Jemné vône: Je lepší parfém, parfémová voda, alebo snáď tá toaletná?

Vôní, ktorými sa môžete obklopiť, je neskonale veľa a záleží len na vašich preferenciách, ktorým dáte prednosť. Na druhú stranu intenzita parfumov, parfumových vôd a toaletných vôd je natoľko špecifická, že je viac než vhodné sa v nich vedieť orientovať. Parfém, parfémová voda alebo toaletná voda, aký je medzi nimi rozdiel?

Parfémy

Parfém je tou najsilnejšou vôňou, ktorú môžete na trhu zakúpiť. Obsahuje 15-40% vonných zložiek a spoločnosť vám bude robiť až 10 hodín. Pochopiteľne záleží na konkrétnom parfume, ktorý zvolíte.

Parfémy obsahujú veľké množstvo olejov a menší podiel alkoholu, preto majú oproti ostatným vonným sokom hustejšiu konzistenciu. Veľakrát tak bývajú v ponuke aj bez rozprašovača. Za malú fľaštičku zaplatíte pokojne nemalé imanie, na druhú stranu vám kvalitný a silný parfém vydrží vskutku dlho. A hoci sú parfémy omamným šperkom medzi všetkými doplnkami, ktoré nepochybne vlastníte, v letných mesiacoch sa im radšej vyhnite. Ich silná vôňa by mohla dráždiť nielen vás, ale aj vaše okolie.

Parfémové vody

Pokiaľ existuje vo vonnom svete akási zlatá stredná cesta, potom je ňou parfémová voda. Tá obsahuje 8–15 % vonných zložiek a je cítiť približne 5 hodín. Ide väčšinou o ľahšie a tiež lacnejšie varianty parfémov. Príjemná vôňa vás iba obklopí, nie však zbytočne zadusí. Pokiaľ hľadáte parfumovú vodu priamo na leto, siahajte skôr po citrusových, mätových alebo ľahko kvetinových vôňach.

Toaletné vody

Najjemnejším variantom vôní je toaletná voda, ktorá obsahuje 4–8 % vonných zložiek a vydrží v priemere približne 3 hodiny. Vďaka tomu sa toaletky hodia ako dámske voňavky do práce, tak do školy alebo aj na rande. Skrátka ich oceníte na každodenné nosenie, stačí mať vždy po ruke jeden flakón s toaletnou vodou v kabelke a vôňu si môžete kedykoľvek znovu aplikovať. A ak vône radi striedate, kúpte si miniatúrne plniteľné rozprašovače, ktorých môžete mať hneď niekoľko. Vďaka tomu so sebou nebudete musieť vláčiť celú fľaštičku, ale len zmenšenú verziu svojej obľúbenej vône.

 

Partnerský článok
Titulný obrázok: Autorské práva rieši douglas.sk

 

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search