Plavky, bikiny – zmeňte túto svoju nočnú moru na výzvu!

13.6. 20191094x0 Komentárov

Rozhodla som sa, že Facebook budem používať výhradne na prácu, aby som na ňom netrávila viac času, ako treba. Sledujem iba stránky zamerané na zdravý životný štýl a fitnes. Moja nástenka v týchto dňoch vyzerá ako katalóg plaviek. Odvšadiaľ na mňa vyskakujú dokonalé ženské postavy. A plavky. Jednodielne, dvojdielne, bikiny. Hlavne fitnes portály sa napĺňajú heslami typu „makaj, leto sa blíži“, „aká je tvoja forma do plaviek?“, „nevzdávaj sa, nech sa hrdo prejdeš po pláži“… 

Zmierte sa s tým, že dokonalú postavu za dva týždne nezískate

Neviem, ako na vás, ale na mňa to vôbec nepôsobí motivačne, skôr naopak. Ako keby sa za dva týždne dala dosiahnuť dokonalá postava.

Bikiny plavky leto a Fitmama

Kým plavky sadnú ako uliate, treba čosi pre to urobiť…

Každý, kto už čo-to vyskúšal vie, že postava do plaviek sa rysuje v zime, lepšie povedané, celú zimu. Ak neberieme do úvahy ľudí, ktorí sa živia športom, môžeme pokojne vyhlásiť, že minimálne polovica sledovateľov týchto webov so svojou aktuálnou formou spokojná nie je.

Pri pohľade na tie ukážkové formy sa v nich, podľa mňa, vôbec neprebudí motivácia, ale sklamanie zo seba, prípadne zlosť. Akoby na pláž mohli len tí, ktorí budú pastvou pre oči. Akoby prejsť sa hrdo s noštekom namiereným k slnku malo byť ústredným významom letnej sezóny. Tí, ktorým brucho prekáža pri viazaní šnúrok na topánkach, nech radšej ostanú doma. Nedajbože pohoršia tých, ktorí sa na kúpalisko neprišli kúpať, ale robiť selfíčka.

Plavky, leto a ružová stena

Dajte si plavky, kašlite na dokonalú postavu. Fotografia: lightfieldstudios | 123rf.com

Kašlite na super postavu, pokojne si dajte bikiny, aj keď máte nejaké to kilo navyše

Aké mám pre vás riešenie? Kašlite na tie fotky i na všetky promenádujúce sa nádhery. Pri vstupe na pláž či kúpalisko vám nikto percento tuku merať nebude. Vaše deti si nezapamätajú vašu celulitídu na stehnách, ale to, aká bola s vami sranda vo vode. Vám iste urobí lepšie zaplávať si v bazéne, ako potiť sa zabalená v osuške na lehátku predstierajúc, že vám je zima. Pokojne si dajte bikiny, ak túžite chytiť bronz, slnko sa za oblaky kvôli vám neskryje.

Leto rovnako patrí všetkým, či ste štíhla a či moletka, no nestaňte sa k svojmu telu ľahostajnou

No pozor! Nezamieňajte si prijatie svojho tela s ľahostajnosťou. To, že leto patrí rovnako štíhlym ako moletným, neznamená, že sa na nadváhu treba vykašľať úplne, lebo leto je už aj tak tu. To by ste urobili úplne to isté, ako tí, ktorí sa vás snažili „motivovať“ nadchádzajúcim letným obdobím. Urobili by ste z „leta“ jediný dôvod so sebou niečo robiť. Vyzerať pekne v plavkách je podľa mňa veľmi prchavá motivácia. Napokon, niektorí z nás sa na pláž ani nedostanú, a tých zopár návštev kúpaliska všetci prežijeme.

Mohlo by vás zaujímať:  Zmiešané bojové umenia (MMA) z pohľadu ženy a matky


Najlepšou motiváciou je vždy zdravie. Fyzické i psychické. Z môjho pohľadu obe s rovnakou mierou vplyvu. Cítiť sa fajn fyzicky dokáže zázraky aj s našou psychikou. Prežiť leto s veselou mysľou ja zaiste lepšie ako byť v každodennej depresii kvôli nadváhe. Neberte leto ako zrkadlo svojho neúspechu, ale ako príležitosť naštartovať želanú zmenu.

Leto je na chudnutie ideálne

Z môjho pohľadu je na to ako stvorené. Sama mám veľké plány. Aby som bola konkrétna, tu je niekoľko dôvodov, prečo považujem leto za ideálny čas na chudnutie:

Plavky, leto, more

Jedzte zdravo, hýbte sa a plavky vám budú fajn 🙂

  • Trávime viac času vonku. Z toho dôvodu nemáme jedlo „pod nosom“ a myslíme na neho oveľa menej ako v chladných dňoch. Horúčavy dokonca spôsobujú nechuť do jedla. Trávenie na vzduchu je väčšinou aktívne, tým pádom je odstránená nuda, ako aj častý dôvod zbytočného zobkania.
  • V obchodoch, alebo ideálnejšie v záhradke, nachádzame dostatok ovocia a zeleniny, ktoré poskytujú množstvo nápadov na zdravé varenie, a takisto skvele osviežia či zaženú hlad bez zbytočných nezdravých kalórií.
  • Pijeme viac tekutín. Nedostatok tekutín je častým dôvodom neúspešného chudnutia či stagnácie. V zime smäd pociťujeme zriedka, a preto veľa ľudí pije málo. V lete je prijímanie tekutín prirodzené.
  • Sme menej chorí. Chrípkové obdobia, či iné zdravotné komplikácie, sú súčasťou prechodných období či zimy. Práve choroba naše chudnutie často nielenže preruší, ale v mnohých prípadoch i zastaví. Iba skutočne odhodlaný človek sa vie počas upršaných jesenných dní, či chladnej zimy opätovne naštartovať.
  • Hýbeme sa viac. A to aj tí, ktorým šport veľmi nevonia. Práca okolo domu, výlety, prechádzky… to všetko sa ráta do výdaja energie. Tí, ktorí trávia zimu v posilňovni, privítajú príjemnú zmenu pohybu na vzduchu.
  • Máme lepšiu náladu. Teplo, slnko, prázdniny. Už len pomyslenie na tieto veci spôsobia úsmev na tvári. Väčšina z nás sa na leto teší celý rok. Dlhá zima či chladné počasie vedia psychicky vyčerpať, a potom sa energia na chudnutie či šport hľadá ťažko. Leto je tým obdobím, ktoré si ľudia vedia užívať a dobrá nálada k tomu jednoducho patrí. Slnečné lúče nám dodávajú vitamín D, ktorý mimo viacerých svojich benefitov priaznivo pôsobí na našu psychiku.
Mohlo by vás zaujímať:  Bonitas a Farmland od Nutiva – zdravé potraviny bez éčok a obalov

Náš tip na nákup: Astratex – plavky všetkých strihov, veľkostí a farieb. Vyberte si online! 

Pavky Astratex pre všetky veľkosti

Tu majú plavky všetkých strihov, veľkostí a farieb. Výmena je možná online. Pozrite si aktuálne modely, ceny a zľavy!

 

Jedzte zdravo, hýbte sa a začnite chudnúť. Potom sa budete cítiť perfektne aj v plavkách!

Verím, že nemáte výhrady a súhlasíte s mojimi argumentami. Verím, že by ste vedeli pridať aj ten svoj dôvod navyše. Práve k tomu vás chcem aj vyzvať.

Nájdite ten svoj dôvod, ktorý vás naštartuje!

Leto je nepochybne tu, takže môžete hneď začať. Jedzte zdravo, hýbte sa! Nech je toto leto nielen zvyčajne príjemným obdobím, ale aj časom, kedy konečne začne vaša úspešná premena. To, že sa vám to doposiaľ nepodarilo, možno nebola vaša chyba, ale chyba obdobia, v ktorom ste to skúsili. 😉

Buďte tými, ktorí budú nabíjať energiou všetkých, čo sa budú na jeseň odhodlávať k chudnutiu. Verím, že keď sa do toho vrhnete už teraz, ani zima vás nezastaví. Na jar už len doladíte detaily a ďalšie leto nám pošlete fotky z pláže. Veľa šťastia!

Keď vám žiadne plavky nesadnú

Keď ste nestihli schudnúť na leto a plavky neoblečiete, mám pre vás ešte jedno riešenie 😉

Kto je fitmama JUDr. Valéria Krenická?

Prečítajte si náš rozhovor s fitmamou: Ako schudnúť po pôrode a pri deťoch.
Tu je odkaz na predchádzajúci článok: Nejedla som buchty… alebo žiadne skratky neexistujú!
Toto je odkaz na ďalší článok.

Fotografie:
Archív autorky
Astratex – Spodná bielizeň a plavky pre všetky postavy

Autor článku

JUDr. Valéria Krenická
Vyštudovaná právnička, momentálne mama na materskej, výživová poradkyňa a blogerka. Jej snahou je motivovať ženy, aby sa stali a ostali fit. Snaží sa ukázať, že chudnutie nie je žiadna veda a že pekná štíhla postava nie je len pre vyvolených.

Facebook | Instagram

 

Ako schudnúť z brucha
Ja neviem ako vás, ale ak mňa v živote niečo dlhodobo štvalo, tak to, že som vlastne…
Celý článok
Prerušovaný pôst
Čo sa týka spaľovania tuku, existuje veľa stratégií stravovania sa. A čo tak napríklad nejesť vôbec? Môžete…
Celý článok
Rýchla chôdza, schudnúť chôdzou, ilustračné foto
Potrebujem schudnúť a zlepšiť si kondičku. Fitko ma nebaví, behať sa mi nechce, ale mal/mala by som…
Celý článok
Inca collagen čistý morský kolagén
Inca Collagen recenzia: Jediný kolagén, ktorý budete kupovať z lásky Inca Collagen som minule zbadal na pulte…
Celý článok
Športová podprsenka - ako vybrať
Ako docieliť, aby bola športová podprsenka funkčná a aj pohodlná? Ak chceme zdravo žiť, je k tomu…
Celý článok
Citrusy sú zimné superpotraviny s vplyvom aj na chudnutie
Niektoré potraviny sa oplatí pridať do jedálnička nielen ako sezónnu stravu na posilnenie imunity - lenže zimné…
Celý článok
Patrick Linhart, potravinový kritik
Hovorí vám niečo meno Patrick Linhart? Mnohým určite áno. Ako potravinový kritik už cez tri roky odhaľuje…
Celý článok
Jablčný ocot a chudnutie
Čo je jablčný ocot, je účinný aj na chudnutie - ako ho užívať? Jablčný ocot sa vyrába kvasením…
Celý článok
Tabletky na chudnutie - recenzie
Pri svojom pátraní po kvalitných výživových doplnkoch sľubujúcich úbytok telesnej hmotnosti som narazil na tento nesporne zaujímavý…
Celý článok
tréner Matúš Špirko vie ako sa dá účinne schudnúť
Mnoho ľudí už zažilo ten pocit, že sa snažili schudnúť, no aj napriek tomu, že sa im…
Celý článok
Ako schudnúť po pôrode
Mnoho mamičiek sa po pôrode a popri deťoch snaží schudnúť, no nedarí sa im. No existujú ľudia,…
Celý článok
Dáma s šálkou - banner
Podľa štatistík vypije priemerný kávičkár cez 3 šálky kávy denne. Čo presne ale robí káva s naším…
Celý článok