Nejedla som buchty… alebo žiadne skratky neexistujú!

Príspevok na mojej FB stránke Život-fitmamy, v ktorom som napísala, že som deťom dala parené buchty, mal nevídaný úspech. Mal tisíce zdieľaní, komentárov a lajkov. Dokonca ho publikovali ako článok, tiež s veľkým úspechom. Popravde, doteraz som nevyšla z údivu. Veľakrát som sa k nemu myšlienkami vrátila a uvažovala, v čom bol iný ako ostatné. Z príspevkov na mojom blogu som mu venovala suverénne najmenej času. Z môjho pohľadu si taký aplauz ani nezaslúžil.

Predstava, že fitmama je buchty, by sa páčila

Samozrejme chápem, že mu tlieskali zástankyne slovenskej tradičnej kuchyne, no keďže mojím publikom sú najmä ženy, ktoré majú problém s váhou, myslím, že práve im sa predstava fitmamy, ako je parené buchty, páčila.

Fitmama, buchty, malá pomocníčka

Úspech príspevku by zaiste podporila fotka, kde by som si na nich pochutnávala. Ženy by si povedali „aha, ako dobre vyzerá, a zje všetko!“ To by mi prinieslo ďalších sledovateľov, lebo každý chce predsa vedieť ako schudnúť bez námahy. 🙂

Teraz s malou dušičkou, no priznám sa, ja som tie buchty nejedla. Robila som ich pre deti. Tak, ako som písala, nemám s tým problém, veď ich nejedia každý deň.

Malá kuchárka a buchty

Z môjho životného štýlu sa buchty vytratili

Bolo by jednoduché naložiť ich na tanier a oddychovať na gauči po sýtom obede. No ja som v ten deň varila dva obedy. Prečo? Lebo mám za sebou dlhú cestu chudnutia, a presne viem, čo som tomu obetovala. Hodiny cvičenia, študovania receptov, zdravého stravovania, skoršieho vstávania, plánovania…

Schudla som 24 kíl a nebolo to vždy ľahké, preto si vyberám, čo zjem

Schudla som 24 kíl, a práve preto, že to nebolo vždy ľahké, vyberám si, čo zjem, niekedy i na úkor času či peňazí.

Že vy by ste takto nemohli? Verím tomu, že práve tá snaha a práca, ktorú by ste dali do seba, by vašu pevnú vôľu zocelila natoľko, že odmietanie kalorických či málo výživných jedál by pre vás prestalo byť tortúrou, ale prirodzeným prejavom novej osobnosti. So mnou už vôbec nič nerobí, keď niekto vedľa mňa je napríklad hamburger s hranolčekmi. Nemusím sa skrývať pod stôl a čakať, kým doje. 🙂

Fitmama a chudnutie - aj po pôrode hrdo v plavkách

Všimla som si, že na stránkach so zameraním podobným môjmu blogu majú najviac lajkov články, kde sa rozoberá, že zdravú stravu netreba brať smrteľne vážne, alebo že je v poriadku dať si veterník. Početné publikum si našli blogeri, ktorí propagujú myslenie, že za nadváhu človek vlastne nemôže, pretože má psychické dôvody.

Ľudia sa pri chudnutí spoliehajú na ľahšiu cestu a občas sadnú na lep

Ľudia to proste potrebujú počuť. Že oni nie sú na vine, že pribrali, a keď už sa aj dokopú k chudnutiu, potrebujú počuť, že to nie je také ťažké. Radi sadnú na lep predajcom zázračných produktov na chudnutie, lebo im ponúkajú ľahkú cestu. Daj si ráno zelenú kávu, jedz čo chceš, večer si daj náplasť na zadok a v lete ho vystavíš v plavkách. Ani cvičiť ti netreba.

Fitmama a chudnutie

Chudnutie je ako beh na dlhú trať, kde žiadne skratky neexistujú

Zdravý rozum síce signalizuje výstrahu, no prečo sa tomu venovať, keď nám sa páči viac predstava chudšieho JA. Možno sa ti podarí schudnúť pár kíl, ale nebude to tvojím pričinením. Nezískaš nové osobnostné kvality, nezmení sa tvoj pohľad či problém s jedlom a pri prvej prekážke sa vrátiš naspäť s ďalšími kilami navyše.

Chudnutie síce nie je ľahké, často je to beh na dlhé trate, no ešte som nestretla nikoho, kto by schudol a ľutoval by, že si tou cestou prešiel. Však vás všetci. čo sa zbavili obezity, otravujú tým, akí sú energickí a ukecaní? Nehnevajte sa na nich, to len veľmi chcú, aby ten pocit zažil aj niekto iný. A ja sa vás chystám otravovať ešte dlho 😉

Buchty som nejedla :)

Fotka je z čias, keď som jedla buchty pravidelne 😉

Kto je fitmama JUDr. Valéria Krenická?

Prečítajte si náš rozhovor s fitmamou: Ako schudnúť po pôrode a pri deťoch.
Tu je odkaz na predchádzajúci článok: Nie je to len o TEBE…alebo NIEKTO sa pozerá!
Alebo prejdite na jej ďalší článok: Plavky, bikiny – zmeňte túto svoju nočnú moru na výzvu!

Fotografie: Archív JUDr. Valérie Krenickej

Náš tip na nákup: Inca Collagen

Kolagén Inca collagen

Kvalitný morský kolagén pre aktívne mamy. Úľava pre boľavé nohy. Obzvlášť potrebný je najmä po pôrode a v čase dojčenia. V tomto náročnom období vám kolagén môže pomôcť proti nadmernému vypadávaniu vlasov, s popraskanou pokožkou, proti striám aj s hojením po pôrode. 

Vyštudovaná právnička, mama, výživová poradkyňa a blogerka. Jej snahou je motivovať ženy, aby sa stali a ostali fit. Snaží sa ukázať, že chudnutie nie je žiadna veda a že pekná štíhla postava nie je len pre vyvolených.

Start typing and press Enter to search