Lepšie ako permanentka do fitka! Ako začať cvičiť doma a schudnúť

Zdravý životný štýl dnes na nás číha na každom kroku. Už to nie je len o tom, ako schudnúť rýchlo nadbytočné kilogramy. Je to o lepšom pocite zo seba. Zdravá strava v kombinácii s pravidelným pohybom nám umožňuje lepšie spať, sústrediť sa a žiť plnohodnotný život. Je liekom na mnoho zdravotných komplikácií. Uznávame však, že pravidelné návštevy fitness centra nie sú vhodné pre každého. Niekto sa necíti dobre v spoločnosti, niekto plánuje len začať a netuší ako. Schudnúť nadbytočné kilogramy môžete i v pohodlí svojho domova. Bez práce to nepôjde a žiadny rýchly recept neexistuje. Dnes vám však prinášame článok, ktorý poradí, ako začať cvičiť doma a schudnúť.

Zaznamenajte svoje miery a telesnú hmotnosť

Digitálna váha vám poskytne prvotnú informáciu, ako ste na tom. Moderné modely umožňujú i získanie dát o množstve telesného tuku. Je skvelým pomocníkom, ako pravidelne a rýchlo kontrolovať svoje pokroky. Zároveň však pozor! Nemali by ste sa zamerať len na číslo, ktoré na nej svieti. Odporúčame zaznamenať si i obvod brucha, hrudníka či paží. Naše miery sa často vďaka cvičeniu menia rýchlejšie, než číslo na váhe. Možno robíte väčší pokrok, než si myslíte, a preto je skvelé poznať všetky údaje.

Stavte na vhodné oblečenie

Áno, i oblečením môžete posunúť svoju snahu o chudnutie na nový level. Dámske elastické nohavice vynikajú krásnym spracovaním, takže sa pre vás môžu stať motiváciou, prečo sa pustiť každý deň aspoň na malú chvíľu do cvičenia. Výhodou je, že podporujú potenie, takže v určitej miere dokážu podporiť i vašu snahu. Na druhej strane to však bez cvičenia a zdravej stravy nepôjde, ale výsledky môžete dosiahnuť o niečo rýchlejšie.

Zoštíhľovací pás? Áno, ale pracujte s ním opatrne!

Najväčšou chybou pri zhadzovaní telesnej hmotnosti býva snaha dosiahnuť všetky ciele v priebehu jedného mesiaca. Pri chudnutí je však dôležitých niekoľko faktorov, medzi ktoré patrí i vyvážená strava, pravidelnosť a v neposlednom rade i regenerácia. Sťahovací pás dokáže podporiť potenie pri cvičení i počas regenerácie.

Zároveň však nie je jediným pomocníkom, na ktorého by ste sa mali spoľahnúť. Nepochybne vám pomôže, ale pre štíhle bruško je dôležitý i pohyb. Nie, nemáme na mysli milióny cvikov zameraných na brucho, ktoré vám môžu vaše svaly ešte viac poškodiť. Pokojne začnite s krátkou prechádzkou každý večer a doprajte si jedno zdravé jedlo denne. Výsledky sa zaručene dostavia a motivujú vás oveľa viac, ako keď sa striktne zameriate len na tréning a zo svojho jedálnička vyhodíte všetko okrem šalátu.

Na stránkach extrashop.sk objavíte i ďalšie pomôcky, ktoré využijete pri cvičení a regenerácii. Veríme, že si pohyb vychutnáte a budete mať radosť nielen z chudnutia, ale i z dosiahnutých výsledkov.

Partnerský článok
Fotografia: unsplash.com

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

2 komentáre

Comments are closed.

Start typing and press Enter to search