Domáca posilňovňa: Čo by v nej nemalo chýbať?

Niektorí ľudia preferujú verejné posilňovne, v ktorých dokážu zo skupinového prostredia čerpať motiváciu. Avšak sú aj ľudia, ktorým z rôznych dôvodov viac vyhovuje cvičenie v domácom prostredí. Ak patríte aj vy do druhej skupiny a uprednostňujete cvičenie doma, tak práve pre vás sme si pripravili článok, v ktorom sa dozviete, čo všetko by nemalo chýbať v domácej posilňovni.

Domáca posilňovňa, ktorá vás bude motivovať

Ešte predtým ako začnete so zariaďovaním vašej domácej posilňovne v rámci vybavenia je dobré zamyslieť sa nad tým, čo vás motivuje a čo chcete v rámci cvičenia postupne dosiahnuť. Prispôsobte prostredie svojej osobnosti, aby ste hneď po vstupe do posilňovne prebudili svoje podvedomie a pripravili sa na tvrdú prácu a cvičenie. Čo by určite nemalo chýbať v správne zariadenej domácej posilňovni?

Sada činiek

Sada činiek je najdôležitejším vybavením, ktoré potrebujete pre domácu posilňovňu a bude základom takmer všetkých vašich tréningov. Pamätajte, že skutočné tréningy, ktoré prinášajú výsledky, nie sú podmienené rozsiahlou škálou cvičení, ale skôr klasickým jadrom, ktoré dobre poznáme. Ideálne sú činky s kotúčmi, ktoré si môžete postupne pridávať a zvyšovať tak celkovú váhu činiek.

Nastaviteľná lavica

Aby stevyťažili maximum z vašich činiek, budete potrebovať aj praktickú lavicu. Siahnite po takej, ktorá má sklon a dá sa nastavovať jej funkčnosť. Nemusíte ju používať často a pravidelne, ale sami zistíte, že mať v domácej posilňovni lavicu nikdy nie je na škodu.

Stojan

Niektorí ľudia si myslia, že kvôli problému s priestorom môžu obísť nákup stojana. Nie je to však dobrý nápad. Aby bol váš tréning účinný, stojan nesmie vo vašej posilňovni chýbať. Rovnako nezabúdajte aj na to, že väčšinu času budete trénovať osamote a stojan sa stane vaším neodmysliteľným pomocníkom.

Steppery

Pri cvičení veľa ľudí zabúda na nohy a orientuje sa skôr na hornú časť tela. Nerobte aj vy rovnakú chybu a zadovážte si do svojej domácej posilňovne stepper. Ten pomáha budovať svalstvo dolnej časti tela, pretože každým krokom, ktorý na stepperi urobíte, sa vaše nohy formujú. Aj keď vám stroj pomáha zlepšovať svalovú vytrvalosť a spaľovať kalórie, stále je to cvičenie s vašou telesnou hmotnosťou.

Boxovacie vrece

Pridanie boxovacieho vreca do domácej posilňovne vám umožní vychutnať si skvelé tréningy vysokej intenzity. Uistite sa, že ste vrece umiestnili s dostatočným priestorom v každom smere, aby ste ho mohli využívať na 100%.

Nezabudnite ani na zrkadlá a správnu podlahu

Dôvod, prečo majú telocvične či posilňovne všade zrkadlá, je ten, že sledovanie cvičenia pomáha opraviť formu a minimalizovať zranenia. To je obzvlášť dôležité, keď cvičíte sami. Rovnako je veľmi dôležitým aspektom aj podlahová krytina, ktorá by mala chrániť váš majetok a rovnako by mala predĺžiť výdrž vášho vybavenia.

Nebojte sa na začiatku cvičiť s predmetmi ako je švihadlo či fitlopta, ktoré máte doma a viete ich pri cvičení využiť. Začnite od základov, no majte na pamäti, že domáca telocvičňa sa bude časom vyvíjať. Ak si nie ste istý niektorým z vašich cvikov, investujte do niekoľkých hodín s dobrým trénerom, ktorý vám ukáže, ako sa to robí správne. Predídete tak zbytočným nepríjemnostiam a prípadným zraneniam. 


Partnerský článok
Autorské práva k fotografiám pri článku „Domáca posilňovňa: Čo by v nej nemalo chýbať?“ rieši inzerent mall.sk

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Start typing and press Enter to search