Ako som ušetrila niekoľko tisíc za fitness schody

Ani si to neuvedomujem, ale žijem aktívne. Prečo? Lebo proste len jednoducho žijem a nejde to inak! Nechudnem a už vôbec nežijem zdravo. Ale zmenila som svoj život! A to úplne. Už rok žijem mimo mojej rodnej Bratislavy. Mám malý domček so záhradou, mimo civilizácie a pozor, teraz to príde: Ja mám svoje vlastné fitness schody!

Mám schody!!!!!

Žiadny výťah, normálne obyčajné schody, slovom deväť. Áno, aj v Bratislave boli schody, nevidím ich teraz prvýkrát v živote, ale v bráne boli myslím tri. A potom šup výťah. Tu ich je 9 a musím po nich vyšľapať, inak sa domov nedostanem. Že málo? Hm… skúste po nich zbehnúť párkrát hore dole.

Schody

Nemá každý prachy na fitness schody alebo stepper. Nič to, veď stačí zájsť do fitka. Ak nemáte čas – improvizujte. Aj obyčajné schody prispejú k výraznému zlepšeniu kondície. A navyše sú výborné na posilnenie a tvarovanie stehien a zadku (Poznámka redakcie :)).

Keď som sa sem nasťahovala, moja rodina sa jedného dňa rozhodla, že ma príde navštíviť. „Však kam to tá naša Mauta šla bývať?“ Nič veľké, dajú si iba kávu.

Prichádzali postupne. Slovom štyri rodiny. Hrdo som ich usadila v altánku, „parádny však“, chvíľka a donesiem kávičku. Takže šup šup do domu. Viac ako dve kávy neodnesiem, som nešikovná, v podstate aj jedna býva problém, ale tak prekonám sa. Moji rodičia, ja, takže káva na dvakrát.

Počítate tie schody? Jaj ešte cukor? Ok. Mlieko? Nie je problém. Už som zadýchaná. Čože, dáku minerálku? Ok. Už začínam hľadať dáky šikovný podnos, ten by teraz pomohol.

V tom prichádza moja sestra a jej dvojičky. Jasné, idem, spravím kávu. Jaj, ty máš smädné deti? Ok, idem. Čo? Tento džúsik nepije Danko? Janko s ním nemá problém!!! Pozri na brata!!! Dobre, donesiem iný.

Keď nemáš na fitness schody alebo stepper...

Za bránou už bliká autom môj syn s rodinou. Nevadí, len si odpijem z mojej už pomalinky studenej kávy. Otec sa kávy tiež ešte nedotkol. Jaj, veď on potrebuje ku káve niečo sladké. Nie je problém. Dve ďalšie kávy a keksíky! Už začínam nosiť viac vecí naraz. Máte všetci všetko? Začínam cítiť únavu.

„Aha Peťko, šťastne skríkne moja mama!“

No jasné, veď ešte neprišiel môj brat! Štvrtýkrát otváram bránu a usmerňujem parkovanie.

Dve kávy, ďalšie džúsiky pre decká, začínam byť profesionálna čašníčka. „Dajte mi minútku a porozmýšľajte, čo mám ešte doniesť!“

Vyexovala som ľadovú kávu, vypila niekoho minerálku a v tom to prišlo, začalo mi treba na wc. Nechápem, prečo? Bola som úplne dehydrovaná, v ústach absolútne sucho. Nejdem, vydržím, ja už tie schody nedám. Sústredím sa teda na moju rodinu.

Čo to hovoria? Neviem sa sústrediť. Premýšľam, akú kapacitu má močový mechúr. Koľko minút dokáže človek prežiť, kým mu praskne, lebo ja som fakt asi tesne pred smrťou. V tom na mňa prehovorí nežný hlások mojej mamy:
„No konečne si si sadla!“
„No veru, mamuš, ale… prepáč, mne tak strašne treba cikaaaať!!!“

Chcelo sa mi plakať. Môj praktický syn len tak sucho poznamenal.
„Tak čo nejdeš?“
On vie vždy, čo povedať.

Milujem svoju rodinu, ale druhý deň som mala takú svalovicu na stehnách, lýtkach, chrbte, proste všade, ako ešte nikdy v živote. Ledva som sa šúchala po dome. Dokonca som sa rozhodla, že dám deň bez gatiek, nakoľko tie boli o poschodie vyššie v komode.

Bimbo na schodoch

Bimbo pravdepodobne nevidí medzi bežnými a fitness schodmi nijaký rozdiel…

A v tom mi volá moja kamoška!

„Ahoj, som od teba kúsok, môžem dobehnúť na kávu?“

Vlastne ani nečakala na odpoveď, o chvíľu už stála pri bráne.
Ukazujem jej záhradu, stebielka trávy, stromy, aj také, ktoré som ešte nezasadila, len nech si nevšimne altánok.
„No pekné to tu máš. Jeee, aký rozkošný altánok, supeeer!“

Keby som nemala tak brutálnu svalovicu, dokázala by som ju zastaviť, ale nešlo to. Moje nohy sa nedali zohýbať v kolenách. Pár skokov a už sedí v altánku.
„Tu je tak krásne! Tak čo moja, pôjdeš spraviť tú kávu?“


Ak sa vám tento článok páčil alebo vás pobavil, podporte autorku zdieľaním tohoto príbehu a ona rada napíše ďalšie a možno ešte lepšie!
A tu si môžete prečítať, ako to všetko začalo.
Tu zase ďalšiu epizódu.

Fotografie: Archív autorky

A čo sú to vlastne tie fitness schody a aká je ich cena?

Fitnes schody - náhľad Fitness schody sú profesionálna alternatíva stacionárneho steppera. Obe tieto kardio zariadenia sú určené na posilňovanie a tvarovanie stehien, zadku a celkové zlepšenie kondície. Ak chcete vedieť, koľko Marta ušetrila, kliknite sem. Ak chcete svoje vlastné schody do bytu, tu nájdete cenovo oveľa dostupnejšie steppery.

Jedného dňa som si povedala dosť a pohodlie veľkomesta vymenila za život na vidieku. Odišla som, predala byt a kúpila záhradu s malým domčekom, mimo mesta. Mimo civilizácie, mimo všetkého. Od základu som zmenila svoj život. Síce nechudnem a už vôbec nežijem zdravo, zato každý deň prekonávam samú seba. Ani jeden deň nie je taký istý, lebo vždy sa pokazí niečo iné. A tak tu prežívam s mojimi dvoma psíkmi a bavím sa na sebe samej aká som neschopná, nešikovná. A prichádzam na to, čo všetko sa dá opraviť lepiacou páskou. Naučila som sa ale jedno: Všetko zlé treba prežiť, riešiť, alebo otočiť na srandu.

2 komentáre

Leave a Comment

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search