Ako si vybrať kopačky správne a na prvý krát?

Máte doma aktívneho člena, ktorý sa vzhliadol vo futbale? Potom budete potrebovať tie správne kopačky. Prečítajte si naše rady a tipy, ako si vybrať kopačky na prvý pokus a aby dieťa bolo s výberom spokojné.

Terén je pre kopačky základ

Než sa pustíte vyberať kopačky, ujasnite si najprv zopár základných otázok. Správny výber kopačiek ovplyvní najmä terén, na akom sa budú používať a ako často sa budú používať. A samozrejme je potrebné nájsť aj správnu veľkosť.

Keď vyberáte kopačky, musíte vedieť, na akom teréne sa budú používať – tráva, umelá tráva, hala. Podľa toho potom zvoľte:

  • Lisové kopačky, ktoré sú vhodné na trávu alebo umelú trávu.
  • Kolíkové kopačky, pri ktorých je možné kolíky vymieňať a sú ideálne na mäkké povrchy ako je mokrá alebo rozbahnená tráva.
  • Halové kopačky sú potom určené pre halové športy, kde na halovej podlahe kopačky nezanechávajú stopy a nekĺžu.

Správna veľkosť kopačiek

Veľkosť kopačiek by mala byť taká, aby netlačili a neboli príliš voľné. V tomto prípade je najlepšie kopačky vždy vyskúšať, keďže veľkosť sa môže líšiť naprieč značkami. Ak sa nedostanete do obchodu a budete kopačky kupovať cez internet, zmerajte dĺžku chodidla dieťaťa, podľa ktorej potom v tabuľke veľkostí vyberiete správnu veľkosť. Nezabúdajte, že používaním sa kožené kopačky trochu roztiahnu, môžu tak sedieť presne na nohu, no syntetické materiály by mali byť zhruba o pol centimetra väčšie než je dĺžka chodidla.

Zvoľte materiál kopačiek

Kopačky sa vyrábajú z rôznych materiálov od kože po syntetické materiály. Vždy však dbajte na to, aby boli kopačky najmä odolné, ľahké a mäkké. Koža je najobľúbenejším materiálom na kopačky, keďže je pohodlná a zároveň priedušná a vie sa prispôsobiť chodidlu. V poslednej dobe však rastie aj obľúbenosť pletených kopačiek s 3D technológiou, ktoré sú odolné, prispôsobivé a pohodlné na nosenie.

Partnerský článok. Fotografia: heureka.sk

Ak bol článok ako si vybrať kopačky pre vás užitočný, podporete nás prosím zdieľaním.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search