Fitness tréner a výživový poradca Matej Leščinský – rozhovor

Kto je Matej Leščinský?

Fitness tréner a výživový poradca Matej Leščinský sa stal naším spolupracovníkom, z čoho máme naozaj veľkú radosť. Maťa poznám ako nesmierne aktívneho človeka s večne nabitým programom. Moja radosť je o to väčšia, že si našiel čas na tento rozhovor.

Matej Leščinský je skúsený tréner a výživový poradca, autor mnohých publikácií a programov na zhadzovanie tukov či naberanie svalstva. V oblasti cvičenia a zdravej životosprávy sa pohybuje už skoro 15 rokov. Venuje sa klientom online či offline, a to so skvelými výsledkami. Vyskúšal si aj súťažné pódium. Je to odborník na slovo vzatý. Aktuálne sa rozhodol spolupracovať na projekte schudnihravo.sk, kde bude jedným z našich autorov. Prečo sa tak rozhodol a hlavne, kto to vlastne je, sa dočítate v našom rozhovore.

Fitness tréner a výživový poradca Matej Leščinský

  • Matej, prosím, predstav sa našim čitateľom. Si úspešný fitness tréner a výživový poradca. Ako si sa k tomuto “remeslu” dostal?

Volám sa Matej Leščinský, mám 28 rokov a pochádzam z malej dedinky na severovýchode Slovenska, neďaleko Starej Ľubovne. Na základnej škole som patril medzi najmenších spomedzi spolužiakov. To ma (pochopiteľne) štvalo, a tak som si ako 13-ročný povedal, že s tým potrebujem niečo robiť. Niekedy v 2003 roku sme boli v letnom tábore, kde sa starší kamaráti chválili, že cvičia a dali mi nejaké začiatočnícke rady. A vtedy to začalo. 🙂

Po tábore som na nič iné nemyslel a okamžite som sa začal inšpirovať z časopisov. Keďže internet sme vtedy nemali (ani počítač :D), tak to bol jediný zdroj inšpirácie. Na strednú školu v Prešove som nastúpil v odbore kuchár-čašník, čo bol prvý predpoklad toho, že sa mi bude dariť aj v posilke. Kvalitne si navariť a dobre zacvičiť = základ úspechu. 🙂 Do osemnástich už boli mojimi “mentormi” starší študenti, s ktorými som zdieľal školskú činkáreň a ktorí už mali nejaký ten rok odcvičený, čo bolo na nich aj vidno a čo ma motivovalo.

Ako 19-ročný som začal chodiť cvičiť do fitka v meste, kde som sa po čase odhodlal osloviť skúseného trénera a úspešného slovenského reprezentanta v kulturistike, Jozefa Sztankaya. Ten prikývol a rozhodol sa, že mi pomôže v príprave na súťaž. V tom čase som už úspešne pomáhal ľuďom v chudnutí, čo ma utvrdzovalo v tom, že raz budem robiť iba to. Toto bola moja cesta.

  • Kde si čerpal vedomosti a kde ich získavaš dnes?

Ako som spomenul vyššie, bolo to najprv z časopisov a od rovesníkov, neskôr už od profesionála a reprezentanta Jozefa Sztankaya, ktorý ma učil hlavne pokročilé techniky tréningu v posilňovni a na fakulte športu aj pokročilé poznatky správneho stravovania (mimochodom, školu som vzdal po dvoch rokoch, pretože odbor, ktorý som študoval – telocvik – ma prestal zaujímať). Od účasti na mojej premiérovej súťaži v kulturistike v roku 2011 už spolupracujem s vtedy reprezentačným trénerom kulturistov, Ľubomírom Hečkom, ktorý je jeden z TOP trénerov na Slovensku a vychoval už nejedného majstra či majsterku sveta a pomohol vytvarovať postavu a kondíciu stovkám ľuďom naprieč Slovenskom.

Súťaž v kulturistike

Na prvej fotke Ľubomír Hečko vľavo. Matej Leščinský na oboch obrázkoch vpravo. Fotografie: https://www.eastlabs.sk/

Samozrejme mám stále oči na stopkách a sledujem aj rôzne zahraničné portály, kde sa hovorí o nových trendoch a vedeckých štúdiách ohľadne stravovania a tréningu.

  • Čím sa líšiš od ostatných fitness poradcov?

Čím sa cítim byť ako fitness tréner a výživový poradca iný? V roku 2017 som sa rozhodol založiť prvý online FIT Klub na Slovensku, v ktorom dokážem spolu s mojím tímom pomôcť oveľa väčšiemu počtu ľudí za oveľa prijateľnejších podmienok, ako sú ľudia zvyknutí. V skratke povedané, komplexná pomoc pri chudnutí zahŕňajúca tréningové videá na doma, recepty, jedálničky, výučbové videá a mnoho ďalšieho pod jednou strechou. Navyše, naša pomoc nespočíva v “naordinovaní” prísnej diéty. Zameriavame sa na to, aby ľudia chudli postupne a prirodzene. Učíme ich pochopiť svoje vlastné telo, správne sa stravovať a hýbať sa, čo vedie k trvalému schudnutiu bez jojo efektu. A vďaka tomu, že je doba internetu, môžeme pomôcť oveľa väčšiemu počtu ľudí, ako tomu bolo kedysi, a to ma teší.

  • Pomáhaš bežným ľuďom alebo aj profesionálnym športovcom?

Samozrejme, drvivú časť mojich klientov tvoria bežní ľudia, ktorí chcú buď len schudnúť do plaviek alebo zo zdravotného hľadiska, alebo ľudia, ktorí chcú nabrať svaly a zosilnieť. No pomáham aj profesionálom, či už to sú kulturisti, trojbojári, ale aj futbalisti z nižších líg. V roku 2017 som pomáhal zlepšiť fyzičku Martinovi Ivičičovi, bývalému hokejovému reprezentantovi a hráčovi prvoligovej Skalice, ktorý ma oslovil cez náš poradenský blog školaobjemu.eu, ktorého som tiež zakladateľom.

  • Prečo si sa rozhodol spolupracovať na projekte schudnihravo.sk?

Klamal by som, ak by som povedal, že mi nejde o zviditeľnenie sa. No nie je to priorita. Ide mi hlavne o to, pomôcť čo najširšiemu okruhu ľudí a priniesť im pravdivé informácie ohľadne chudnutia a životosprávy. Jediný spôsob, ako to dosiahnuť, je publikovať na ďalších portáloch. A práve magazín schudnihravo.sk ma zaujal natoľko, že som prikývol na spoluprácu.

  • Vraj si vášnivý rybár, čo je na tom pravdy?

Áno, lov rýb je jedna z mojich veľkých záľub. Už ako malého chlapca ma môj otec, veľký vyznávač prírody, brával na ryby. A dobre spravil. Bola to správna cesta, pretože ma to chytilo a drží dodnes. Teraz nás s mojou priateľkou Dominikou (ktorá je mimochodom skvelá grafička), môžete často stretnúť práve pri vode. 🙂

Matej Leščinský je aj vášnivý rybár

Ďakujem za rozhovor

Mohlo by vás zaujímať:  Psyllium - objavte lacný prírodný produkt na chudnutie

Fotografie:
– Archív Mateja Leščinského
– Fotografie zo súťaže boli zverejnené s láskavým súhlasom EastLabs.sk – web o kulturistike a fitness

GymBeam-banner

GymBeam je fitness obchod s doplnkami výživy pre športovcov s najrýchlejším dodaním v SR, širokým sortimentom a férovými cenami. Cez tento odkaz môžete vstúpiť do e-shopu

Ako schudnúť z brucha

7 rád ako schudnúť z brucha a získať pekné ploché bruško

Ja neviem ako vás, ale ak mňa osobne v živote niečo dlhodobo štvalo, tak to bolo práve…

Celý článok
Prerušovaný pôst

Prerušovaný pôst - Chudnutie aj bez pohybu a zložitých diét?

Čo sa týka spaľovania tuku, existuje veľa stratégií stravovania sa. A čo tak napríklad nejesť vôbec? Môžete…

Celý článok
Inca collagen čistý morský kolagén

Inca Collagen, recenzia na morský kolagén prémiovej kvality

Inca Collagen recenzia: Jediný kolagén, ktorý budete kupovať z lásky Inca Collagen som minule zbadal na pulte…

Celý článok
Dá sa schudnúť chôdzou?

Dá sa schudnúť aj obyčajnou chôdzou?

Potrebujem schudnúť a zlepšiť si kondičku. Fitko ma nebaví, behať sa mi nechce, ale mal/mala by som…

Celý článok
Citrusy sú zimné superpotraviny s vplyvom aj na chudnutie

Zimné superpotraviny, ktoré pomáhajú pri chudnutí

Toto sú 3 skupiny potravín, s ktorými môžete schudnúť ľahšie! V zimnom období je potrebné konzumovať potraviny, ktoré…

Celý článok
Patrick Linhart, potravinový kritik

Nielen o testoch potravín a marketingových trikoch veľkých spoločností

Hovorí vám niečo meno Patrick Linhart? Mnohým určite áno. Ako potravinový kritik už cez tri roky odhaľuje…

Celý článok
Športová podprsenka - ako vybrať

Športové podprsenky - Poradíme vám, ako si správne vybrať

Ako docieliť, aby bola športová podprsenka funkčná a aj pohodlná? Ak chceme zdravo žiť, je k tomu…

Celý článok
Jablčný ocot a chudnutie

Jablčný ocot a chudnutie - Keď všetkého veľa škodí

Čo je vlastne jablčný ocot? Jablčný ocot sa vyrába kvasením čerstvých, rozdrvených jabĺk v nádržiach - podobne…

Celý článok

Fitness tréner a výživový poradca Matej Leščinský - rozhovor

Kto je Matej Leščinský? Fitness tréner a výživový poradca Matej Leščinský sa stal naším spolupracovníkom, z čoho…

Celý článok
Ako schudnúť po pôrode

Ako schudnúť po pôrode - Valéria má tri deti a postavu ako modelka

Mnoho mamičiek sa po pôrode a popri deťoch snaží schudnúť, no nedarí sa im. No existujú ľudia,…

Celý článok
Sacharidove vlny - naštartovať chudnutie.

Sacharidové vlny sú účinný spôsob, ako naštartovať chudnutie

V súčasnosti existuje XY diét a spôsobov chudnutia, alebo všeobecne stravovania sa, ktorými dokáže človek dosiahnuť svoje ciele. Všetky…

Celý článok
Dáma s šálkou - banner

Káva má pozitívne účinky na chudnutie. Pravda alebo lož?

Podľa štatistík vypije priemerný kávičkár cez 3 šálky kávy denne. Čo presne ale robí káva s naším…

Celý článok
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výlučne za účelom spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov