Naozaj pomáha čaj Matcha pri chudnutí? Presvedčte sa sami!

Veľa ľudí hľadá spôsoby ako maximalizovať svoje úsilie pri cvičení alebo diéte. Existuje niekoľko štúdií, ktoré poskytujú údaje o zníženom BMI, zvýšenom úbytku hmotnosti a lepšom zdravotnom stave u konzumentov zeleného čaju. A pomáhajú aj iné bylinky.

Matcha čaj urýchľuje chudnutie

Matcha čaj odporúčajú odborníci na chudnutie. Je to preto, že obsahuje katechíny, ktoré majú termogénny účinok. Tieto antioxidanty urýchľujú spaľovanie tukov, čo vedie urýchleniu chudnutia. Ak sa pýtate, či nestačí piť bežný zelený čaj, odpoveď je: „Nie.“ V porovnaní s bežným zeleným čajom konzumujete matcha čaj celý, nielen jeho výluh. Prijmete preto až desaťnásobne viac všetkých obsiahnutých živín vrátane spomínaných katechínov, pričom bude váš príjem kalórií prakticky nulový. Matcha si môžete pripravovať ako chutný nápoj, pridať si ho do smoothie alebo niektorých jedál.

Ďalšie zdravotné benefitny matcha tea

Prečo piť matcha čaj?

 • Len v jednej šálke získa vaše telo komplex dôležitých vitamínov, minerálov, antioxidantov a vlákniny.
 • Má preventívne účinky proti kardiovaskulárnym ochoreniam a vysokému tlaku.
 • Potláča chuť do jedla.
 • Vplýva na tvorbu dopamínu a stimuluje tvorbu serotonínu, čím zlepší vašu náladu a spánok.
 • Matcha tea je prínosom aj pre vašu pamäť a sústredenie.
 • V jednej šálke vám dodá dostatok energie na 3 – 6 hodín.
 • Znižuje riziko rakoviny.
 • Pomáha pri detoxikácii.
 • Podporuje správnu činnosť imunitného systému.

Matcha tea - účinky. infografika

Doprajte si kofeín bez kofeínového šoku

V porovnaní s kávou obsahuje čaj matcha menej kofeínu, napriek tomu ho mnohí pred ňou preferujú. Prečo? V čaji matcha sa nachádza aminokyselina L-teanín, vďaka ktorej sa obsiahnutý kofeín uvoľňuje postupne a pomalším tempom. Výsledkom je dlhšie trvajúci rovnomerný prísun energie, ktorý pretrváva až do 6 hodín. Vyhnete sa aj nepríjemnému pocitu únavy po odznení jeho účinku.

Porovnanie účinkov Matcha tea a káva - graf

Ako piť matcha tea pri chudnutí?

Pri bežnej dávke 3 šálky denne môžete očakávať, že behom mesiaca znížite svoju hmotnosť o 1,5 kg. Aby vám účinok matcha čaju na chudnutie priniesol vytúžený výsledok, nezabudnite na dva hlavné faktory chudnutia:

 1. Konzumujte nutrične vyváženú stravu bohatú na zdravé potraviny. Vyvarovať by ste sa mali kalorickým bombám bez výživovej hodnoty, ako sú fast foody či sladkosti.
 2. Nezabudnite na pravidelný pohyb. Ak nie ste športový typ, venujte viac času pobytu v prírode a prechádzkam. Vhodnými aktivitami pre rekreačných športovcov, ktoré zapoja množsto svalov v tele, sú napríklad plávanie, bicyklovanie, tanec či Nordic Walking.

Vedeli ste, že pri chudnutí pomáha aj mäta?

Pri vašej snahe zbaviť sa nadbytočných kíl vám môžu účinne pomôcť aj iné druhy čajov.
Feniklový čaj — obsahuje látky, ktoré znižujú hladinu glukózy a potláčajú chuť do jedla.
Mätový čaj — urýchľuje trávenie a spaľovanie kalórií.
Ibištekový čaj — nájdete v ňom antokyány a flavonoidy, ktoré pomáhajú vylučovať tuk.

 

Partnerský článok.
Titulná fotografia: pixabay.com
Ostatné obrázky: matchaday.sk

Kritériá výberu prípravkov na chudnutie. na webovej stránke Schudni hravo.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

1 Comment

 • Matcha čaj | prečo je považovaný za superpotravinu? | schudnihravo.sk
  4 mesiace ago Reply

  […] Zdravotné prínosy Matcha čaju sa skúmajú čoraz častejšie, pretože sa neustále prichádza na nové a nové benefity, ktoré tento výnimočný zelený čaj ponúka. Vďaka obsahu katechínov môže pomáhať pri ochoreniach srdca, pečene či dokonca pri rakovine. Existujú aj štúdie, ktoré sa zaoberajú prínosom Matcha čaju pri obezite, diabete, prípadne skúmajú ochranné účinky Matcha čaju voči degeneratívnym ochoreniam. […]

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search