7 rád ako schudnúť z brucha a získať pekné ploché bruško

Ja neviem ako vás, ale ak mňa v živote niečo dlhodobo štvalo, tak to, že som vlastne nikdy neprišiel na spôsob, ako schudnúť z brucha, chápete, ide mi o to zbaviť sa tuku na bruchu, mám na mysli lokálne chudnutie, proste zhodiť brucho. Na ploché brucho s tehličkami ako z televízora som radšej nikdy ani nepomyslel. Nakoniec som sa zmieril s tým, že nie každému je z hora dané a na chudnutie z brucha má vplyv aj moja genetická výbava. Totiž, mierne bruško na sebe vnímam už od rannej dospelosti. Spočiatku by som ho definoval len ako symbolickú daň z piva. Mnoho rokov sa chovalo nenápadne, skromne sa skrývajúc v plandavých farebných mikinách alebo tričkách. S plynúcim časom však čoraz častejšie odmietalo žiť v ústraní. Až sa naplno manifestovalo ako prejav hojnosti a blahobytu svojho nositeľa a jediného pána, teda mňa. Ako sa ho zbaviť, odstrániť, zhodiť ho, otázka znie: „Čo rozpustí brušný tuk?“

Ketomix zľava 15% na všetko

Chudnutie z brucha – Brušný tuk je problém mnohých mužov aj žien

Nadbytočný brušný tuk je bežným problémom mužov a vytvára vrásky aj na tvárach mnohých žien (a čo potom ešte taká celulitída na bruchu!). S pribúdajúcimi rokmi sa situácia ešte zhoršuje a bojovať s brušným tukom je čoraz ťažšie. Pretože sa stále menej pohybujeme, telo si ukladá tuky. Asi uhádnete, kam zo všetkého najradšej.

Schudnutie brucha - veselý pánko pred telkou brušný tuk zatiaľ nerieši

Chudnutie z brucha je asi najťažšia kategória. Fotografia je samozrejme len ilustračná 🙂 Abstract photo created by freepic.diller – www.freepik.com

Zbaviť sa veľkého brucha, čiže schudnúť brušný tuk, môže byť pre niekoho skutočná veda! Prísť na to, ako zhodiť brucho, to je asi najťažšia kategória vo večnej súťaži o stratu hmotnosti. A vás predsa zaujíma rýchle chudnutie z brucha, veď preto ste tu, však? 

 • Veľké brucho je príťažou aj v každodennom živote a na sebavedomí (až na výnimky) človeku tiež nepridá.

Viscerálny tuk zvyšuje aj riziko rôznych ochorení

sk-300x250-jestli-chces-bazen-1577953977.jpgKaždý odborník vám potvrdí, že brušný tuk nie je len estetický problém. Ešte väčším nebezpečenstvom je viscerálny tuk. To je takzvaný hlbší brušný tuk, ktorý obaľuje životne dôležité orgány vrátane obličiek a pečene.

A tak, veľké brucho môže byť nebezpečné aj pre vaše zdravie.

 • Viscerálny tuk zvyšuje riziko srdcovo-cievnych ochorení, diabetes a pod.

No katastrofa. Ale situácia nie je až taká zlá, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Na všetko existujú riešenia, prekážkou je vždy len naša vôľa a ochota vzdať sa pohodlných návykov.

Téma, ako schudnúť z brucha, je mi blízka

Ako už možno viete, sám som tiež konečným užívateľom nevýhod spojených s nadváhou. Téma chudnutie z brucha, je mi blízka. Rozhodol som sa niečo si o tom naštudovať. Našťastie, na internete možno nájsť množstvo článkov, kníh aj ponúk odborníkov, čo vám veľmi radi poradia, ako schudnúť z brucha.

Ako schudnúť z brucha - brušný tuk niekedy pekne zaguľacuje, ilustračné foto

Pre niekoho tučná, pre iného krásne ženská. Fotografia: Şahin Yeşilyaprak | unsplash.com

Aby som vám ušetril čas hľadaním a čítaním množstva informácií, podelím sa teraz s vami o výsledky svojho samovzdelávania. Existuje niečo také ako rýchle chudnutie z brucha alebo je to beh na dlhú trať, plný odriekania? Takže, čítajte pozorne, objavil som vskutku zaujímavé veci o tom, ako zhodiť brucho.

Vedeli ste, že hlavnou príčinou celulitídy nie je prebytočný tuk?

Je to tak! Či už sa vám objavila celulitída na bruchu, zadku, stehnách alebo prsiach, vidíte už len dôsledok hromadenia tukových buniek. Ale hlavnou príčinou toho, čo vidíme, sú oslabené spojivové tkanivá, ktoré spájajú svalstvo s pokožkou.

To sa stáva vtedy, keď pokožke chýba kolagén.

Nechýba vám náhodou kolagén?

Vďaka kolagénu ostáva pokožka pružná a tukové bunky nemôžu prenikať až k povrchu a napokon sa prezentovať svojim tipicky nevzhľadným spôsobom.

Dobrá rada nad zlato: V prípade problémov s celulitídou, vyskúšajte investíciu do kvalitného kolagénu!

Tip na hodnotný darček:

Inca Collagen 30 vrecúšok Inca Collagen je hydrolyzovaný bioaktívny kolagén pre krásne ženy, športovcov aj seniorov. Pravdepodobne najlepší kolagén na kĺby, pleť aj na krásne vlasy. Zabudnite na lámavé nechty! Objdenať si ho môžete priamo u výrobcu. Keď schudnete, bude sa hodiť. Teraz AKCIA: Doprava zadarmo!

Objednať Inca Collagen! >>

Pátranie po tom, ako sa čo najľahšie zbaviť tuku na bruchu

Prakticky všetci odborníci, aj kvalifikovaná verejnosť, majú na túto problematiku rovnaký názor. Líšia sa snáď iba rozsahom v popise detailov jednotlivých odporúčaní. Možno podľa toho, v čom sa cítia najviac “ako doma”. A možno podľa toho, čo potrebujú predať. 🙂

Ich odporúčania, ako schudnúť z brucha, som zoradil do niekoľkých bodov. Teraz sa vám pokúsim všetky tie informácie čo najzrozumiteľnejšie sprostredkovať:

7 dobrých rád, ako zhodiť brucho a získať pekné ploché bruško

1.  Najskôr musíte zistiť príčiny tvorby brušného tuku

Ak chcete s problémom bojovať, musíte poznať jeho príčinu. Prínášam vám niekoľko cenných rád ako zhodiť brucho a (možno) dosiahnuť pekné ploché bruško. Prvotnou príčinou a častým dôvodom tvorby brušného tuku býva pravidelné prejedanie sa. Jednoducho, skonzumujete väčšie množstva kalórií ako vaše telo spáli. To spoľahlivo povedie k ukladaniu telesného tuku. A samozrejme, najlepšie práve v podobe brušného tuku.

Ale aby som bol objektívny, okrem prejedania sa môžu samozrejme existovať aj iné dôvody, ktoré vám môžu spôsobiť veľké brucho.

Faktory, ktoré môžu ovplyvniť tvorbu brušného tuku sú nasledovné:

 • pohlavie
 • genetika
 • hormóny
 • telesný typ
 • životný štýl
 • výber potravín

2. Konzumujte potraviny, ktoré vám pomôžu spaľovať brušný tuk

Brušný tuk, to je vlastne nadbytočná energia uskladnená na horšie časy. Ak sa ho chcete zbaviť, alebo radšej, ak nechcete, aby sa vôbec ukladal, musíte spáliť viac energie ako príjmete.

Ketodiet Hotovky - novinka!

Tak hovorí dogma. Na rýchle chudnutie z brucha, z bokov alebo inej partie, či celého tela, neexistuje iný spôsob. A bez ohľadu na to, či budete veriť tabletkám na chudnutie, doplnkom výživy, zmeníte svoj spôsob stravovania alebo začnete cvičiť.

Je to jednoduchá matematika a ak teda chcete zabojovať so svojím veľkým bruchom, musíte si začať kontrolovať príjem a výdaj kalórií.

Chudnutie z brucha - potraviny

Pre chudnutie z brucha je výber správnej stravy zvlášť dôležitý. Fotografia: Poznyakov | Dreamstime.com

sk-300x300-jestli-chces-zrcadlo-1577954194.jpg

Ako schudnúť z brucha stravou?

V tomto neľahkom boji vám však môže pomôcť výber a konzumácia správnych potravín. Existujú totiž určité potraviny, ktoré pomáhajú brušný tuk spaľovať, zatiaľ čo iné ho môžu zvýšiť.

Brušný, aj vnútorný alebo viscerálny tuk, možno zredukovať konzumáciou správnej vyváženej stravy a obmedzením sladkostí, sladených nápojov, alkoholu a nasýtených tukov.

Potraviny, ktoré pomáhajú spaľovať brušný tuk

Majú nízky obsah nasýtených tukov a vysoký obsah mononenasýtených tukov (tzv. dobré tuky), napríklad:

 • Potraviny obsahujúce proteíny: mäso, hydina, ryby, srvátka, vajcia, tvaroh (alebo práškový proteín)
 • Zelenina: špenát, brokolica, šalát, kel, kapusta
 • Ovocie: banán, pomaranč, jablko, ananás, hrušky
 • Tuky: olivový olej, rybí olej, maslo, orechy, ľanové semená
 • Sacharidy: hnedá ryža, ovsené vločky, celozrnné potraviny
Zdravé stravovanie - donáška jedla, 5 jedál denne, ponuka

Zdravé jedlo, donáška zadarmo. Objednať online! Zdroj obrázka: zdravestravovanie.sk

3. Ako schudnúť z brucha cvičením: cviky na brucho pre začiatočníkov

Teraz asi mnohých sklamem. Dozvedel som sa totiž, že klasické cviky na brucho, typu ľah-sed, vám v boji s brušným tukom veľmi nepomôžu. Tieto cviky na chudnutie brucha príliš nezaberajú. Údajne sú dobré iba ak na poškodenie chrbtice, čo sa nepochybne prejaví vo vyššom veku.

Brušáky nie sú najlepšie cviky na brucho – brucha vás nezbavia 

Ak ste si doteraz mysleli, že najlepší spôsob ako sa zbaviť tuku na bruchu sú cviky ľudovo zvané „brušáky“, potom vedzte, že takzvané brušáky vôbec nie sú určené na odstránenie brušného tuku. Je to síce tiež cvičenie na brucho ale je zamerané na precvičovanie brušných svalov. Vďaka takémuto cvičeniu budú síce vaše svaly väčšie, ale budú sa aj naďalej skrývať pod vrstvou tuku.

Chudnutie z brucha, čo rozpustí brušný tuk? - Slečna na obrázku má pekné ploché brucho

Pohľad na pekne vypracované „ploché brucho“ poteší nielen jeho majiteľa 🙂 Mykola Lukash | 123rf.com

To je pravda. Brušáky, tie naozaj nie sú ten pravý spôsob ako zhodiť brucho. Nejde totiž o cviky na schudnutie brucha ale naopak, je to cvičenie na spevnenie brucha. Takýchto cvikov som urobil v živote pomerne veľa. Myslím, že toto varovné konštatovanie môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Ploché brucho s tehličkami sa nekonalo. 

Veľmi účinnou metódou na spaľovanie tuku je intervalový tréning

Vhodným riešením je intervalový tréning, ktorý je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako schudnúť z brucha.

Princíp spaľovania brušného tuku a redukcie hmotnosti vôbec, spočíva vo vysoko intenzívnom, no zato krátkom cvičení, ktoré navyše zapája najviac ochabnuté a najmenej používané typy svalov.

Náš tip na nákup: Vibračná plošina VibroGym

Cvičenie na VibroGym je až 3 x účinnejšie ako vám môžu poskytnúť klasické posilňovacie stroje. Cvičenie na vibračných plošinách je veľmi jednoduché. Hodí sa pre akúkoľvek vekovú kategóriu a telesnú kondíciu.

Vibromasážne stroje inSPORTline fungujú na princípe vibrácií, ktoré sú prenášané hlboko do svalov v celom tele. Svaly sú prinútené reflexívne sa sťahovať, vďaka čomu je cvičenie oveľa efektívnejšie.

Ak budete cvičiť aspoň v krátkych intervaloch 3 krát do týždňa, výsledky sa čoskoro dostavia.

Cvičenie s VibroGym pomáha pri redukcii váhy, zlepšuje krvný obeh, tiež môže posilniť váš metabolizmus aj lymfatický systém. Navyše zvyšuje celkovú pružnosť a telesnú obratnosť.

Pri tomto type tréningu sa zrýchli telesný metabolizmus a vaše telo začne spaľovať tuky rýchlejšie. Bonusom naviac je to, že telo spaľuje tuky ešte aj po skončení cvičenia.

Ďalším výborným cvičením, nielen na chudnutie z brucha, je pilates

Pilates je jedno z najlepších a najobľúbenejších cvičení, aké sú vám k dispozícii na rýchly úbytok brušného tuku. Výhodou je, že cvičiť ho môže takmer každý, bez ohľadu na vek a fyzické schopnosti.

Nechcem na tomto mieste vymenovať všetky vhodné cvičenia určené na chudnutie z brucha. Ale nedá mi nespomenúť ešte aspoň jedno.

Zaujal ma aj slovenský športový systém SOM

Soňu Sedláčkovú pravdepodobne poznáte ako mentorku a trénerku z televíznej show Najväčší víťaz. Možno už ale neviete, že je zakladateľkou jedinečného športového systému SOM®. SOM tréning je skupinové cvičenie pri hudbe, ktoré udržuje telo aj myseľ v dobrej kondícii.

Na brušný tuk pomôže aj SOM cvičenie - na obrázku 2 trénerky

SOM cvičenie so Soňou Sedláčkovou. Tu isto vedia ako zhodiť brucho. Fotografia: Walmark, cvicte.sk, so súhlasom Soni Sedláčkovej

Myslím, že by vám poradila tie správne cviky na brušné svaly a určite by ste spolu našli recept nie len na to, ako schudnúť z brucha a získať pekné ploché brucho 🙂. Prečítajte si náš rozhovor so Soňou Sedláčkovou na tému SOM cvičenie.

4.  Prispôsobte si svoje chudnutie z brucha podľa typu tela

Ak chcete zredukovať svoj brušný tuk čo najrýchlejšie, je potrebné stanoviť si ciele a vybrať vhodné cvičenia a diétu. Svoj program na zníženie telesnej hmotnosti si musíte nastaviť tak, aby čo najlepšie vyhovoval vašim individuálnym potrebám. 

Najskôr je potrebné určiť typ tela

Prečo je to potrebné? Na to, aby ste zistili, ako ľahko alebo ťažko sa budete zbavovať brušného tuku. A tiež na to, do akej miery sa vám bude dariť pri budovaní svalovej hmoty, je potrebné určiť typ tela.

Správne určenie a pochopenie vášho typu tela vám pomôže nastaviť najlepší pomer makroživín, ktoré vám pomôžu odbúravať brušný tuk. Napríklad niektoré telesné typy ľahšie strácajú váhu pri diétach s nízkym obsahom uhľovodíkov, zatiaľ čo iným lepšie vyhovuje vysoký obsah karbidu.

Ste ektomorf, mezomorf, alebo endomorf?

Poznáte to, cvičíte navlas rovnako ako kamarátka, no máte celkom rozdielne výsledky. Samozrejme, vy máte vždy tie horšie :). Alebo naopak, kamarát necvičí takmer vôbec a chváli sa super postavou.

Dôvodom je telesný typ. Ten je síce daný genetikou, avšak nezúfajte, dá sa s tým ešte niečo urobiť.

 Náš TIP na e-shop s fitness vybavením za skvelé ceny!

Insportline - logo
Insportline je najväčší výrobca a predajca fitness na Slovensku. Fitness potreby, športové potreby, športové oblečenie. Nakupujte priamo od výrobcu. Ten sortiment je jednoducho úžasný!
Vstup do obchodu

Rozlišujeme tri základné telesné typy: ektomorfný, endomorfný a mezomorfný typ

Treba dodať, že asi nikto nie je čistý typ. Väčšina z nás je kombináciou rôznych somatotypov s prevažujúcimi znakmi jedného z nich. Napriek tomu sa dá stanoviť, ku ktorému telesnému typu máte najbližšie, a podľa toho sa zariadiť.

Ak ste ektomorf, mali by ste mať prirodzene vysokú, štíhlu až chudú postavu. To, ako schudnúť z brucha, vás pravdepodobne netrápi. O to ťažšie je pre vás získať svalovú hmotu. Bez pomoci špeciálnych výživových doplnkov to asi nepôjde.

Mezomorf je “od prírody” viac svalnatý. Nemusí veľa športovať, aby dobre vyzeral. Naopak, má tie najlepšie dispozície na priberanie svalovej hmoty, ktorú môže pomerne ľahko rozvíjať. Na silový tréning reaguje rýchlym nárastom svalovej hmoty.

Ak ste endomorf, budete bojovať o to, aby ste stratili brušný tuk, a rovnako tvrdo pracovať na vybudovaní svalstva.

Tak čo, spoznali ste sa v niektorom z uvedených telesných typov?

Skúsený fitness tréner už pri letmom pohľade na vašu postavu dokáže odhadnúť, s ktorým telesným typom toho máte najviac spoločného.

Samozrejme, určiť telesný typ celkom presne nemusí byť až také jednoduché. Na to slúžia antropometrické merania na rôznych miestach tela. Na spracovanie dát sa potom používajú počítačové programy, ktoré z meraní urobia detailnú analýzu a často aj graficky znázornia, k akému telesnému typu sa najviac približujete.

Nie všetci odborníci teóriu somatotypov uznávajú

Mne ako laikovi sa toto delenie podľa telesných typov pozdáva. Celkom som sa v tom našiel. Ale aby som bol objektívny, uvediem tu odkaz na článok:

Somatotypy, ilustrácia pre článok na tému brušný tuk, ako schudnúť z brucha

Delenie na telesné typy má aj svojich odporcov. Podľa MUDr. Richarda Kozára táto teória nemá žiadnu oporu vo vede. Obrázok: Blog autora

Mýtus telesných typov

Nie každý však s delením podľa telesných typov súhlasí. MUDr. Richard Kozár MPH. zniesol teóriu somatotypov od amerického psychológa Williama Herberta Sheldona doslova pod čiernu zem. Podľa doktora Richarda Kozára táto teória nemá žiadnu oporu vo vede, pričom on sám tvrdí, že: “Vzorec pre chudnutie či priberanie je rovnaký pre všetkých bez výnimky…”

Prečítajte si jeho článok a podeľte sa o svoj názor a reálne skúsenosti. Napríklad na našej FB stránke. Ak vás bude téma zaujímať, môžeme doktora Kozára osloviť a poprosiť ho o rozhovor. Môžeme sa tak opýtať priamo jeho, ako schudnúť z brucha aj bez somatotypov.

5. Stanovte si ciele – Len chudnutie, alebo aj svaly?

Musíte si ujasniť, čo je pre vás podstatné. Ide vám len o chudnutie z brucha? Alebo, spýtajme sa inak, objektívnejšie, chcete len schudnúť, alebo aj budovať svalovú hmotu, prípadne harmonizovať svoju postavu? Napríklad zvýrazniť hrudník a ramená a potlačiť zadok a stehná. Na tom základe potom tréner zostaví pre vás tréningový plán na mieru z takých pohybových aktivít, ktoré budú čo najviac vyhovovať vašim cieľom.

6. Vyhnite sa stresu, spôsobuje priberanie v tvári a oblasti pása

Keď sme v strese, naše telo vytvára hormón nazývaný kortizol. Ten sa tvorí pri nadmernej záťaži alebo nebezpečenstve. Slúži na to, aby nám rizikovú situáciu pomohol zvládnuť.

Ľudský hormón kortizol, tiež známy ako „stresový hormón“, môže viesť k zvýšenej tvorbe brušného tuku.

Hormón kortizol je pre nás životne dôležitý. K temnej stránke nadbytku kortizolu v ľudskom tele však patrí aj priberanie na hmotnosti. A najmä v oblasti okolo pása. Spôsobuje aj zaokrúhlenie tváre, akné, horšie hojenie rán a dokonca úbytok svalov.

Viac sa môžete o kortizole dozvedieť z výborného rozhovoru s Katarínou Babinskou z Fyziologického ústavu Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave.

7. Dobre sa vyspite. Kto nespí, priberá!

Zmizne brušný tuk vďaka spánku? Usmieva sa slečna na lôžku

Aj dobrý spánok je pre chudnutie dôležitý Background photo created by nensuria – www.freepik.com

Vysvetlenie tohto tvrdenia som si vypožičal z rozhovoru uznávanej neurologičky MUDr. Evy Rozprávkovej pre webový portál iZdravie.sk

Opakovaným narušením spánkového rytmu sa zmenia cyklické procesy v organizme. Telo nenačerpá energiu oddychom, a tak pozmení metabolizmus glukózy. To vám zvýši chuť do jedla a aby ste ušetrili čo najviac energie, zníži jej výdaj. A vy začnete priberať, hoci nejete o nič viac.MUDr. Eva Rozprávková

Mimochodom, táto rozprávková pani doktorka je veľmi zaujímavá a múdra žena. Bola dokonca nominovaná na Slovenku roka.

Tak teda, najmä k tomuto poslednému, siedmemu bodu, sa hlásim bez váhania. Práve som totiž objavil jeden zo základných pilierov mojej nadváhy – Nedostatok spánku!

Celulitída na bruchu – nie príliš vábny bonus na záver

Celulitída sa najčastejšie tvorí na stehnách, bruchu a zadku, teda na miestach, kde sa nachádza najväčšie množstvo tukového a svalového tkaniva. Celulitída na bruchu sa vyskytuje u žien s obezitou, obvyklá je aj celulitída po pôrode a v období po skončení tehotenstva. U mužov sa celulitída za normálnych okolností neobjavuje. Mužský testosterón spaľuje tuk rýchlejšie, a tým zabraňuje ukladaniu tuku pod kožou. 

Príčina problému s celulitídou je v tukovom tkanive, konkrétne v dôsledku jeho špecifických zmien (napr. nesprávna životospráva). V prípade, že máte zlú životosprávu a dokonca dovolíte, aby vaše tkanivá začali, napríklad nedostatkom pohybu ochabovať, spoľahnite sa na to, že nahromadený tuk vám dá o sebe vedieť. 

Ako vzniká celulitída – Na vine sú splodiny telesného metabolizmu

Všetko sa začína vtedy, keď vaše svalstvo začne z nejakej príčiny ochabovať.

Tukové bunky sa pospájajú do hroznovitých strapcov, pričom tlačia na cievy a svojim tlakom začnú deformovať aj horné vrstvy kože. Stlačené cievy majú za následok zlé prekrvenie organizmu, ktoré bráni plnohodnotnému zásobovaniu buniek dôležitými výživnými látkami. Z toho istého dôvodu sa spomalí aj vylučovanie odpadových látok lymfatickými cestami.

V dôsledku toho sa splodiny telesného metabolizmu zadržiavajú v tukových bunkách. To má za následok zväčšovanie objemu tukových buniek, čo sa nakoniec prejaví na povrchu kože. Výsledkom bude tzv. efekt pomarančovej kože, ktorá sa bude vo vyššom štádiu prejavovať vo forme nevzhľadných priehlbiniek a uzlíkov.

O celulitíde nielen na bruchu čítajte viac v našom čláku: Strašiak menom celulitída – prečo vzniká a ako sa jej zbaviť.

Dajte nám vedieť ako sa vám podarilo chudnutie z brucha

Toto  bolo zhrnutie toho, čo ma asi najviac zaujalo pri mojom pátraní po prostriedkoch boja s brušným tukom. Celkom mi to dáva zmyslel a dúfam, že aj pre mnohých z vás to boli užitočné informácie na tému ako schudnúť z brucha a dosiahnuť ploché brucho. Asi budete so mnou súhlasiť, že rýchle chudnutie z brucha je mýtus. Za úspechom, či v chudnutí, podnikaní alebo športe sa často skrýva odriekanie a drina. Ale výsledok vždy stojí za to.

Tak čo, ideme na to? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti! Dajte vedieť, ako sa vám podarilo zhodiť brucho.

A nezabudnite sa nám pochváliť svojím pekným plochým bruškom! 

 Náš TIP na e-shop s fitness vybavením za skvelé ceny!

Insportline - logo
Insportline je najväčší výrobca a predajca fitness na Slovensku. Fitness potreby, športové potreby, športové oblečenie. Nakupujte priamo od výrobcu. Ten sortiment je jednoducho úžasný!
Vstup do obchodu

Použité Zdroje
Okrem tých odkazov, ktoré boli použité priamo v texte (v tomto neoficiálnom návode ako zhodiť brucho), som si dovolil načerpať inšpiráciu z nasledovných webov:

Podporte tento projekt zdieľaním

 

About Author /

Hľadám inšpirácie pre svoj aktívny život na vidieku. Verím, že popritom objavim efektívny spôsob ako schudnúť natrvalo. Nie som výživový guru a netvrdím, že som otestoval každý produkt. Rešpektujem názory odborníkov ale dôraz kladiem na reálne skúsenosti bežných ľudí.

1 Comment

Comments are closed.

Start typing and press Enter to search