Členkové čižmy na vysokom podpätku, alebo možno na stĺpiku – ktoré si vybrať?

Štýlové a všestranné členkové čižmy sú jedným z najobľúbenejších typov dámskej obuvi. Široký výber štýlov spôsobil, že je táto obuv prítomná na pracoviskách, ako aj na prehliadkových mólach najväčších módnych festivalov. Členkové čižmy sú celoročné topánky, ktoré sa dajú prispôsobiť prakticky akejkoľvek štylizácii, takže sa nemusíme obávať neustále sa meniacich trendov. Veľká rozmanitosť môže byť niekedy náročná. Ako si vybrať tú najlepšiu obuv? Je lepšie staviť na vysoký podpätok alebo na pohodlný stĺpik?

Vysoké podpätky, stĺpiky alebo možno kliny?

Kým v prípade vzhľadu sa môžeme riadiť názormi špecialistov, pri komforte nám nikto nepovie, ktorá obuv nám poskytne najväčší komfort. Musíme ich vyskúšať. Pri kúpe nových topánok sa musíme rozhodnúť, či nám záleží viac na elegantnom vzhľade alebo pohodlí. Je to individuálna záležitosť, preto by sa každá žena mala sama rozhodnúť, čo hľadá. Členkové čižmy dámske v podobe topánok na ihličkovom podpätku sú elegantnejšie a dokonale zdôrazňujú nohy, no stĺpiky poskytujú väčšiu stabilitu a pohodlie, čo je pri každodennom používaní mimoriadne dôležité. V oboch prípadoch stačí zvoliť pančuchové nohavice vo farbe topánok na optické predĺženie a zoštíhlenie postavy – na tento účel sú najvhodnejšie čižmy s vyšším zvrškom nad členok. Vybrať si môžeme aj kliny, ktoré spájajú nevšedný vzhľad s komfortom nosenia. Je načase, aby sme sa podrobne pozreli na všetky tri riešenia.

Ihličkové podpätky – štýl a šik

Len ťažko si predstaviť ženskejší podpätok ako ihličkový podpätok. V takýchto topánkach sa nohy zdajú oveľa dlhšie a štíhlejšie, čo prospeje ženám s tvarovanými lýtkami a stehnami. Súvisí to s uložením chodidla a prácou svalov pri opretí váhy tela o prsty. Z týchto dôvodov väčšina spoločenských kreácií obsahuje tento typ opätku. Členkové čižmy na vysokých podpätkoch sú skvelou voľbou pre sebavedomé ženy, ktoré sa vedia na vysokých podpätkoch hýbať. Chce to trochu cviku – nešťastné položenie chodidla môže spôsobiť úraz členka. Členkové čižmy na vysokých podpätkoch pomôžu zdôrazniť eleganciu a štýl, aj keď sú menej vhodné na dlhé prechádzky a výlety.

Stĺpiky – všestranná krása

Členkové čižmy na stĺpikoch ponúkajú oveľa pohodlnejšiu oporu pre chodidlo a väčšiu stabilitu pri chôdzi, pričom nestrácajú nič zo svojho skvelého vzhľadu. Bez ohľadu na to, či si vyberieme semiš, velúr alebo kožu, sme si istí, že budú tieto čižmy vyzerať skvele. Topánky tohto typu sa ľahko prispôsobuje business a večernému štýlu, vďaka čomu získame mimoriadne všestrannú obuv, ktorú využijeme po celý rok. Členkové čižmy na stĺpikoch dopĺňajú postavu bez ohľadu na jej stavbu, a preto si ich horlivo vyberajú ženy akejkoľvek postavy.

Kliny – elegancia a pohodlie

Kliny sú riešením, ktoré spája výhody oboch vyššie uvedených riešení. Dosiahneme efekt výrazného predĺženia nôh, ako je to pri ihličkových podpätkoch, a zároveň chodidlo dostane oporu po celej dĺžke. Členkové čižmy na kline sú štylistickým hitom, ak chceme osviežiť svoj vzhľad v lete aj v zime.

Partnerský článok. Fotografia: pexels.com

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search