Výletový plán v Piešťanoch

Piešťany – to je predovšetkým oddych v termálnej vode, jedinečné liečebné procedúry a prechádzky krásnym kúpeľným mestom. Zažite ešte viac počas víkendu vďaka nášmu itineráru s tipmi na výlety. Neváhajte ani deň a vyberte sa na prechádzky, ktoré svojou dĺžkou nepresahujú poldenný výlet. Za tri dni stihnete viac než by ste čakali.

Prvý deň

Aj počas víkendu môžete v Piešťanoch dokonale zrelaxovať a načerpať nové sily do pracovného týždňa. Vyraziť do kúpeľného mesta už v piatok a začať relaxovať v liečivej vode je výborný nápad. V hoteloch a penziónoch je možné sa ubytovať najskôr od 14:00 hodiny, takže nezostávajte v izbe a radšej sa vyberte do víru mesta.

V našom motivujúcom článku vás zoberieme na magickú cestu do tohto očarujúceho mesta a predstavujeme vám nie len možnosti relaxu ale aj hotely v Piešťanoch. Tento útočisko by ste určite našli, keby ste hľadali „wellness pobyty Piešťany„. Takýmto spôsobom nájdete zrkadlo pohodlia a luxusu, ktoré toto kúpelné mesto poskytuje a je tak krásne obklopené.

Ako prvú zastávku navštívte Kúpeľný ostrov a obzrite si budovy v štýle tradičnej kúpeľnej architektúry. Určite vás zaujme najstarší kúpeľný dom Napoleonské kúpele, neďaleko ktorého vyviera prameň Trajan. Trochu ďalej nájdete horúci prameň Vajcovka, ktorý získal meno podľa typickej arómy aj fontánu štyroch prezidentov.

Do centra mesta sa dostanete cez Kolonádový most, ktorý spojuje dva brehy Váhu. Most (nazývaný aj Sklený most) svojou funkcionalistickou podobou a umeleckými sklami okamžite upúta vašu pozornosť. K mostu patrí aj bronzová socha barlolámača. Nezabudnite si pri nej urobiť fotku ako spomienku.

Prechádzka mestom vám ukáže množstvo zaujímavostí – mestské vily, kúpeľnú kaplnku a bronzové súsošie Milenci, od ktorého je už len krôčik k Mostu zaľúbených. Ako v Paríži, aj na tento most môžete so svojou polovičkou zavesiť zámok ako symbol vášho vzťahu. Ak ste si do Piešťanov zámok nepriniesli, nezúfajte. Môžete si ho zakúpiť priamo v kaviarni Eden pri moste.

Po prehliadke mesta sa včas vráťte do hotela. Od približne 17:30 hodiny (presný čas sa radšej informujte vo vašom ubytovacom zariadení) sa podáva večera, ktorú určite nechcete zmeškať.

Po večeri sa nechajte unášať atmosférou piatkovej noci. Kam sa vyberiete? Navštívte jednu z mnohých umeleckých kaviarní na kávu a zákusok alebo si s deťmi dajte zmrzlinu na nábreží Váhu. Ak máte chuť na kultúrny zážitok, vyberte sa do Domu umenia Piešťany v mestskom parku a zakúpte si lístok na zaujímavé predstavenie alebo koncert. Film si zas môžete pozrieť v kine Fontána. Možností na celý večer je viac ako dosť.

Druhý deň

Nechajte sa prebudiť prvými lúčmi slnka a začnite svoj deň plný relaxu. V jedálni vašej ubytovne si pochutnajte na raňajkách, pri ktorých nesmie chýbať šálka aromatickej kávy, zdravý čaj alebo čerstvá ovocná šťava. Po takýchto sýtych raňajkách budete mať dosť energie na všetky aktivity, ktoré máte v pláne.

Hlavnou udalosťou dňa je určite návšteva Kúpeľov Piešťany a hýčkanie sa počas liečebných procedúr. Objednajte sa na niektoré z viac ako 60 liečebných procedúr, pri ktorých sa využíva hlavne minerálna voda a liečivé sírne bahno. Ich liečivú silu pocítite počas unikátnych procedúr ako je bahenná kúpeľ či zrkadlový zábal, a tiež pri iných zábaloch a kúpeľoch. Môžete si tu dopriať aj masáže, terapie svetlom a teplom, elektroliečbu a mnoho ďalších relaxačných procedúr. Navyše, piešťanská termálna voda sa používa aj na pitnú kúru. Niet divu, že z Kúpeľov v Piešťanoch odíde každý ako znovuzrodený.

Vodná nádrž Sĺňava pri Piešťanoch je obľúbeným miestom pre romantické prechádzky vo dvojici, kúpanie sa a zábavu na prírodnom kúpalisku. Nájdite si miesto na jednej z pláží a oddýchnite si pod otvoreným nebom. Ponuka športových náradí, člnov a bicyklov je tu veľmi bohatá. Deti určite poteší množstvo detských ihrísk na brehu priehrady. Ak chcete zažiť Sĺňavu z inej perspektívy, môžete sa vydať na vyhliadkovú plavbu po priehrade.

Pre zábavu celej rodiny sa môžete vybrať aj do Areálu vodných športov Ratnovská zátoka. Okrem plážového kúpaliska a množstva ihrísk tu nájdete aj možnosti na plážový volejbal, futbal a detský kútik. Môžete sa tu dokonca pokúsiť o vodné lyžovanie.

Relaxáciu v kúpeľoch je výborne doplniť prechádzkami po okolí a turistikou. Piešťany sú obklopené úchvatnou prírodou, ktorá je prepletená turistickými a cyklistickými chodníčkami, vedúcimi k malo známym a zaujímavým miestam. Jedným z nich je jaskyňa Čertova pec vytvorená dolomitmi. Jaskyňa je voľne prístupná a ľahko sa k nej dostanete po Náučnom chodníku Považský Inovec.

Ďalším obľúbeným turistickým cieľom je Hrad Tematín, kam sa môžete dostať aj na bicykli po cyklotrase z obce Hrádok. Aj keď z tohto niekdajšieho veľkolepého hradu ostali len ruiny, výlet k nemu a výhľad z hradieb rozhodne stojí za túru aj dnes.

Ak máte záujem o poznanie miestnej histórie, navštívte Balneologické múzeum, ktoré má v Piešťanoch hneď 3 pobočky. Najznámejšia z nich je Balneologické múzeum Imricha Wintera, umiestnené v budove Kúpeľnej dvorany, tzv. kursalóne. Tu si môžete prezrieť zaujímavé výstavy o histórii kúpeľníctva a minulosti Piešťan, ako aj expozície venované M. R. Štefánikovi a hudobnému géniu Beethovenovi.

Pri takomto nabitom programe si nezabudnite dávať pozor na čas, aby ste nestihli zabudnúť na večeru v hoteli. Po večeri sa môžete znova vybrať do mesta a užívať si jeho života a kultúry podobne, ako ste to robili deň predtým. A pamätajte, že vždy je priestor na ďalšie objavovanie a prieskumy!

Tretí deň

Na posledný deň vášho víkendu plného relaxu a rozmaznávania sa nemusíte nikam ponáhľať. Vychutnajte si raňajky, oddýchnite si pri káve v kaviarni a rozlúčte sa s vaším ubytovaním do 10:00 hodiny, kedy býva check out. Do odchodu domov máte ešte dosť času na krátke výlety v Piešťanoch.

Nielen deti, ale aj milovníci techniky a histórie budú nadšení z návštevy Vojenského historického múzea. Za symbolické vstupné si môžete prehliadnuť modernú vojenskú techniku od konca druhej svetovej vojny až po rok 1992. V expozícii nechýbajú ani lietadlá a tanky.

Ak vás ale skôr zaujíma dávnejšia história, vydajte sa po stopách ďalšieho tipu na výlet. Dovedie vás k neďalekej obci Bojná, kde kedysi stálo Slovanské hradisko. Dnes je táto oblasť známa ako naše najväčšie a najvýznamnejšie archeologické nálezisko, a určite sa tu budete mať na čo pozerať. Keďže je posledný deň, venujte chvíľu aj nákupu suvenírov a spomienok z vášho relaxačného pobytu v Piešťanoch.

Plánujete pobyt v Piešťanoch na viac ako 3 dni?

Okrem liečebných procedúr si môžete vychutnať termálnu vodu s liečivými účinkami aj mimo kúpeľov. Letné kúpalisko Eva na Kúpeľnom ostrove ponúka 3 bazény – kľudový, plavecký a detský bazén, ako aj šmýkačku pre deti.

V okolí Piešťan je množstvo možností na nenáročnú turistiku. Výlet na vyhliadku Visiace skaly v pohorí Považský Inovec je veľmi lákavý. Turistický chodník vás prevedie krásnou prírodou, pričom vyhliadka je len jednou z mnohých atrakcií, ktoré tu nájdete. A ešte viac zážitkov čaká na tých, čo si vyhradia viac času na objavovanie Piešťanského regiónu. Prejdite sa po Náučnom chodníku Považský Inovec a objavte viac o histórii a prírodných krásach tohto úžasného kraja.

Nahliadnite na možnosti ubytovania v Piešťanoch

Ekonomická voľba je jednoznačne Hotel Park **** je romantický hotel, ktorý svoje meno získal podľa blízkej polohy pri Váhu a terasy, ktorá sa nachádza v blízkosti rieky. Ubytovanie v tomto penzióne je spojené s pohodou – ponúka komfortné izby, chutné raňajky a večery s pohárom vína. Okrem toho si môžete dopriať aj masáž a bohatú ponuku wellness.

– – –

Partnerský článok. Autorské práva k obrázkom rieši partner.

About Author /

Schudni hravo je online projekt "O chudnutí a hľadaní zdravého spôsobu života". Z hľadania "zaručeného" spôsobu na chudnutie vznikol najskôr jednoduchý recenzný web o doplnkoch výživy, ktorý sa postupne mení na rozsiahly online projekt o aktívnom a zdravom živote

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search