbové chrupavky, zmierňovať bolesť a zlepšovať pohyblivosť.
 • Aj ľudia s kožnými ochoreniami, plesňami, zápalmi a preležaninami poznajú jeho pozitívne účinky.

Informácie o Inca Collagen som hľadal v recenziách, diskusiách aj na fórach

Ako už mám pri recenziách vo zvyku, preskúmal som, čo sa o produkte hovorí online (recenzie, testy, debaty a fóra) na známych internetových portáloch.

O vyslovene negatívnych reakciách sa vôbec nedá hovoriť. Ak ovšem nemienite brať do úvahy tie hlášky typu: „Už to beriem druhý deň a žiadne zmeny na sebe nepozorujem…“ Opačný extrém je, keď niekto po pár dňoch užívania nadšene hlási rast celkom nových vlasov na čele. Ale iste, takéto recenzie užívateľov budeme brať všetci s určitou rezervou.

K tým reálnejším výhradám možno zaradiť snáď len spomínaný a možno iba pocitový mierny zápach.

A ku skutočným“ mínusom môžete priradiť jedine cenu produktu. Aj keď…

Inca Collagen je až 400 krát účinnejší ako bežné kolagénové prípravky

Ak by ste si spočítali rovnaký podiel účinnej zložky v prepočte na reálnu cenu produktu, tak vám pri niektorých akože cenovo výhodnejších konkurenčných kolagénoch vyskočí priemerná suma za mesačnú dávku zo 45 Eur hravo aj cez tisíc Eur.

Inca Collagenu to na trhu ide a ku značke sa hlásia aj známe osobnosti. Napríklad Andrea Verešová:

Inca Collagen si obľúbila aj krásna Andrea Verešová

Z výživových doplnkov som si veľmi obľúbila Inca Collagen. Jedinečný prírodný prípravok na krásnu pleť a zdravé vlasy, pevné, pružné nechty a kĺby. Vrelo odporúčam…🙌💙😃

A keďže je Inca Collagen bežne dostupný aj v lekárňach, tentoraz som sa povypytoval aj tam. Týmto ďakujem za ochotu a spoluprácu oslovenému personálu.

Čo si o produkte Inca Collagen myslím ja

Ide o prémiový produkt najvyššej kvality. K tomu je adekvátna aj jeho cena. Na trhu je len málo produktov s obsahom kolagénu, ktoré ho majú v takomto veľkom množstve a v tak vysokej kvalite ako Inca Collagen. Tento kolagén je naozaj neodškriepiteľne živý, silný, čistý a skutočne funguje.

A pokiaľ ide o tú vyššiu cenu, s Inca Collagen je to vraj podobné ako s kúpou nového auta: „Odporúčam vždy a u všetkého zvážiť pomer cena – výkon – kvalita. Je jedno, či sa rozhodujete pre nákup auta alebo kolagénu.“ radí majiteľka Inca Collagen Romana Ljubasová.

A ja ešte celkom na záver dodám…

Hovorí sa, že do cieľa sa v konečnom dôsledku rovnako dostanete novým luxusným Mercedesom ako aj so starou Škodovkou. Pri autách to možno platí, pri kolagénoch určite nie.

Jeho kúpu treba zvážiť, ale ak si to môžete dovoliť, s nákupom Inca Collagen určite neváhajte. Pretože na vlastnom zdraví sa jednoducho nešetrí! Okrem toho ste práve získali super tip na hodnotný darček, za ktorý sa v žiadnom prípade nebudete musieť hanbiť.

 

Použité zdroje:

Osobný blog Romany Ljubasovej: http://www.romanaljubasova.com
Oficiálny web Inca Collagen: www.incacollagen.sk
Fotografia: Robert Vano www.robertvano.cz

Ďalšie fotografie:

 • Archív Inca collagen
 • Andrea Verešová, Instagram
Autor článku
Autor článku
Ing. Ivan Chmelař

Zakladateľ, vlastník a technická duša celého projektu. Ivan Chmelař je bývalý freelancer so zameraním na reklamu, marketing a grafický dizajn. Roky sedavého zamestnania si vybrali svoju daň a kde inde, ako na internete začne človek od počítača hľadať odpovede na riešenie svojho problému s obezitou?

Začalo to jednoduchým recenzným webom

Z nevinného surfovania po internete sa stala vášeň a jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy a tabletkách na chudnutie, ktorý pôvodne vytvoril, sa postupne mení na rozsiahly online projekt.

"Nie som gastro-guru, ani netvrdím, že som sám otestoval každý produkt. Sám hľadám efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo, a tiež inšpirácie pre svoj nový aktívny život na vidieku. Zaujímam sa o názory odborníkov ale aj praktické skúsenosti bežných ľudí. Vďaka tomu, že mám isté technické zručnosti, môžem sa podeliť o získané informácie a sprostredkovať ich širokej verejnosti."

Prehlásenie
* Organizmus každého človeka je iný a reaguje inak. Jednotlivé výsledky sa môžu navzájom líšiť a nie je možné ich považovať za zaručené. Web schudnihravo.sk má informatívny charakter a v žiadnom prípade nemôže slúžiť ako medicínsky zdroj. Prevádzkovateľ stránky nepreberá zodpovednosť za nesprávnu interperáciu obsahu stránky, za kvalitu výrobkov a služieb, ani za odporúčania tretích strán týkajúce sa ich kúpy. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, žiadna z informácií uvedených na stránke www.schudnihravo.sk nie je a nesmie byť považovaná za výživové a zdravotné tvrdenie. Všetky informácie majú len informatívny charakter. Na tejto stránke sa nachádzajú komerčné odkazy.

Prípravky na chudnutie, ako aj všetky ostatné doplnky výživy nenahrádzajú lieky! V prípade akýchkoľvek pochybností alebo zdravotných problémov sa poraďte so svojim odborným lekárom. 

Rozoznajte fitnes mýty a klamstvá

Fitness mýty: 5 častých klamstiev, ktoré sú v skutočnosti úplne inak

Rozmýšľali ste niekedy, koľko mylných informácií nám internet dennodenne ponúka? A nielen ten. Už len pri obyčajnom…

Celý článok
Jablka

Jablká pre zdravú a krásnu pleť. Vďaka nim budete nádherne voňať!

Približne pred mesiacom sme pre vás pripravili článok o banánoch a o ich účinkoch pre ľudský organizmus. Už vtedy sme…

Celý článok
Chcete chudnúť naozaj alebo len robíte dojem?

Chcete chudnúť naozaj, alebo len robíte dojem, že chudnete?

Človek odjakživa túži v niečom vynikať. Chcel by byť múdrejší, šikovnejší, vzdelanejší ako jeho známi. Mieru ctižiadostivosti…

Celý článok
Tréner Ľuboš Benkovský

Ľuboš Benkovský o tréningovej metóde Coerver Coaching

Prednedávnom sme sa v jednom z našich článkov zaoberali tým, že pohyb je pre deti nesmierne dôležitý. Keďže ide…

Celý článok
Vajíčko, žltok

Čo obsahujú vajíčka a prečo ich jesť

Vajíčka predstavovali jednu zo základných surovín, resp. potravín, už pre minulé generácie. Naši predkovia síce o nich pravdepodobne…

Celý článok
Patrick Linhart, potravinový kritik

Nielen o testoch potravín a marketingových trikoch veľkých spoločností

Hovorí vám niečo meno Patrick Linhart? Mnohým určite áno. Ako potravinový kritik už cez tri roky odhaľuje…

Celý článok
Blogerka marta vyskúšala Inca Collagen

Vyskúšala som Inca Collagen - Do kelu, niečo na tom asi bude!

Mám 45 rokov a vysokú ohybnosť kĺbov. Odborne sa to volá hypermobilita. Nakoľko nie som a ani…

Celý článok
pozadie

Dojemné rozprávanie o bolestných stratách a ľudskom hyenizme

Život je zvláštny. Nie je len o veciach, ktoré sa vám dejú z nepochopiteľných dôvodov. O situáciách,…

Celý článok
Cvičenie vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou a výhody, ktoré ponúka

Cvičenie s vlastnou váhou, inak kalistenika, predstavuje druh cvičenia, pri ktorom sa ako záťaž, resp. odpor, využíva vlastné…

Celý článok
Pani kupuje banany

Prečo zaradiť banán do každodenného jedálnička

Banán patrí bezpochyby medzi jedno z najobľúbenejších ovocí na celom svete. V globálnom meradle mu môžu konkurovať pravdepodobne len…

Celý článok
Blogerka Marta bez kolieska salámy

Ako sa koliesko salámy na vandrovku do sveta vybralo

Pár dní do výplaty, ja už týždeň obkuskávam suchý chleba a dnes, cestou do roboty, mi z…

Celý článok
Užívanie Inca Collagen v tehotenstve a po pôrode

Inca Collagen a užívanie počas tehotenstva a po pôrode

Nedávno som sa dostala k článku O kolagéne značky Inca Collagen a jeho užívaní po pôrode. Zaujala…

Celý článok
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výlučne za účelom spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov