V čom sa skrýva liečivá sila konope (CBD) a prečo ju treba znovu objaviť?

Žijeme v dobe rozmachu technológií. Obklopuje nás technológia všetkého druhu, od našich osobných notebookov, tabletov, telefónov až po rozsiahlu technológiu podporujúcu medicínu, vedu a vzdelávanie. Môžu liečivé účinky konope pozitívne ovplyvniť fyzické a emočné zdravie moderného človeka?

S každou novou technológiou, ktorá príde na scénu, prichádza i potenciál zlepšenia alebo uľahčenia života ľudského druhu avšak v niektorých prípadoch má tiež potenciál negatívne ovplyvniť fyzické a emočné zdravie. Technológie, ako sú vreckové tablety, smartfóny a počítače, začali odpútavať pozornosť človeka od bežných ľudských činností.  Svoje k tomu pridala aj súčasná „nepriaznivá“ pandemická situácia, ktorá nás doslova prinútila tráviť čas v uzavretých domácnostiach.

Liečivé účinky konope (CBD) proti negatívnemu vplyvu technológií

Mnohé výskumy preukázali, že dlhodobé odpútavanie pozornosti pomocou technológií má za následok vzniku problémov so správaním, straty sociálnych zručností či problémov so spánkom. Okrem iného toto odpútanie pozornosti podporuje i epidémiu obezity, ktorá je jedným z najvýznamnejších celosvetových problémov. Ľudstvo sa jednoducho akoby „odpojilo“ od svojej podstaty a nevedome pácha škody na vlastnom zdraví či potláča svoju prirodzenosť.

Prečo ľudia začali vyhľadávať konope?

CBD sa stali vyhľadávaným prírodným prostriedkom na trhu v oblasti mentálneho i telesného zdravia, pretože sľubujú mnohé zdravotné prínosy pri úľave od bolesti svalov, pomoc pri nevoľnosti, úzkosti, nespavosti a zápaloch. Okrem toho nevykazujú škodlivé, vedľajšie účinky na ľudský organizmus ako je to pri užívaní liekov.

Ako pôsobí  konope a jeho zlúčeniny v ľudskom tele?

Hlavnou úlohou CBD je poskytnúť telu a mysli dostatok pokoja, aby sa v ňom mohli prebudiť samoliečebné schopnosti. Telo i myseľ sa postupne dostáva do stavu  bez rušivých myšlienok a nepríjemných pocitov. Dnes je celkom jasné, že väčšina chorôb má psychosomatické príčiny, a preto je veľmi dôležité, aby myseľ bola v pokoji keď má pomáhať telu uzdraviť sa. Z rovnakého dôvodu lekári umelo vyvolávajú kómu v prípade ťažkej traumy, a z toho istého dôvodu telo pod hrozbou smrti upadá do bezvedomia. V našich telách takto nastáva akýsi „reset“ presne ako ten, ktorý vykonáte v počítači, keď vám prestane fungovať správne.

Pri kanabidiole sa netreba báť, že pri ňom upadnete do bezvedomia. Kanabinoidy sa uvoľňujú v tele pozvoľne. Tým, že zasiahnu rozsiahly endokanabinoidný systém ľudského tela, naštartujú samoliečebné schopnosti presne tam, kde je to potrebné a žiadúce.

Prečo zvoliť práve konope?

Konope hrá veľkú úlohu pri jeho účinkoch na mozog, pomáha takzvane preprogramovať a naprogramovať mozog, jeho nervové dráhy či nájsť nové spojenia, ktoré sú vhodnejšie pre aktuálny stav človeka. Napríklad CBD olej pomáha pri stimulácii endokanabinoidného systému tela, čím podporuje rovnováhu a každodennú pohodu. Preprogramovanie sa deje vždy, keď je človek v stave vnútorného pokoja, hlbokej relaxácie a šťastia. V tom napomáha napríklad aj meditácia. Nič z toho však nepodporuje spôsob akým žijeme v aktuálnej dobe. Konope má schopnosť poskytnúť telu mnoho potrebných látok, ktoré si telo nedokáže vyprodukovať samo vzhľadom na to, že mu ľudia prestali poskytovať dostatok pozornosti a starostlivosti.

Partnerský článok
Fotografia: Herbonia

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Start typing and press Enter to search