Proteínové doplnky na chudnutie

Chudnutie si vyžaduje, aby človek tréningom znížil kalorický príjem, čo môže predstavovať určité ťažkosti pri zabezpečovaní primeraného množstva jednotlivých makroživín v strave. Preto prichádzajú na pomoc proteínové doplnky. Aký druh živiny si vybrať a ako funguje? Stojí to za to?

Čo je proteínový doplnok?

Proteínový doplnok je produkt založený na jednej živine, čo sú proteíny. Účelom proteínového doplnku je doplniť dennú stravu, čo znamená pomoc pri udržiavaní plánovaných výživových cieľov. Výrobky tohto typu neobsahujú žiadne pridané sacharidy ani cukry a žiadne pridané tuky, čo účinne zvyšuje ich využitie počas redukčnej diéty. Okrem toho môžu slúžiť ako núdzový spôsob zabíjania hladu, alebo túžby po niečom sladkom vďaka svojej vynikajúcej chuti.

Môže proteín pomôcť pri chudnutí?

Proteínové doplnky môžu určite podporiť obdobie redukcie tuku. Je to spôsobené vplyvom bielkovín na rýchlosť metabolizmu. Telo potrebuje veľké množstvo energie, aby zvládlo trávenie bielkovín. Okrem toho bielkoviny ovplyvňujú úroveň termogenézy v našom tele, čo pomáha schudnúť a zbaviť sa nežiaduceho tuku. Ďalším dôležitým aspektom je udržiavanie správne fungujúcej inzulínovej rovnováhy a potláčanie hladu, čo sa účinne prejavuje v nedostatku chuti na občerstvenie.

Isolate, Proteínové doplnky na chudnutie

Ľahko môže konkurovať bežným jedlám. Proteíny obsiahnuté v doplnkoch sa vyznačujú vysokou biologickou hodnotou, ktorá je vyššia ako napríklad u hydinového mäsa. To znamená, že nie sú druhoradými potravinami, ale plnohodnotnou súčasťou každodennej stravy. Okrem toho po tréningu, bude vďaka vynaloženému úsiliu priaznivá pre používanie bielkovín, vďaka svojej rýchlej stráviteľnosti a pomoci pri regenerácii organizmu.

Aký typ si vybrať?

Trh s doplnkami výživy nám ponúka celý rad bielkovinových výrobkov, ktoré sa líšia bielkovinovými frakciami a určitými funkčnými prísadami. Základom základných proteínov je srvátkový proteínový koncentrát, známy ako WPC. Pokročilejšie formy tejto frakcie sú WPI a WPH, ktoré môžu byť užitočné pre ženy s intoleranciou laktózy alebo tráviacimi problémami. Ak napríklad trpíte bolesťami žalúdka po vypití mlieka, užitočným doplnkom môže byť enzým laktáza.

Výživové doplnky na báze rastlinných bielkovín, ako je sója, hrach, ryža alebo konope, sa odporúčajú pre návštevníkov posilňovne, ktorí sú zároveň vegetariáni alebo vegáni. Poskytujú tiež mnoho aminokyselín, ktoré úspešne podporujú chudnutie a umožňujú vám vychutnať si dosiahnuté účinky.

Ako ho dávkovať?

Proteínové doplnky by sa mali používať v závislosti od nedostatkov v strave. 1-2 porcie denne sa zdajú byť dobrým riešením ako náhrada jedla alebo spestrenie jedla. To všetko vďaka vynikajúcim chutiam súčasných výrobkov, ktoré možno použiť ako doplnok k ovociu vo forme dezertu alebo rôznych vhodných pečív. Bielkoviny sa môžu používať kedykoľvek počas dňa a jediným obmedzením, pokiaľ ide o formu ich konzumácie, je vaša predstavivosť. Šejky, koláčiky, muffiny, omelety a zmrzlina sú len niektoré z možností. 20 g na porciu je optimálne množstvo, ktoré vyvoláva biologické účinky súvisiace so stimuláciou anabolizmu.

Zhrnutie
Proteínové doplnky sú dôležitou súčasťou každodennej stravy. Poskytujú vysokokvalitné bielkoviny jednoduchým a chutným spôsobom. Je to produkt, ktorý nám nepochybne pomôže v našej snahe o štíhlu a fit postavu. Používanie bielkovín nielen zrýchľuje metabolizmus, ale tiež zlepšuje citlivosť na inzulín, čo zabraňuje záchvatom hladu a túžbe po sladkostiach.

Partnerský článok
Titulná fotografia: allnutrition.sk

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

1 Comment

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search