SOM tréning – účinné cvičenie, ktoré vás bude baviť

10.1. 2019 Mgr. Lesana Vaneková 661x

Rozhovor so zakladateľkou cvičenia SOM®, Soňou Sedláčkovou.

Počuli ste už o cvičení SOM? Ja som sa o ňom dozvedela len niekoľko dní dozadu. Aj napriek tomu, že pre mňa osobne to bola novinka, SOM cvičenie má niekoľko ročnú históriu. Forma ich tréningu ma zaujala natoľko, že som sa o nej snažila dozvedieť čo najviac.

A aby ste z toho mali čo najviac aj vy, naši čitatelia, pripravila som pre vás rozhovor priamo so Soňou Sedláčkovou, zakladateľkou športového systému SOM®, mentorkou a trénerkou zo show Najväčší víťaz.

Uvidíte, že po prečítaní článku si SOM cvičenie budete chcieť zažiť na vlastnej koži. Koniec koncov, ja som sa tiež hneď bežala zapísať na skúšobnú hodinu. 🙂

Ahoj, Soni. Teším sa, že si si našla čas na zodpovedanie mojich zvedavých otázok. SOM tréning ma úprimne zaujal a myslím si, že zaujme aj mnoho ďalších. Začnem teda rovno s prvou otázkou.

Čo si máme pod SOM tréningom predstaviť?

SOM® tréning predstavuje cvičenie, ktoré naše telo aj myseľ udržuje v dobrej kondícii. Nájdete v ňom kardio, ale aj rysovacie a redukčné prvky, vďaka ktorým sa zbavíte tukových zásob. Vyrysujete sa a zároveň získate zdravé sebavedomie a kondíciu.

Počas SOM tréningu cvičíte v skupine a každá hodina sa zameriava na iné partie a inú oblasť. Silové tréningy sa striedajú s intervalovými a dopĺňajú sa kardiom. V kombinácii s hudbou si na našich tréningoch nájde každý to svoje a odchádza plný energie a dobrej nálady.

SOM tréning

Ako a kedy vznikla myšlienka SOM cvičenia?

Veľmi dlho, v podstate odmalička, sa venujem pohybu. Najskôr to bola športová gymnastika, neskôr latinsko-americké tance a od 15-tich sa pohybujem vo svete fitness. V Anglicku som mala možnosť vidieť, ako to tam funguje, čo ma doslova očarilo. Na Slovensku som si naopak všimla, že tu chýba akási pomoc pri skupinových tréningoch.

Robila som trénerku aj vo fitku, no pri face-to-face tréningoch som videla veľké nedostatky. Postupne som teda zaviedla aj skupinové cvičenia. Zrazu tam bolo viac očí, čo bolo oveľa lepšie. Začala tak vznikať myšlienka niečoho vlastného.Insportline - logo

Náš TIP na online obchod s fitness vybavením za skvelé ceny! Insportline je najväčší výrobca a predajca fitness na Slovensku. Fitness potreby, športové potreby, športové oblečenie. Nakupujte priamo od výrobcu! Ten sortiment je jednoducho úžasný!

Vstup do obchodu

Ako na myšlienku SOM reagovalo okolie?

Keď som doktorke, Zuzke Hlavatej, povedala, že chcem vytvoriť niečo vlastné a že ani neviem, či vôbec môžem, povedala: „Soni, ale veď ty si už dávno pripravená. Možno máš byť naozaj tá, čo má niečo vytvoriť.“ Jej slová mi dodali odvahu a silu na to, aby som pokračovala a dokončila tak svoju myšlienku.

SOM cvičenie pre telo aj myseľ

Prečo práve SOM?

Pri tvorbe samotnej značky, názvu, ktorý by predstavoval to, o čo sa snažím, mi dosť pomohol partner mojej klientky. Ukázal mi, ako si vytvárali svoju identitu iné značky a ja som navrhla ísť do toho cez skratky. Pýtal sa ma: „Soni, čo vystihuje myšlienku tvojho tréningu? Urob si zoznam a zisti, či by sa z toho nedalo niečo vytvoriť.“

Športový systém SOM ako filozofia žitia a bytia

Vzniklo z toho slovo SOM, no tak predsa nemôžeme volať cvičenie. Jeho slová ma ale vyviedli z omylu a dokonale to vystihli: „A prečo nie? Dávaš do toho predsa kus duchovna. Chceš, aby išiel človek sám do seba.“ A mal pravdu. Chcela som vytvoriť niečo, čo dá ľuďom pridanú hodnotu. Nemalo to byť len samotné cvičenie.

Dnes je SOM niečo ako filozofia žitia a bytia. Aj preto ju rozdeľujeme na viacero častí. Spolu to tak krásne znie a zároveň to vytvára ľuďom ich identitu.

SOM tréning

Pre koho je SOM cvičenie vhodné?

Na SOM tréningoch nenájdete iba ženy, ale aj mužov, či dokonca páry. Cvičenie je vhodné pre každého, kto chce žiť zdravo a pohyb mu nie je cudzí. Vhodné je aj pre tých, ktorý ešte nenašli cvičenie podľa svojich predstáv.

SOM cvičenie je vhodné aj na spaľovanie, aj na formovanie postavy. Navyše ním získate kondíciu, o ktorej ste ani nesnívali. Tréningy sú zamerané tak, aby ste z nich odchádzali zresetovaný a spokojní. Ulahodia tak každému nadšencovi športu, a nielen im.

Po akej dobe môžeme očakávať prvé výsledky?

Ak cvičíte pravidelne a máte dobre nastavené stravovacie návyky, výsledky sa dostavia pomerne rýchlo. Navyše, ak máte mentálny a emočný stav na dobrej úrovni, všetko ide zrazu ľahko a prvé zmeny spozorujete už čoskoro.

SOM cvičenie - tréneri

Koľko máte aktuálne SOM trénerov?

Momentálne sú naši SOM tréneri roztrúsení po celom Slovensku. Ich počet stále pribúda, takže presné číslo v tomto momente neviem. Onedlho usporiadame ďalší kurz pre budúcich trénerov, a to v Bratislave. Týmto vyzývame všetkých milovníkov športu, aby sa k nám pridali. Príďte na kurz a naučte sa niečo, čo zmení váš doterajší pohľad, a to nielen na cvičenie. 🙂

Kto sa môže stať SOM trénerom a kde prebiehajú vaše kurzy?

Každý, kto má v sebe vášeň pre pohyb a šport, má rád ľudí a je empatický, je vítaný. V tom momente z neho viem vytvoriť krásnu bytosť, ktorá sa môže stať motivátorom a trénerom. Trénerom SOM môže byť ktokoľvek, kto má vášeň, chuť a prejav. Prejav sa dá, samozrejme, naučiť. Ak máte odhodlanie, dokážete to.

Ako prebiehajú kurzy cvičenia SOM

Najskôr trvali naše kurzy tri víkendy. Každý tréner totiž musí byť dostatočne pripravený. Kvôli času sme to zmenili na dva intenzívne víkendy, pričom sa od rána do večera cvičí. Tu sa tá kondička rýchlo nazbiera, takže s tým nie je problém.

Po ukončení kurzu sú tréneri na vyššom leveli ako samotný klient. Potom s nimi ďalej pracujeme, aby sa neustále zlepšovali. Vzdelávame ich a posúvame vpred. Vytvárame tak komunitu trénerov, ktorí prechádzajú krásnou transformáciou. Na základe toho potom dokážu posúvať filozofie, ktoré sú ukryté v SOM, ďalej.

Soňa Sedláčková, zakladateľka športového systému SOM®

Čo všetko sa dá na SOM tréningu naučiť?

Začnem asi technikou, tá je veľmi dôležitá. Podruhé, klient dokáže precítiť svoje telo. Naučíme ho, čo je kontrakcia a čo uvoľnenie. Postupne zisťuje, čo znamená cvičiť plynule a o čom je myšlienka fitness.

Ďalším našim pilierom je správne nastavenie, aby naši klienti dosahovali úspech. Aby vedeli, o čom to celé je. SOM nie je o emočnej závislosti na tréneroch. Je o tom, aby ich tréneri pripravili do života. Naučia sa, ako byť vytrvalejší, silnejší, čo o nich prezrádzajú farby alebo ich reč tela. Treba prísť vyskúšať, či už kurz, alebo samotný SOM tréning.

Trénujete po celom Slovensku. Kde všade vás nájdeme?

V podstate nás nájdete už na celom Slovensku. Naše SOM tréningy cvičia tréneri nielen v mestách, ale aj na dedinách a neustále pribúdajú ďalšie miesta. Ak vám niekde chýba tréner, zavolajte nám, alebo sa ním staňte jednoducho vy. 🙂

Soňa Sedláčková, zakladateľka SOM® cvičenia

Oslovil aj vás tento zaujímavý trend v zdravom životnom štýle? Vyskúšajte si SOM cvičenie na vlastnej koži. Sama som zvedavá, čo mi SOM tréningy prinesú, no už teraz sa ich neviem dočkať. 🙂

Moje obrovské ďakujem patrí Soni Sedláčkovej, zakladateľke systému SOM®, a Alici Pohovejovej, zástupkyni SOM s.r.o. a trénerke, za ich čas a ochotu. Dúfam, že sa myšlienka SOM bude aj naďalej rozrastať.

TIP na ďalší článok: Cvičenie s vlastnou váhou a výhody, ktoré ponúka

zdroje fotiek: Walmark, cvicte.sk, so súhlasom Soni Sedláčkovej

Insportline - logo

Náš TIP na online obchod: Najväčší výrobca a predajca fitness na Slovensku. Fitness potreby, športové potreby, športové oblečenie. Fantastický sortiment: Posilňovacie stroje, posilňovacie lavice, závažia, činky. Gymnastické lopty, balančné podložky. MultiTrainer, eliptické trenažéry, rotopedy, cyklotrenažéry, bežecké pásy, veslovacie trenažéry, vibromasážne stroje. Korčule, pennyboardy, skateboardy, longboardy. Bicykle, elektrobicykle, elektrokolobežky, kolobežky. Moto prilby, moto oblečenie, bandáže, prilby.

Mohlo by vás zaujímať:  Počuj podcast - vyspovedali sme Fi a Maťu, autorky obľúbeného podcastu

 

Autor článku
Autor článku
Mgr. Lesana Vaneková

Skĺbiť sedavú prácu so zdravým životným štýlom je niekedy naozaj drina. Popri písaní sa snažím nájsť si čas na rodinu, priateľov, cvičenie a samozrejme dobré jedlo.

vanekova.sk | dennikpozitivnehomyslenia.sk

 

Prehlásenie
* Organizmus každého človeka je iný a reaguje inak. Jednotlivé výsledky sa môžu navzájom líšiť a nie je možné ich považovať za zaručené. Web schudnihravo.sk má informatívny charakter a v žiadnom prípade nemôže slúžiť ako medicínsky zdroj. Prevádzkovateľ stránky nepreberá zodpovednosť za nesprávnu interperáciu obsahu stránky, za kvalitu výrobkov a služieb, ani za odporúčania tretích strán týkajúce sa ich kúpy. Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 z 20. decembra 2006 o výživových a zdravotných tvrdeniach o potravinách, žiadna z informácií uvedených na stránke www.schudnihravo.sk nie je a nesmie byť považovaná za výživové a zdravotné tvrdenie. Všetky informácie majú len informatívny charakter. Na tejto stránke sa nachádzajú komerčné odkazy.

Mohlo by vás zaujímať:  Zacvičte si na Lietajúcom Holanďanovi

Prípravky na chudnutie, ako aj všetky ostatné doplnky výživy nenahrádzajú lieky! V prípade akýchkoľvek pochybností alebo zdravotných problémov sa poraďte so svojim odborným lekárom. 

Podporte nás zdieľaním tohoto článku!

pozadie

Dojemné rozprávanie o bolestných stratách a ľudskom hyenizme

Život je zvláštny. Nie je len o veciach, ktoré sa vám dejú z nepochopiteľných dôvodov. O situáciách,…

Celý článok
Cvičenie vlastnou váhou

Cvičenie s vlastnou váhou a výhody, ktoré ponúka

Cvičenie s vlastnou váhou, inak kalistenika, predstavuje druh cvičenia, pri ktorom sa ako záťaž, resp. odpor, využíva vlastné…

Celý článok
Pani kupuje banany

Prečo zaradiť banán do každodenného jedálnička

Banán patrí bezpochyby medzi jedno z najobľúbenejších ovocí na celom svete. V globálnom meradle mu môžu konkurovať pravdepodobne len…

Celý článok
Blogerka Marta bez kolieska salámy

Ako sa koliesko salámy na vandrovku do sveta vybralo

Pár dní do výplaty, ja už týždeň obkuskávam suchý chleba a dnes, cestou do roboty, mi z…

Celý článok
Užívanie Inca Collagen v tehotenstve a po pôrode

Inca Collagen a užívanie počas tehotenstva a po pôrode

Nedávno som sa dostala k článku O kolagéne značky Inca Collagen a jeho užívaní po pôrode. Zaujala…

Celý článok
Pohyb je pre deti dôležitý, banner

Pohyb je pre deti nesmierne dôležitý

Pohyb je jednou zo základných činností zdravého ľudského organizmu. O jeho dôležitosti pre prirodzený vývoj detí vedia podrobnosti…

Celý článok
Nízkosacharidová diéta - banner

Nízkosacharidová diéta: funguje vôbec? [Hľadanie pravdy]

Jej obľúbenosť je neuveriteľná a rastie z roka na rok. Reč je o nízkosacharidovej diéte, ktorá získala…

Celý článok
Lietajúci Holanďan, Petrohrad

Zacvičte si na Lietajúcom Holanďanovi

Ten, kto niekedy navštívil Petrohrad, nám dá určite za pravdu, že ide o skutočne očarujúce mesto. Benátky severu,…

Celý článok
Myška a syr

O bláznoch, strachu a hlodavcoch veľkých ako mačka

Žijem už skoro rok a pol mimo mojej rodnej Bratislavy. Žijem už skoro rok a pol sama…

Celý článok
Kôpor, titulka k článku

Kôpor ako korenina a liečivá bylina

Kôpor voňavý je v našich končinách známy predovšetkým vďaka tradičnej kôprovej omáčke, ktorá sa zvykne podávať v kombinácii s vareným…

Celý článok
Pitie vody v lete - Blog | Marta Antalová Ráczová

Aj ty zanedbávaš pitie vody v lete? Nebuď Cuky Luky, piť sa musí!

Nemám rada horúce leto. Som presvedčená, že od narodenia. Som totiž zimné dieťa. Narodila som sa začiatkom…

Celý článok
David Moravec, Kondičný tréner FC Spartak Trnava

Kondičný tréner Dávid Moravec: „Za pár dní sa výsledky čakať nedajú.“

Dávid Moravec je s trnavským futbalom spojený od mladého veku. Už ako malý fanúšik Spartaka Trnava si totižto…

Celý článok