Športové podprsenky – Poradíme vám, ako si správne vybrať

Ako docieliť, aby bola športová podprsenka funkčná a aj pohodlná?

Ak chceme zdravo žiť, je k tomu potrebné zdravo sa stravovať a zároveň sa primerane hýbať. U mužov je to jednoduchšie v tom, že si stačí obliecť niečo pohodlné a vyraziť na cestu za zdravím, pevnou pokožkou a vyrysovanými svalmi. U žien je to však troška iné. Sú isté činnosti, ktoré nám môžu byť nepríjemné, a to najmä v prípadoch, ak si isté partie dostatočne neochránime a nespevníme. Pri mnohých športoch sa treba zamerať na kvalitnú obuv či oblečenie, u žien je navyše potrebná aj kvalitná športová podprsenka. Veru tak, ženy si musia dať pozor aj na správny výber športovej podprsenky.

Športové podprsenky

Pre maximálny komfort pri športovaní sú určené športové podprsenky. Fotografia: nensuria | www.freepik.com

Prečo je športová podprsenka potrebná

Muži by možno predpokladali, že športové podprsenky netreba a niektoré ženy by s nimi asi súhlasili. Mnoho žien má však pri športe bez podprsenky problém. Prečo ale nestačí nosiť obyčajnú podprsenku? Prečo je pri športe naozaj lepšie kúpiť si poriadnu športovú podprsenku?

Úloha športovej podprsenky

Klasická podprsenka má za úlohu prsia vyzdvihnúť a podržať v konkrétnej polohe. Čo však robí tá športová? Vďaka tomu, že budete mať svoj hrudník pod kontrolou, sa môžete venovať vášmu výkonu, ktorý sa tým zlepší.

Športová podprsenka vás takisto chráni pred nepríjemnými bolesťami krčnej chrbtice či dokonca hlavy. Aj preto sa u športovej podprsenky pozerá skôr na jej funkčnosť ako na dizajn.

Reklama na Attractive - Spodná bielizeň pre dámy

Typy športových podprseniek aj s konkrétnymi produktmi

Kto sa má medzi všetkými tými typmi vyznať? Pri hľadaní tej správnej podprsenky na šport si väčšinou ženy vyberajú najmä medzi kompresnými podprsenkami a tými, čo kompresné nie sú. Aké to sú?

Kompresné podprsenky

Kompresná podprsenka je svojou funkciou určená na fixáciu poprsia. Tento typ športových podprseniek nemá kostice a ani košíčky. Podobá sa na krátke obtiahnuté tielko. Poprsie pritláča k telu, čím ho fixuje. Je ale vhodný skôr pre menší až stredný objem hrudníka. Pri väčšom poprsí už nemá dostatočne fixačné vlastnosti, čím stráca na funkčnosti.

Kompresná podprsenka Under Armour Mid Crossback

Podprsenka Under Armour Mid Crossback

Mimoriadne pohodlná kompresná podprsenka poskytuje maximálny komfort bez akéhokoľvek obmedzenia. Tesný kompresný strih sa vďaka svojej veľkej pružnosti prispôsobí vášmu telu. Minimalizuje pohyb pŕs a zabezpečuje strednú podporu pre športy ako cyklistika, fitness, spinning a iné. Podprsenka bez zapínania má ramienka z pružného a mäkkého materiálu, ktoré vás nikdy neotlačia. Oblieka sa cez hlavu.

Podprsenka Calvin Klein

Športová podprsenka Calvin Klein

Komfortná športová podprsenka na šport aj bežné nosenie z kvalitného materiálu, mimoriadne príjemného na dotyk. Elastický spodný pás s logom Calvin Klein bráni neželanému posúvaniu podprsenky pri pohybe. Oceníte aj pohodlné obliekanie cez hlavu ako aj jej savosť a priedušnosť. V kombinácii s nohavičkami z rovnakého materiálu si vytvoríte luxusný športový set za dobrú cenu!

 

Podprsenky s košíčkami a kosticami

Tieto športové podprsenky sú vďaka ich opore vhodné najmä pre obdarenejšie ženy. Podprsenky majú polstrované košíčky, kostice a široké ramienka, vďaka čomu zabezpečujú vysoký komfort pre svoje nositeľky a bezpečné športovanie bez zbytočných bolestí.

Výber športovej podprsenky podľa úrovne zaťaženia

Pri výbere vhodnej športovej podprsenky treba prihliadať aj na to, akým spôsobom športujete. Nesprávna podprsenka vám totiž môže spôsobiť zlé držanie tela, prípadne spomínané bolesti chrbtice či hlavy.

Aby vás neobmedzovala a sedela vám ako uliata, je vhodné vyberať si ju aj podľa stupňa fyzickej aktivity. Podľa vašej fyzickej záťaže si viete vybrať z troch typov športových podprseniek.

Podprsenky s nízkou podporou

Podprsenka s nízkou podporou je vhodná pre nízku fyzickú záťaž ako je chôdza, bicyklovanie, strečing, pilates či joga. Podprsenky s nízkou podporou sú vhodné aj na bežné nosenie.

Fitness podprsenka Sierra Eldar

Športová fitness podprsenka Sierra Eldar

Biela fitness podprsenka bez kostíc Sierra Eldar je vyrobená z príjemného, na dotyk jemného materiálu. Má jednoduchý dizajn s širšími ramienkami a pevnú gumu v obvode.

Podprsenka Tommy Hilfiger

Športová podprsenka Tommy Hilfiger

Športová podprsenka bez zapínania, s vysokým podielom bavlny, bez kostíc a výstuže, oblieka sa cez hlavu. Vďaka kvalitnému materiálu, strihu a jemným elastickým lemom nikde netlačí a výborne drží na tele. Elastický spodný lem z gumy sa prispôsobí obvodu hrudníka a poskytne vašim prsiam oporu aj pri náročnejšej fyzickej aktivite. Podprsenka je vhodná pre menšie aj väčšie prsia na každodenné nosenie a hodí sa aj ako samostatný top. Potlač s logom Tommy Hilfiger.

Športová podprsenka Roxy

Športová podprsenka Roxy

Roxy je dokonale priedušná rýchloschnúca športová podprsenka z mäkkého a pružného materiálu. Úzke ramienka, priliehavý strih a bezšvová koštrukcia. Typické využitie – jóga

Reklam Vivantis

Podprsenky so strednou podporou

Podprsenka so strednou podporou je vhodná na strednú fyzickú záťaž ako je rýchla chôdza, vytrvalostné športy, menej náročné cvičenie ale aj gymnastika, fitness či lyžovanie.

Podprsenka Panache Sport

PANACHE – Sport čierna športová podprsenka bez kostice

Ak hľadáte naozaj kvalitnú podprsenku, tak vedzte, že podprsenka Panache Sport opakovane vyhrala cenu za najlepšiu športovú podprsenku na trhu.

Tvarované, z vnútornej strany hladké košíčky spoľahlivo držia prsia namieste a vám tak pri športovaní zabezpečia maximálne pohodlie. Finta je v tom, že podprsenka Panache Sport, na rozdiel od väčšiny iných podprseniek, ktoré pritláčajú prsia k hrudi, ich naopak od seba oddelí a každý prsník dostane patričnú oporu.

Priedušný materiál, ktorý odvádza pot, oceníte najmä pri dlhšom tréningu. Nastaviteľné ramienka je možné zapnúť aj do kríža. Zapínanie háčikmi je vystlané mäkkým materiálom, čo je fajn, ak práve cvičíte na chrbte.

Pokiaľ vám pri športe prekáža kostica, tak táto verzia Panache Sport bez kostíc je pre vás ako stvorená. Verziu bez kostice využijete pri menej náročných športoch, ako joga, pilates, fitness či pri pomalšom behu.

Bonprix športové podprsenky

Športová podprsenka Bonprix

Oddelenie Bonprix športové podprsenky vám predstavuje pohodlnú športovú podprsenku so strednou podporou, bez kostíc, s širokými vystuženými ramienkami, ktoré sa dajú nastaviť v 3 stupňoch. Bonprix podprsenka so zapínaním vzadu perfektne sadne na telo a dobre drží aj veľké prsia. Vhodná na športovanie – vytrvalostné športy, fitness, gymnastika aj na bežné nosenie.

bonrix podprsenka bez kostíc

Športová podprsenka bez kostíc

Vkusná matne biela Bonprix podprsenka so striebornou potlačou a veľkými športovými košíčkami, v ktorých sa veľmi pohodlne skryjú aj väčšie prsia. Bez kostíc, so zapínaním vzadu a vystuženými, širokými, v troch polohách nastaviteľnými ramienkami. Decentná a veľmi pohodlná športová podprsenka so strednou podporou.

Podprsenky s vysokou podporou

Podprsenka s vysokou podporou je vhodná pre aktívny šport ako je beh, šprint, atletika, aerobik, loptové športy, napríklad volejbal, jazda na koni a iné namáhavé športy.

Športová podprsenka Panache - červená
Podprsenka Panache sport, červená, zozadu
Červená športová podprsenka s výstužou a kosticami – Panache

Panache Sport je kvalitná športová podprsenka s výstužou a kosticami, ktorá už viackrát vyhrala cenu „Najlepšia športová podprsenka na trhu“. Jej výhodou je, že na rozdiel od iných podprseniek poskytuje podporu každému prsníku zvlášť, vďaka čomu podľa testov eliminuje pohyby pŕs až o 83%.

Polstrované ramenné popruhy ponúknu vašim prsiam ďalšiu stabilitu a podporu, rozptyľujúc tlak pri cvičení. Priedušná vonkajšia tkanina zabezpečuje účinné vetranie, vďaka čomu budete v suchu a pohodlí aj pri náročnejších pohybových aktivitách.

Podprsenaka Panache Sport je ideálna voľba pre akékoľvek intenzívne cvičenie, beh alebo fitness. Nezabúdajte, že najmä pri behu prsia nadskakujú, čo môže obzvlášť pri väčších prsiach spôsobiť poškodenie prsného tkaniva a následkom toho môže dôjsť k ochabovaniu vašich krásnych prsníkov. V tomto prípade investícia do kvalitnej podprsenky je zároveň aj investíciou do vášho zdravia.

Športová podprsenka bpc bonprix collection - Nice Size

Športová podprsenka bpc Bonprix Collection – Nice Size

Športová podprsenka Bonprix je silne spevnená, s vysokým stupňom podpory, bez kostíc a so zapínaním vzadu. Široké ramienka sú nastaviteľné v troch polohách. Podprsenka je určená pre športové aktivity vysokej intenzity.

Športová podprsenka CRAFT Motion

Funkčná športová podprsenka CRAFT Motion

Funkčná športová podprsenka CRAFT Motion s výstužou, priliehavým strihom a širšími nastaviteľnými ramienkami, poskytne vašim prsiam strednú podporou. Táto podprsenka je vhodná pre akékoľvek športové aktivity so strednou a vysokou intenzitou pohybu.

 

Podľa materiálu

Na to, aby ste si vybrali pohodlnú a zároveň funkčnú športovú podprsenku, nepotrebujete vedieť iba stupeň záťaže. Ďalším kritériom je materiál, z ktorého je podprsenka vyrobená. Niektoré sú z čistej bavlny, no väčšina je vyrobená z funkčných materiálov, vďaka čomu majú schopnosť odvádzať pot a zároveň sú priedušné.

Dáma s červenou činkou

Jednoduché tipy pre výber správnej športovej podprsenky

 • nemala by vás pri nosení obmedzovať v pohybe
 • mala by sedieť ako uliata
 • funkčnosť je dôležitejšia ako vzhľad
 • lepšie je si podprsenku pred kúpou vyskúšať
 • skákaním a cvičením pri skúšaní zistite, či správne drží
 • nesmie vás nikde tlačiť či sa zarezávať
 • čím väčšie poprsie alebo náročnejšia fyzická záťaž, tým hrubšie ramienka by mali byť
 • ani ramienka sa vám nesmú zarezávať do kože
 • potrebujete správnu veľkosť

Tipy na ďalšie športové podprsenky bez kostíc:

Športová podprsenka MagicLift

Športová podprsenka MagicLift

MagicLift od Glamorise je športová podprsenka bez kostíc, so širokými vystuženými ramienkami, vhodná aj pre ženy s väčším poprsím. Pružné košíky bez švov sú pod oblečením veľmi nenápadné. Elastický spodný lem je zdobený decentným logom Glamorise. Dobrú priedušnosť zabezpečuje mikroperforovaná textúra. Podprsenka zo špeciálnej tkaniny, ktorá odvádza vlhkosť, je ako stvorená pre všetky športové aktivity.

Športová podprsenka bez kostíc

Bonprix podprsenka bez kostíc

Pohodlná športová podprsenka z kolekcie Bonprix na zapínanie vzadu, bez kostíc, s perfektným strihom. Príjemný a pružný materiál, super strih a pohodlné široké nastaviteľné ramienka zvládnu aj väčšie prsia.

Boxerky Calvin Klein - reklama

Calvin Klein CK One

Calvin Klein – CK ONE

Nevystužená podprsenka s moderným vzorom, bez kostíc, s nastaviteľnými ramienkami a zapínaním na chrbte. Mäkký košík, materiál tenká, elastická pletenina. Jemná výstuž, ktorá dokonale vytvaruje vaše poprsie a zabezpečí vám maximálne pohodlie. Bez problémov ju využijete aj na bežné nosenie. Táto podprsenka vám perfektne poslúži vo voľnom čase ale najmä vo chvíľach, keď sa chcete výborne cítiť a skvele vyzerať.

Ako zistiť správnu veľkosť športovej podprsenky

Či už je vám pohodlnejšia športová podprsenka s výstužou alebo bez, z kosticami alebo bez nich, so zapínaním vpredu alebo bez zapínania, s ramienkami či bez ramienok, potrebujete zistiť svoju veľkosť.

Aby ste si vybrali správnu veľkosť podprsenky, musíte brať do úvahy obvod hrudníka a veľkosť košíčkov. Stačí dodržať jednoduché kroky, vďaka ktorým limitujete prípady nesprávne zvolenej podprsenky, a to nielen tej športovej.

Poďme si to ale prebrať troška do hĺbky. Ako ste si mohli všimnúť, mnoho športových podprseniek má klasické označenie XS, S, M, L, XL a podobne. Väčšinou ide o elastické podprsenky bez zapínania, ktoré sa obliekajú cez hlavu.

Športová podprsenka - ako vybrať

Športové podprsenky sú zväčša elastické a bez zapínania. Fotografia: teksomolika | www.freepik.com

Ženy s menším poprsím

Tieto ženy majú výhodu v tom, že je viac-menej jedno, aký typ podprsenky si vyberú. Ak nájdu správnu veľkosť, môžu si kúpiť aj také, čo majú kostice, ale aj tie bez kostíc. Ramienka môžu mať rovné alebo prekrížené, prosto, ako im vyhovuje.

Ženy s väčším poprsím

Problém s výberom v tomto prípade ani tak nemajú ženy s menším poprsím, ako tie s väčším. Športové podprsenky pre moletky alebo vyvinutejšie ženy sa hľadajú trochu ťažšie. Ženy si musia dávať pri výbere oveľa väčší pozor, pretože nesprávne zvolená podprsenka im môže spôsobiť len ďalšie problémy.

V tomto prípade sa pri výbere športovej podprsenky treba zamerať na to, aby mala nejaké zapínanie – spredu alebo zozadu – kvôli lepšiemu sťahovaniu.

Najlepšie športové podprsenky pre moletky

Kvalitné podprsenky pre moletky, plnoštíhle a vôbec ženy bujneších tvarov.

Podprsenka Calvin Klein XXL

Športová podprsenka Calvin Klein XXL – čierna

Športová podprsenka XXL pre obdarenejšie športovkyne. Calvin Klein podprsenka pre moletky z príjemného a kvalitného materiálu, s vykrojenými chrbtom bez zapínania a výstuže.

XXL podprsenka

Športová podprsenka Calvin Klein XXL – ružová

Športová podprsenka XXL pre dámy krv a mlieko. Calvin Klein podprsenka pre moletky z príjemného a kvalitného materiálu, s vykrojenými chrbtom bez zapínania a výstuže.

Výber správnej veľkosti

 1. Zmerajte si obvod hrudníka pod poprsím, a to počas výdychu.
 2. Nájdite na produkte
 3. Použite tabuľku veľkostí a podľa nej si zvoľte správnu veľkosť

TIP: Ak sú vaše miery medzi dvoma veľkosťami, je vhodné zvoliť si tú menšiu veľkosť. Ak by ste zvolili väčšiu podprsenku, mohla by vám byť voľná, čo by sa v konečnom dôsledku minulo svojmu účelu.

Tipy na kvalitné športové podprsenky s predným zapínaním:

Bežecký top so zipsom Kalenji

Bežecký top na zips Kalenji

Bežecký top pre bežkyne s košíkmi až do veľkosti H. Priedušné košíky z rýchloschnúceho materiálu bez švov zabezpečujú maximálne pohodlie. Top Kalenji spevňuje prsia a tlmí otrasy až o 36%, preto je vhodný na všetky športy so silnými otrasmi. Zips je podšitý hebkou látkou aby chránil pokožku. Zapínanie vpredu uľahčuje obliekanie a nastavenie topu.

Domyos podprsenka na kardiofitness

Podprsenka na kardiofitness Domyos

Štýlová športová podprsenka s väčším spevnením a s predným zapínaním na zips je určená na intenzívne fitness a kardio cvičenia a ďalšie intenzívne aktivity, pri ktorých dochádza k silným otrasom. Predný zips uľahčuje obliekanie. Priedušný a rýchloschnúci materiál. Nastavenie ramienok a všité výstelky pre čo najväčšie pohodlie.

Podprsenka Thuasne Eazip

Športová podprsenka na zips Thuasne Eazip

Thuasne Eazip je veľmi kvalitná športová podprsenka z príjemného elastického savého materiálu, ktorý dobre odvádza vlhkosť od tela a zabraňuje tak prípadnému podráždeniu pokožky. Anatomicky tvarované bezošvové košíky zaisťujú optimálnu podporu pri všetkých typoch športu. Vymäkkčené ramienka do kríža pomáhajú eliminovať otrasy. Vďaka prednému zapínaniu na zips sa jednoducho oblieka.

Časté otázky pri kúpe športovej podprsenky

Záleží na materiáli, z akého je podprsenka vyrobená?

Pri výbere športovej podprsenky je vhodné zamerať sa aj na to, z akého je materiálu. Ak si kúpite podprsenku z kvalitného materiálu, bude nielen príjemná na dotyk. Okrem toho vám zaručí priedušnosť a odvádzanie potu, vďaka čomu sa v nej budete cítiť pohodlne a zároveň bude spĺňať svoj účel. A to je predsa dôležité.

Vie športová podprsenka ešte povoliť, ak mi je tesná?

Ak sa v športovej podprsenke necítite dobre, buď ste zvolili zlý materiál, alebo vám nesadla veľkosť. Málokedy sa vám športová podprsenka po čase prispôsobí. Lepšie je nájsť takú, ktorá vám bude vyhovovať a v ktorej sa budete cítiť pohodlne.

Potrebuje športová podprsenka špeciálnu starostlivosť?

Pri športovej podprsenke je to rovnaké ako pri inom kúsku oblečenia či spodného prádla. Stačí ju vyprať na bežnom režime. Je to nenáročné a väčšinou vám vyschnú aj skôr ako bežné prádlo.

Ako zistím, že mi podprsenka naozaj sedí?

Podprsenka tesne prilieha k telu, no nezarýva sa doň. Takisto, ak máte kostice, tie len tesne lemujú prsníky. Z košíkov vám prsia ani nevyliezajú, ani sa v nich nestrácajú a pri predklone nesmú vypadávať.

Vďaka vhodne zvolenej športovej podprsenke si môžete dopriať vaše obľúbené cvičenie v plnej sile. Nič vám tak nebráni pri pohybe a zároveň sa cítite pohodlne. Pohyb si predsa treba vedieť užiť a nie si stále len naprávať ramienka od podprsenky. 🙂

Tip na záver: Vieme, kde sú kvalitné športové podprsenky lacné

Navštívte eshop Outletexpert a využite zľavy 30 – 80% na značkové oblečenie, obuv, tašky, kabelky a športové vybavenie, a teda ja kvalitné športové podprsenky často za neuveriteľné ceny, ktoré v inom obchode nenájdete, pretože ide o tovar z dobiehajúcich kolekcií alebo z nadprodukcie.

Najlepšie športové podprsenky za najnižšie ceny

V ponuke Outletexpert môžete kúpiť s výraznou zľavou aj tie najepšie športové podprsenky Adidas, Calvin Klein, Lonsdale, Puma, Reebok, Tommy Life, Under Armour, USA Pro a iné. Modely a sortiment sa môžu samozrejme priebežne meniť. Pre vašu predstavu uvedieme niekoľko produktov so zľavnenou cenou.

Športová podprsenka Adidas

Dámska športová podprsenka Adidas: Zľava -43%

Športová podprsenka Adidas je určená pre všetky aktívne ženy, ktorým pri tréningu vyhovujú podprsenky s ľahkou podporou.

Podprsenka Lonsdale: Zľava

Dámska športová podprsenka Lonsdale: Zľava – 72%

Pružná športová podprsenka Lonsdale s plochými švami, určená pre športovo založené ženy, doplnená ružovým logom a pásikom pod prsiami.

Modelka s topom USA Pro

Dámska športová podprsenka USA Pro: Zľava -42%

Športová podprsenka USA Pro so zvýšenou podporou pŕs a elastickým pásom, hodí sa do fitka alebo keď idete behať.

Tak čo dámy, pomohli sme vám s výberom športovej podprsenky?

Veríme, že sme vás inšpirovali ku kúpe tej pravej športovej podprsenky pre vás a vaše nové, lepšie športové zážitky. Pevná športová podprsenka je zárukou toho že sa budete pri vašich športových aktivitách cítiť bezpečne a pohodlne. Kvalitné športové podprsenky zaručia pohodlie pre fitnessky aj pre moletky.

Buďte stále krásne, vždy a pri každej príležitosti!

Doplnené a upravené schudnihravo.sk | Posledná úprava 31. mája 2021

Ak sa vám článok páčil, podporte tento projekt zdieľaním!

About Author /

V minulosti som sa športu vyhýbala oblúkom. Postupom času som ale prišla na to, že hýbať sa treba. Hľadanie aktívneho, zdravého a najmä pozitívneho životného štýlu ma zavialo na rôzne miesta. Vyskúšala som aerobik, posilňovňu, zumbu či pole dance.

Start typing and press Enter to search