Chlorella Advance – cena, účinky, skúsenosti – Kvalitná chlorella

Všetci to už dávno vieme, chlorella je jednoducho úžasná! Prírodný výživový doplnok zo zelenej riasy, ktorý dodá telu energiu. Podporí spaľovanie tukov a poslúži vám aj ako prirodzená a účinná detoxikácia organizmu. Ak je Chlorella Advance naozaj taká kvalitná, ako to o nej tvrdia, potom chceme vedieť, aké má účinky, aké je dávkovanie a samozrejme, zaujímala nás aj cena. Chceli sme zistiť, aké sú skúsenosti ľudí, ktorí sa rozhodli pre pravidelné užívanie chlorelly. Ktorá chlorella je najlepšia? Pri tomto pátraní sme použili aj recenzie užívateľov z internetových diskusií. V čom je Chlorella Advance iná? Tak poďme na to!

Chlorella a produkty

Kvalitná chlorella – Advance obsahuje riasu tej najvyššej kvality

 

Pokiaľ človek konzumuje denne zelenú listovú zeleninu, vňate, bylinky, občas suši a pestrú stravu, nepotrebuje žiadnu chlorellu ani zelený jačmeň.Keira

To je pravda. Ale kto z nás má denne čerstvú BIO zeleninu z overeného zdroja? Vy bežne nakupujete zeleninu pestovanú a skladovanú bez použitia chémie? Ak nie, vždy existuje riziko, že okrem vitamínov a iných prospešných látok konzumujete aj pesticídy, fungicídy a ďalšie látky, o ktorých ani len netušíte. Uff, tak už nás zachráni asi len to suši. 🙂 Alebo možno nejaký ten výživový doplnok, napríklad chlorella v tabletkách, čo poviete? 🙂

Chlorella od Advance patrí medzi top výživové doplnky

Chlorella-Advance -30%


Chlorella od Advance Nutraceutics  – výborná kvalitná chlorella a super cena. Svojim zložením sa radí medzi veľmi účinné prírodné výživové doplnky. Chlorella riasa samotná, je považovaná za superpotravinu. Viac tu!

Pozrime sa na to, aké má táto chlorella zloženie

Chlorella pyrenoidosa

Chlorella Advance obsahuje čistú, 100 % prírodnú riasu chlorella, 200 mg v jednej tablete. Treba zdôrazniť, že tabletky neobsahujú žiadne spojivá ani pridané látky.

Chlorela naopak, obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, ktoré ľudské telo potrebuje na to, aby pracovalo spoľahlivo a bez zdravotných problémov. Teraz sa spoločne pozrieme na to, ktoré účinné látky sa v chlorele nachádzajú a ako nám môžu pomôcť:

AMINOKYSELINY

Aminokyseliny sú jednoduché molekuly. Tvoria základnú stavebnú jednotku bielkovín a hoci sa ich na tvorbe bielkovín podiela iba 22, ich vzájomnou kombináciou vzniká veľké množstvo zložitých molekúl, potrebných pre ľudské telo. Aminokyseliny by mali tvoriť neoddeliteľnú súčasť našich jedálničkov.

Ale niektoré aminokyseliny, konkrétne 9 esenciálnych aminokyselín, si naše telo samo vyrobiť nedokáže. Preto jmu ich musíme pravidelne dodávať. Viete ako? Sú to konkrétne zelený jačmeň a chlorella, ktoré ich všetky obsahujú.

CHLOROFYL

O chlorofyle vieme zo školy, že je to zelené farbivo, ktoré sa nachádza v rastlinách, riasach a siniciach. Ďalej vieme, že je potrebný pri premene slnečného žiarenia na energiu a že umožňuje fotosyntézu.

V neposlednom rade, chlorofyl má vplyv na kvalitu a množstvo červených krviniek, vďaka čomu pomáha zlepšiť prenos kyslíka. Ďalej:

 • podporuje správnu činnosť tráviaceho traktu
 • pomáha odstrániť zápach z úst
 • má protizápalové účinky a je silným antioxidantom

Áno, chlorela je antioxidant a pomáha chrániť telo pred voľnými radikálmi. Čo sú to voľné radikály a akú úlohu zohrávajú pri vývoji rakoviny sa dozviete z článku: Antioxidants and Cancer Prevention

KYSELINA LISTOVÁ

Nesmieme zabudnúť ani na kyselinu listovú. Kyselina listová alebo folát je taktiež dôležitá súčast chlorelly. A toto sú benefity, ktoré prináša:

 • pomáha znižovať mieru únavy a vyčerpania
 • prispieva k normálnej funkcii imunitného systému
 • podporuje normálnu krvotvorbu
 • napomáha syntéze aminokyselín
Chlorella Advance tabletky

Kvalitná chlorella je doslova zázrak z prírody a jej cena vás nezrujnuje. Presvedčte sa!

MINERÁLY

Náš organizmus je schopný si množstvo látok vytvoriť sám. Ale minerály ako napríklad draslík, horčík, sodík, vápnik, zinok alebo železo k nim žiaľ nepatria. Musíme ich dodávať telu v patričnom množstve, pretože minerály:

 • podporujú bunky pri stavbe svalového tkaniva
 • sú potrebné pri správnej funkcii metabolizmu
 • sú nevyhnutné pri vedení nervových vzruchov (mozog vďaka nim prijíma podnety ako napríklad teplo, chlad alebo blesť)

Chlorela obsahuje významné množstvo železa a jódu

Železo
 • prispieva k tvorbe červených krviniek
 • podporuje normálnu funkciu imunitného systému
 • pomáha znižovať únavu a vyčerpanie
Jód
 • prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy
 • podporuje energetický metabolizmus
 • má vplyv na správnu činnosť nervovej sústavy
 • prispieva k normálnemu rastu detí

POLYSACHARIDY

Spojením jednoduchých cukrov vznikajú molekuly zvané polysacharidy. Tie ovplyvňujú pocit sýtosti a celkový príjem energie.

Tieto molekuly by mali tvoriť väčšinu sacharidov, ktoré do tela prijímame. Naše telo trávi polysacharidy pomalšie a hladina inzulínu v krvi sa tak zvyšuje len postupne. 

Pozor na konzumáciu jednoduchých cukrov! Hladina inzulínu sa zvýši jednorázovo, pričom sa rýchlo a výrazne prepadne. A budete hladný ešte viac ako predtým.

SACHARIDY

Sacharidy (samozrejme aj tuky) sú veľmi dôležitým zdrojom energie. Ide o základnú zložku potravy a pokiaľ sa telu nedostáva správne množstvo sacharidov, začnete sa cítiť unavene, budete malátni a bez energie.

Nedostatok sacharidov sa prejavuje napríklad takto:

 • Vaše telo začne byť zimomrivé, horšie si udržiava teplo a je viac náchylné na prechladnutie.
 • Nedostatok glukózy (najjednoduchší sacharid) má vplyv na správnu činnosť mozgu. Budete pomalší a nesústredený, vaše myšlienky budú neusporiadané až zmätené
Vedkyňa skúma riasy
Kvalitná chlorella a vôbec riasy, by si zaslúžili zvýšenú pozornosť vedcov (Ilustračná fotografia).

TUKY

Tuky spravidla tvoria základnú zložku potravy. Spolu so sacharidmi a bielkovinami, sú v primeranom množstve potrebné, až nevyhnutné pri správnom fungovaní ľudského organizmu.

Tuky dodajú telu energiu a navyše sú potrebné pri spracovaní niektorých veľmi užitočných vitamínov. Napríklad vitamínov E a D, pre silné a zdravé kosti, prípadne významné antioxidačné účinky.

VITAMÍNY

Vitamíny pomáhajú telu so spracovaním niektorých látok. Slúžia ako katalyzátory (spúšťače) biochemických procesov. Nedostatok vitamínov spôsobuje stav zvaný hypovitaminóza. Jej prejavy sú rôzne, v závislosti od toho, ktorý vitamín vám chýba:

 • nedostatok vitamínu B1 spôsobuje nechutenstvo, horšie sústredenie, depresívne nálady
 • chýbajúci vitamín C1 môže spôsobiť padanie vlasov
 • ak chýba B12, najmä vegani môžu očakávať chudokrvnosť, závrate či zábudlivosť

Chlorella obsahuje vysoké množstvo vitamínu B12, ktorý:

 • napomáha normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej činnosti
 • prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania
 • podporuje funkciu imunitného systému
 • zlepšuje energetický metabolizmus

VLÁKNINA

Chlorella má vysoký podiel vlákniny, vďaka ktorej podporuje trávenie a prispieva k normálnej funkcii črevného traktu. Dlho presadzovaný predpoklad, že vláknina je pre ľudské telo nevyužiteľná, sa nakoniec ukázal ako nesprávny. My dnes vieme, že vláknina:

 • má vplyv pri trávení a vstrebávaní sacharidov
 • reguluje vstrebávanie tukov a cholesterolu v tenkom čreve 

Kompletné zloženie, nutričné hodnoty, minerálne látky, vitamíny a aminokyseliny si môžete pozrieť na stránke výrobcu a zároveň aj predajcu – Advance Nutraceutics.

5 dôvodov, prečo je BIO Chlorella Advance iná a lepšia

1 BIO kvalita

Chlorella Advance je tej najvyššej kvality, pestovaná v ekologicky čistom prostredí. Teplo, priezračne čistá voda a intenzívny slnečný svit 12 hodín denne. To sú pre rast chlorelly tie najlepšie podmienky.

2 Chlorella ADVANCE je upravená procesom dezintegrácie

Dezintegrácia je narušenie bunkovej steny. To je potrebné na to, aby náš organizmus dokázal účinne vstrebať všetky prospešné látky, ktoré sa v chlorelle nachádzajú.

Produkt, ktorý procesom dezintegrácie neprešiel, je dobrý iba ak na mechanické prečistenie čriev.

3 Certifikácia kvality

Kvalitná chlorella je daná kvalitou surovín a celého výrobného procesu. Kvalita produktu je garantovaná certifikátmi Naturland a CN-BIO (CERES).

Pestovateľ, ktorý dodáva chlorellu pre spoločnosť Advance Nutraceutics, pôsobí na ostrove Hainan v juhovýchodnej Ázii a patrí medzi svetovú špičku. Dôsledne dodržiava výrobný proces, vďaka ktorému zostanú v chlorelle zachované všetky tie výnimočné prírodné látky.

4 Výstupná kontrola v akreditovanom laboratóriu

Nasleduje výstupná kontrola suroviny v akreditovanom laboratóriu. Tam následne vykonajú mikrobiologickú a chemickú analýzu.

 

5 Optimálne skladovanie

Chlorella Advance je uchovávaná za optimálnych skladovacích podmienok, ktoré zaručujú, že zostane trvalo kvalitná.

Pátrali sme po tom, aké má kvalitná chlorella účinky

Chcete vedieť, čo dokáže s vašim telom urobiť pravidelná dávka Chlorella Advance?

Ak si potrpíte na odborné, až vedecké články, odporúčame vám navštíviť stránku nezávislej vzdelávacej organizácie examine.com, ktorá analyzuje výskum výživy a doplnky výživy. Ich analýza podložená dôkazmi popisuje aj účinky a ponúka 39 jedinečných odkazov na vedecké práce na tému chlorella.

Ale ak ste nedočkaví a chcete vedieť hneď teraz, čo na chlorelu, resp. výživový doplnok Chlorella Advance hovoria obyčajní ľudia, vybrali sme pre vás aj niekoľko krátkych recenzií. A nebojte sa, nie sú všetky hodnotenia kladné. Sú medzi nami aj takí ľudia, ktorým jednoducho chlorela nesadla.

 • Chlorela na detoxikáciu organizmu

Mnohí často nostalgicky spomíname na niekdajšiu kvalitu našich potravín. V trhovom hospodárstve je však zisk na prvom mieste a na druhej strane, ľudia hľadajú lacné riešenia. Obchodník chce predávať, a tak dá na pult to, čo si žiada pospolitý ľud. Potom sa niekedy zdá, že potraviny nahradili otraviny. Kvalitné potraviny na trhu sú, nechceme tvrdiť, že nie. Žiaľ pre mnohých sú nedostupné. A potom, kto má čas čítať tie drobné písmenká a zisťovať čo za “jedy” ponúkané produkty obsahujú?

Faktom je, že nezdravá strava, všadeprítomná chémia, často spojená s konzumáciou veľkého množstva liekov, prinášajú mnoho zdravotných problémov. Ak strácate energiu, cítite sa unavení a nafúknutí, je na mieste očista organizmu. Môžete tak predísť ďaleko závažneším zdravotným problémom.

Chlorellu určite odporúčam. Som veľmi spokojná, pomohla mi s detoxikáciou, aj s ďalšími problémami. ? ? ??.Ľubka

Chlorella je často spájaná s detoxikáciou organizmu. Dokáže do seba absorbovať toxíny, čím napomáha prečisteniu organizmu. Látky, v nej obsiahnuté, počas cesty tráviacim traktom viažu ťažké kovy, toxíny a iné škodliviny a so stolicou odchádzajú z tela von. Výsledkom je prečistené hrubé črevo, tráviaci trakt, pečeň aj cievny systém.

Detoxikácia pečene

Chlorella od Advance Nutraceutics podporuje aj správnu funkciu pečene. Áno, ide o detoxikáciu tej pečene, ktorá je hlavným detoxikačným orgánom v ľudskom tele. 🙂

 • Chlorella na lepšie trávenie

Chlorella má vysoký obsah vlákniny. Pomôže vám aj vtedy, keď máte problémy s trávením.

V minulosti prevládal názor, že vlákninu ako nestráviteľnú zložku potravy, nedokáže ľudské telo využiť. Dnes vieme, že to nie je celkom tak, nakoľko vláknina má vplyv pri trávení a vstrebávaní sacharidov.

Chlorella pomôže aj pri trávení
Keď to s užívaním preženiete, aj kvalitná chlorella vás môže prekvapiť

Neuveríte, ale ďalším pozitívom vlákniny je to, že zväčšuje objem stolice. To spôsobí, že vaše črevá začnú pracovať ešte viac a zrýchli sa aj metabolizmus. Vláknina v chlorele dokonca dokáže regulovať vstrebávanie tukov a cholesterolu v tenkom čreve.

 

Prípravok som kúpila na základe recenzií. Zatiaľ som vyskúšala jedno balenie a kúpila som si aj veľké balenie spirullinu. Už po dvoch týždňoch užívania som pocítila pozitívnu zmenu v tráviacom trakte. Krásne mi upravuje trávenie, zmiernila nafukovanie. Na brušku je vidieť spľasnutie. Veľmi som spokojná a objednávam ďalšie balenie.Darina K

Zdravé črevá na dobré trávenie

Na dobré trávenie vplýva stav a kvalita materiálu bunkových stien. Práve chlorella má výnimočnú schopnosť zlepšovať funkciu čriev. Podporuje správne a zdravé spracovanie prijatej potravy. Len zdravé črevá môžu vykonávať normálny a správny pohyb, ktorý zabraňuje reabsorbcii toxínov zo stolice do krvného obehu.

 • Optimalizuje trávenie, odstraňuje metabolické splodiny z tela, chráni pred vznikom vredových ochorení.
 • Pomáha odstrániť chronickú zápchu a plynatosť
 • Chlorella zvyšuje úroveň prospešnej mikroflóry v tráviacom a črevnom systéme. Podporuje tvorbu probiotických kultúr, ako napríklad lactobacillus a bifidobaktérie.

Chlorellový rastový faktor (CGF) upravuje zažívanie

Chlorella obsahuje aj unikátnu zložku, známu ako chlorellový rastový faktor (Chlorella growth factor). CGF vplýva na ozdravovanie črevnej sliznice, tiež priaznivo pôsobí na črevnú mikroflóru.

V žalúdku sa nachádzajú baktérie lactobacily, ktoré pomáhajú so spracovaním potravy. Platí, že čím viac lactocibacilov, tým lepšie a kvalitnejšie budú spracované a strávené živiny prijaté v potrave. Pri užívaní chlorelly sa totiž lactobacily rozmnožujú až štyrikrát rýchlejšie!

Skupina mladých ľudí

 • Chlorella Advance Nutraceutics podporuje vitalitu a energiu

Všetci občas pociťujeme únavu. Organizmus nám tak oznamuje, že potrebuje odpočinok. V tom horšom prípade, môže byť únava varovaním a prvým príznakom zdravotných problémov.

Únava môže mať rôzny pôvod (nie len fyzický ale aj psychický) a každý z nás sa s ňou dokáže vysporiadať iným spôsobom. Príčinou jej vzniku je nahromadenie odpadov metabolizmu v krvi alebo vo svaloch. Únava býva sprevádzaná zhoršeným vnímaním a zníženou pozornosťou.

Ak únava trvá dlhšie ako šesť mesiacov a je tak intenzívna, že nezvládate vaše každodenné aktivity, môže ísť o príznaky chronického únavového syndrómu (CFS).

 

Tato chlorella má skvělé účinky ve srovnání s jinými a dražšími značkami, mám už druhé balení a dodává mi více energie a cítím se lépe. Používám od teto značky ještě colostrum a je také účinné, ale po delším užívání.Soika

Už viete, že Chlorella Advance dokáže vyplavovať z tela toxíny, čiže odpadové látky, ktorých sa musí váš organizmus zbaviť, aby mohol opäť normálne fungovať. Potom nasleduje nevyhnutná regenerácia, čo je vlastne obnova buniek. Nuž a vďaka chlorele a rastovému faktoru (CFS), ktorý obsahuje, je regenerácia výrazne rýchlejšia.

 • Chlorella zlepšuje imunitu a prirodzenú obranyschopnosť organizmu

To, v akom stave je vaša imunita, závisí od prostredia v črevách a od zdravia črevnej mikroflóry.

Chlorella obsahuje množstvo užitočných látok, napríklad chlorellín, ktorý je prírodným antibiotikom. Ten, na rozdiel od chemických antibiotík nepoškodzuje tráviacu mikroflóru.

Chlorella prispieva k dobre fungujúcej imunite a pomáha aj pri prevencii a liečbe infekcií.

 • Chlorella má pozitívne účinky aj na chudnutie

Ak vám bude niekto tvrdiť, že užívanie chlorelly je zaručený spôsob ako schudnúť bez námahy, berte ho radšej s rezervou. Výskumy síce odhaľujú, že chlorella:

 • má pozitívny vplyv na hladinu krvného cukruznižuje hladinu cholesterolu
 • podporuje metabolizmus
 • pomáha čistiť organizmus od toxínov
 • je zdrojom mnohých živín

Pekné bruško, meter a činka

To je celý rad mimoriadne pozitívnych účinkov na organizmus, ktoré pomôžu vytvoriť pre chudnutie priaznivé podmienky. Ale:

Chlorella ale nie je zázračný liek na chudnutie!

Priznajme si objektívne, ani akokoľvek kvalitná chlorella sama za vás neschudne. Perfektne prečistí, pripraví, vyladí váš organizmus a pomôže vám chudnutie naštartovať. Ale ostatné je vo vašich rukách.

 

Ja som mala 2x chlorellovy detox, cholesterol mi klesol a od vtedy sa citim ze mam viac energie a nastartovalo mi to metabolizmus, pekne som začala chudnut. Ja mam len dobre skusenostiBrumka

Navštívte stránky Advance Nutraceutics a zistite teraz hneď, aká je aktuálna cena tabletiek Chlorella. Kvalitná chlorella priamo od výrobcu!

 • Čistá pleť – Vyskúšajte tabletky chlorella na akné

Akné je vnútorný zápal a spôsobujú ho najčastejšie hormonálne alebo toxické príčiny. Ale môže byť aj nervového pôvodu, dôsledkom stresu, strachu či alergickou reakciou spôsobenou zlou výživou.

Pleť slúži ľudskému telu na čistenie a vylučovanie, rovnako ako črevá alebo močové ústrojenstvo. Organizmus sa snaží zápal vylúčiť z tela von a snáď neexistuje toxín, z odstránením ktorého by vám chlorella nevedela pomôcť.

Chlorella je účinný bojovník proti akné

Chlorella zrýchli prirodzené vylučovanie a zároveň akné dlhodobo zmierni. Vďaka svojmu psychopatogénnemu účinku pomáha zvládať aj sprievodný stres (Aký stres? No predsa ten pocit mať mokvajúce akné na tvári a citiť na sebe všetky tie pohľady, to je naozaj nemilé). 

Chlorella má vplyv aj na čistú pleť

Cena za Chlorella Advance je teraz mimoriadne priaznivá. Vyskúšajkte účinky chlorella na akné!

Účinne pomáha aj pri ďalších kožných problémoch, napríklad pri psoriáze (lupienke) alebo ekzémoch.

Ako si udržať mladistvú pleť

Mladistvá pleť závisí od toho, do akej miery sa dokážu bunky regenerovať. Vieme, že táto schopnosť klesá s pribúdajúcim vekom. Pri starnutí pokožky zohrávajú dôležitú úlohu aj ďalšie faktory:

 • znečistené životné prostredie
 • nevhodné stravovacie návyky
 • pôsobenie UV žiarenia
 • fajčenie
 • stres

V dôsledku toho všetkého dochádza v tele k procesu zvanému oxidačný stres. V organizme sa nahromadia voľné radikály, ktoré negatívne pôsobia na bunky. Našťastie chlorella, okrem toho, že pomáha zvyšovať množstvo A a C vitamínov, je aj zdrojom antioxidantu glutathionu, ktorý chráni bunky tak, že znižuje výskyt voľných radikálov v tele.

Konečne, netreba zabúdať na to, že veľmi pozitívne účinky na pleť má nie len chlorella ale aj kvalitný, čistý prírodný kolagén.

Má chlorella aj nežiadúce účinky? Je naozaj pre každého?

Ako už viete, zloženie látok v chlorele je skutočne veľmi rozmanité. Vzhľadom k vysokému podielu veľmi rôznorodých látok sa dá očakávať, že chlorella môže niekomu spôsobiť aj nejaké tie nežiadúce účinky. Aspoň toľko vraví všemúdra Wikipédia, z ktorej sme si vypožičali nasledovné informácie:

 • Najčastejšie sa vyskytujúce ťažkosti sa týkajú tráviaceho traktu. Ide o problémy zahŕňajúce nevoľnosť, flatulenciu, hnačku, zápchu či kŕče.
 • Známy je tiež výskyt alergickej reakcie či precitlivelosť na slnečné žiarenie.

Obsah živín v chlorelle nie je konštantný, preto môže hroziť riziko nadmerného obsahu určitej živiny. Príkladom je:

 • Možný vysoký obsah jódu, ktorý by bol následne kontraindikáciou pri určitých poruchách štítnej žľazy.
 • Nadmerný obsah vitamínu K by predstavoval komplikáciu u pacientov liečených warfarínom.

Vzhľadom na pravdepodobný imunostimulačný účinok chlorelly by jej užívanie mohlo byť kontraindikované pri autoimunitnom ochorení.

 • V prípade nevhodných podmienok pestovania či nedostatočnej kontroly výsledného produktu hrozí riziko akumulácie ťažkých kovov (olovo, kadmium…).

Pravidelná konzumácia takto kontaminovanej riasy (pozor na dodávateľa!) môže zapríčiniť poškodenie zdravia.

Toto sú nežiadúce účinky chlorelly vyžadované zo zákona, uvádzané pri popise produktu

 • Neodporúča sa užívať pri známej precitlivenosti na niektorú z obsiahnutých zložiek.
 • Pri užívaní liekov na zníženie zrážanlivosti krvi, sa poraďte so svojim lekárom alebo lekárnikom.
 • Neslúži ako náhrada pestrej stravy.

Dámav slnečnicovom poli

Na čo ešte si treba dať pozor?

 • Dbajte na vyváženú stravu a zdravý životný štýl.
 • Skladujte v tme a suchu pri teplote do 25 °C.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.

A na záver, okrem formalít aj jedno pozitívum:

 • Chlorella Advance neobsahuje lepok.

V každom prípade, zopakujeme ešte raz: Ak máte akékoľvek pochybnosti, poraďte sa pred užívaním chlorelly s lekárom!

Tu je kompletná informácia o chlorele z wikipédie.

Chlorella užívanie a dávkovanie:

Dospelí: 2 × denne 5 až 10 tabliet.

Noví užívatelia: Ak nie ste na chlorellu zvyknutí, odporúča sa začať radšej pomaly. Napríklad s dávkou 2 × denne 3 tablety. Dávku po týždňoch pomaly zvyšujte.

Deti od 3 rokov: 1 až 4 tabletky/deň. Dávkovanie sa závisí aj od hmotnosti detí. Plná dávka je vhodná len pre deti s váhou nad 40 kg. Užiť najlepšie 15 až 30 minút pred jedlom. Ak to inak nejde, tabletky chlorely im môžete rozdrviť a pridať do nápoja alebo obľúbeného jogurtu.

Tabletky treba výdatne zapiť, min. množstvom 2 dl vody alebo inej tekutiny. V období užívania chlorelly nezabúdajte na zvýšený príjem tekutín. Chlorellu môžete rozhrýzť, prehltnúť aj cmúľať.

Takž chlorellu môžu užívať aj deti?

Áno ale odporúča sa užívanie až od 3 rokov dieťaťa, aby sa predišlo možnému vdýchnutiu. Dlhodobé užívanie chlorely bude mať pozitívny vplyv na posilnenie imunity vašich detí. Budú chránené pred častým nachladnutím v škole či v škôlke.

A čo užívanie chlorely počas tehotenstva?

Chlorella je výživový doplnok. A tak pri nej, ako aj pri väčšine iných doplnkov stravy neboli (najčastejšie z finančných dôvodov) vykonané patričné testy. Preto aj pre ňu platí obligátna klauzula: Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Aby ste tomu rozumeli, neznamená to, že chlorella má škodlivé účinky. Len zatiaľ nikto ešte nedokázal, že neškodí 🙂 A tak sa k nej musíme správať s čo najvyššou mierou opatrnosti, práve pri tak citlivej a dôležitej skupine ako sú tehotné ženy.

Napriek tomu sa časť odborníkov domnieva, že ženy, ktoré pred alebo počas tehotenstva užívali chlorellu, pravdepodobne menej trpia na zvýšené riziko anémie, zvýšenému obsahu bielkovín v moči či edému.

Nazdávajú sa, že práve živiny obsiahnuté v chlorelle môžu dopomôcť k prevencii alebo zmierneniu týchto problémov.

Chlorella skúsenosti:

Každý kto už chlorelu vyskúšal, alebo ju dokonca užíva pravidelne viac rokov, vám potvrdí, že mu pomohla zlepšiť zdravie. Ak už máte skúsenosti s chlorellou od iných výrobcov, pri chlorelle od Advance možno oceníte nasledovné výhody:

 • Chlorella Advance je čistá, bez prímesí. Niektorí výrobcovia do chlorelly pridávajú príchute či vitamíny. V prípade, že chcete z nejakého dôvodu užívať čistú chlorelu, Chlorella Advance je na rozdiel od niektorých konkurenčných produktov naozaj čistá a bez prímesí iných látok. Takže presne viete, čo užívate.
 • Chlorellu Advance kúpite v praktických tabletkách. Chlorella v prášku či tabletkách, obe majú svoje pozitíva. Ale ak máte radi praktické riešenia a nemáte času nazvyš, tabletky Chlorella Advance sú alternatíva vhodná práve pre vás.
 • Nadpriemerná koncentrácia chlorelly v každej tabletke. A keď už sa bavíme o tabletkách, koncentrácia až 200 mg čistej chlorella v jednej tabletke je vskutku nadpriemerná hodnota a cena za produkt je potom viac ako výhodná.

Aby sme vám neukazovali len samé výhody, teraz uvidíte na reakciách niektorých užívateľov, že:

Aj kvalitná chlorella vám môže pri netrpezlivom užívaní spôsobiť nežiadúce účinky:

 

Ahojte zacala som uzivat chlorellu zo zelenym jacmenom a asi po 3ch dnoch chodim iba raz na wc aj to nie je nic moc a navyse mam zapchu co nedava zmysel, kedze chlorella ma robit opak teda mala by som hnackovat mate s tym skusenosti niekto?.dajana40

 

Neviem odkiaľ berieš info, že máš po chlorelle hnačkovať..marusia12

 

No lebo zbavuje telo skodlivin, mam znizit davku alebo ju vysadit?.dajana40

Áno, chlorella nesadne každému ale často je na príčine aj nesprávny spôsob aplikácie. Takže nasledovnú reakciu užívateľky by sa oplatilo do kameňa tesať:

 

Pokiaľ viem tak s chlorellou treba začať postupne aby si telo zvykalo a potom zvyšovať dávku, a hlavne dostatočne piť vodu..Zemislava

Všetko má svoj čas. Ak vás bude počas užívania trápiť nadúvanie, jednoducho znížte dávku, pokiaľ si váš organizmus zvykne.

Niekto ju vypije aj s čistou vodou ale oveľa chutnejšia je v smoothie. Odporúča sa kombinovať chlorella a spirulina alebo aj zelený jačmeň.

Náš tip na nákup: Blendea Supergreens

Ak už sa chcem baviť o kombináciách zdravých výživových produktov, za veľmi zaujímavý považujeme produkt zvaný Blendea Supergreens. Je to 5 zdravých zelených BIO superpotravín spojených do jedného výnimočného produktu:

 • BIO zelený jačmeň na povzbudenie organizmu a celkové zdravie
 • BIO mladá pšenica na zníženie chuti do jedla
 • BIO spirulina na podporu imunity a vitality
 • BIO chlorella na prečistenie organizmu
 • Štipka BIO mäty piepornej na zlepšenie chuti a psychickú pohodu

Záver: Chlorella Advance, to je BIO kvalita a super cena

Chlorella sa vo všeobecnosti teší veľkej obľube. Začínajú sa ňou vážne zaoberať už aj odborníci. Chlorella, jej skutočný význam a účinky budú naplno ocenené až vtedy, keď vedci získajú zo svojho výzkumu dostatok relevantných informácií.

Chlorella Advance je kvalitný výživový doplnok a môžeme vám ho s kľudným svedomím odporučiť..

 

Dobrý den, já se právě rozhoduji od které firmy mám chlorellu koupit. Koupila sem si včera od jiné firmy, ale tato chlorella je velice drahá a účinky jsou stejné. Můj syn už ji bral před několika lety a byl velice spokojený. Je to opravdu zázrak,a hlavně funguje. Od této firmy už jsem měla jiný produkt a byla sem spokojená. Pravděpodobně si ji objednám u vaší firmy, protože je nejlevnější..Jana

Chlorella Advance cena

Chlorella Advance 1000 tabliet

Chlorella Advance je jednen z najlepších prípravkov s obsahom chlorelly na trhu, navyše s výborným pomerom kvalita a cena. Cena produktu Chlorella Advance sa pohybuje v rozmedzí 15 až 16 € za balenie 1000 tabliet, ktoré vám vydrží až 3 mesiace.

V lekárňach aj internetových obchodoch nájdete pestrú ponuka chlorelly. Problémom však niekdy býva nižšia kvalita jednotlivých prípravkov. Dajte si pozor na kvalitu a pokiaľ možno kupujte len chlorellu z overených zdrojov. Chlorella Advance je mimoriadne kvalitná biochlorella a dostanete ju bežne v lekárni. Alebo si ju môžete kúpiť hoci aj teraz hneď. A priamo od výrobcu Advance Nutraceutics.

Pri kúpe 3 produktov Advance máte dopravu zadarmo.

A nezabudnite využiť aktuálnu zľavu, toto je cena Chlorella Advance, kvalitná chlorella priamo od výrobcu!

Chlorella AKCIA: Cena je – 30%!

Použité zdroje:

 • Fotografie: freepik.com
 • adc.sk – informácie: Chlorella, zloženie a účinky 
 • Nutraceutics.sk – informácie o prípravku (výrobca)
 • Fóra a debaty dostupné na internete (Heureka, Modrý koník, Zdravie a i.)
 • O chlorelle sme na Schudni hravo písali aj v tomto článku.

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

Start typing and press Enter to search